Dla nauczycieli

DOBRE STRONY:

Legalna Kultura - strefa dla nauczycieli

Edukacja medialna


Prawa autorskie w szkole

Własność intelektualna; Prawo autorskie (cykl 3 filmów, każdy ok. 20 min.)
Cz.1.
Cz.2.
Cz.3.

Filmy edukacyjne z zakresu przedsiębiorczości i wiedzy o społeczeństwie:

Śladami złotego - pierwsza tego typu produkcja przedstawiająca najważniejsze wydarzenia z historii polskiej bankowości centralnej i dziejów pieniądza.
Bezpieczne rezerwy - historia polskiego złota - przedstawia losy polskich rezerw złota, ewakuowanych we wrześniu 1939 r. ze skarbców Banku Polskiego.
Andrzej Heidrich - twórca polskich banknotów – przedstawia postać i dokonania wybitnego artysty Andrzeja Heidricha. Od przeszło 50 lat posługujemy się zaprojektowanymi przez niego banknotami, dokumentami, czy znaczkami pocztowymi.
Inne materiały:  Poznaj NBP

Olimpiada Innowacji Technicznych w pokoju nauczycielskim jest do wglądu wydruk regulaminu olimpiady.

Strona dla nauczycieli przygotowana przez Wydawnictwa Szkolne i Pedagogiczne - Uczę.pl - materiały pomocnicze, scenariusze lekcji

Nowy portal edukacyjny Instytutu Pamięci Narodowej - projekty, materiały edukacyjne, konkursy, lekcje.

Bezpłatny film edukacyjny "Pierwsza pomoc" 

dr Piotr Skaluba: Maurycy Mochnacki

Program promocji zdrowia - Małopolski Ośrodek Medycyny Pracy

 • Nauka prawidłowej emisji głosu
 • Rehabilitacja narządu głosu
 • Wczesna diagnostyka i rozpoznawanie zaburzeń narządu głosu
 • Informacje na temat higieny pracy głosem

ul. Zygmunta Augusta 1, 31-504 Kraków, tel. (012) 424 20 37
e-mail:promocja@momp.malopolska.pl

Gdzie szukać informacji na temat nowej podstawy programowej?

Informacje o nowej podstawie programowej:
Ośrodek Rozwoju Edukacji,
Krajowy Ośrodek Wspierania Edukacji Zawodowej i Ustawicznej

 


PROGRAMY, LEKCJE, POMOCE NAUKOWE 

           Autor: mgr Dorota Dusza

Lekcje wychowawcze

            mgr Doroty Madej i mgr Marty Stefańczyk ZALACZNIK DO LEKCJI o związkach frazeologicznych.pdf

 • RASIZM konspekt autorstwa mgr Ewy Piszkowskiej
 • EMPATIA konspekt autorstwa mgr Małgorzaty Syc-Jędrychowskiej

  

AWANS ZAWODOWY - PRZYDATNE LINKI

 • MINISTERSTWO EDUKACJI NARODOWEJ   Oficjalna strona ministerstwa edukacji i nauki. Aktualności, akty prawne, oświata. Serwis internetowy przeznaczony jest dla nauczycieli wszystkich szkół oraz przedszkoli.  
 • KURATORIUM OŚWIATY W KRAKOWIE Wzory dokumentów związanych z awansem zawodowym - Propozycja Najważniejsze zmiany awansu zawodowego nauczycieli Informacja o terminie i miejscu składania wniosków przez nauczycieli ubiegających się o stopień awansu zawodowego nauczyciela kontraktowego mianowanego dyplomowanego Dokumentacja na stopień awansu zawodowego nauczyciela kontraktowego mianowanego dyplomowanego Regulacje prawne awansu zawodowego
 • AKTY PRAWNE Bezpłatne akty prawne Ostatnie zmiany Dz.U. i M.P. od 1995 do dziś!
 • PRAWO OŚWIATOWE
 • KARTA NAUCZYCIELA
 • AWANS.NET  Internetowy Serwis Oświatowy AWANS.NET poświęcony jest sprawom awansu zawodowego nauczycieli. Znajdziecie tutaj Państwo Poradnik dla kandydatów na nauczyciela dyplomowanego "Jak przygotować dokumentację dla komisji?",  porady na temat awansu, forum dyskusyjne jak również archiwum kilkuset wartościowych publikacji nauczycielskich. W AWANS.NET znajduje się również obszerny dział poświęcony ADHD.Informujemy, że nie przyjmujemy materiałów do publikacji.
 • www.literka.pl Vortal poświęcony jest tematyce związanej z awansem i doskonaleniem zawodowym nauczycieli. Na jego łamach chcielibyśmy udostępniać Państwu wszelkie materiały, które mogą się przyczynić do wybrania odpowiedniej ścieżki awansu. Publikacje, które tu Państwo znajdziecie, pochodzą od innych użytkowników naszego systemu. Są to prezentacje ich osiągnięć dydaktycznych, stanowiące często dorobek wielu lat pracy pedagogicznej lub przeciwnie – powstałe niedawno, w związku z reformą oświaty, nowatorskie rozwiązania wielu dydaktyczno- wychowawczych kwestii. Publikacja artykułu na tej stronie jest bezpłatna.
 • www.edux.pl Serwis przeznaczony jest głównie dla nauczycieli. Publikujemy tu nadsyłane materiały autorskie o różnorodnej tematyce związanej z szeroko pojętą edukacją. Umieszczenie ich w naszym portalu jest całkowicie darmowe. [Na stronie znajdują się wyłącznie publikacje nauczycieli, uporządkowane według poziomu szkoły – przedszkole, sz. podstawowa, gimnazjum, średnia, ośrodki kształcenia zawodowego, inne placówki]
 • SPIS STRON INTERNETOWYCH Spis stron internetowych, często prywatnych, z krótką adnotacją i oceną wartościującą

Załączniki