Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2021”.


Osiągnięcia

Kategorie:
Olimpiady
Konkursy
Zawody
Turnieje
Nagrody
Sport
Inne
Wszystkie

Osiągnięć w kategorii wszystkie: 702

Motorola Science Cup – 08-07-2021

W konkursie: Motorola Science Cup - uczniowie Zespółu Szkół Łączności zajęli I miejsce!
Naszą szkołę reprezentowała drużyna DREAM TEAM w składzie:

Izabela Marek 2Ia
Nikodem Marek 2Ib
Zuzanna Zawartka 2I2
Julia Wierzba 2T1
Krzysztof Jędrzejek 2Eb

Gratulujemy !!!

Ogólnopolski konkurs Bitwa Warszawska w świadomości młodego pokolenia Polaków – 18-06-2021

W ogólnopolskim konkursie "Bitwa Warszawska w świadomości młodego pokolenia Polaków" dwoje uczniów Zespołu Szkół Łączności zostało laureatami, a jeden zdobył wyróżnienie.
W kategorii gazetka historyczna:

I miejsce zdobyła Julia Wierzba z klasy 2T1,

III miejsce zdobył Miłosz Adamek z klasy 3EC.

 

Wyróżnienie otrzymał Jakub Dragosz z klasy 2I1.


Organizatorem ogólnopolskiego konkursu było Muzeum Niepodległości w Warszawie.


Opiekunem merytorycznym uczniów był dr Piotr Skałuba.

Ogólnopolski Konkurs ZOBACZYĆ MATEMATYKĘ – 15-06-2021

„Zobaczyć Matematykę” to konkurs przeznaczony dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych z całej Polski, którego celem jest propagowanie treści matematycznych przy pomocy szeroko dostępnych metod komputerowych (wersja klasyczna konkursu) oraz prac plastycznych w dowolnej trwałej technice plastycznej (wersja artystyczna konkursu).

Począwszy od roku 2014 organizatorem konkursu jest Akademia Górniczo - Hutnicza w Krakowie. Po przeanalizowaniu projektów stron internetowych zakwalifikowanych do finału XIII edycji konkursu Jury przyznało jedną nagrodę pierwszego stopnia, jedną drugiego stopnia i trzy równorzędne nagrody trzeciego stopnia.

Z przyjemnością informujemy, że w gronie laureatów po raz kolejny znalazł się MICHAŁ MARCHEWCZYK z klasy 3IC. Za pracę „Stała Feigenbauma, zbiór Mandelbrota i diagramy bifurkacyjne” zdobył nagrodę pierwszego stopnia. Opiekunem merytorycznym była p. B. Ciborowska.

Gratulujemy !!!

Konkurs GEO-PLANETA – 15-06-2021

W czerwcu 2021 r. z rąk pana dyrektora Pawła Kucharczyka, uczeń klasy 2P BARTOSZ GÓROWSKI, otrzymał dyplom wyróżnienia za bardzo dobry wynik w Ogólnopolskim Konkursie Geograficznym Geo - Planeta.

Serdecznie gratulujemy Bartkowi!

Szkolne Mistrzostwa Menedżerskie 4 – rozstrzygnięte! – 15-06-2021

Uczniowie z klasy 4IC: Aleksandra Poskróbek, Szymon Wójcik i Piotr Rogowski Mistrzami Polski w zarządzaniu wirtualną firmą!

W dniach 08 – 09 czerwca 2021 roku odbył się finał Szkolnych Mistrzostw Menedżerskich 4. O tytuł najlepszego zespołu uczniowskiego Polski walczyły 24 zespoły Podczas finału zespoły uczniowskie zarządzały wirtualnymi przedsiębiorstwami podejmując realistyczne decyzje biznesowe i testując różne strategie wprowadzenia usług na rynek.

WYNIKI

Ogólnopolska Olimpiada O DIAMENTOWY INDEKS AGH – 11-06-2021

Komitet Główny Olimpiady przedstawił na stronie internetowej wyniki III etapu XIV Ogólnopolskiej Olimpiady "O Diamentowy Indeks AGH".

Zgodnie z regulaminem laureatami Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” zostają osoby, które uzyskały minimum 70% możliwych do zdobycia punktów w finałowym sprawdzianie w ramach zawodów centralnych.

Z przyjemnością informujemy, że wśród wyróżnionych z matematyki są uczniowie Technikum Łączności nr 14.

Tytuł laureata III stopnia uzyskali:

· MARCHEWCZYK MICHAŁ z klasy 3IC (opiekun p. B. Ciborowska)

· PACEK MIKOŁAJ z klasy 4ID (opiekun p. B. Marszał)

· WOLANIN PIOTR z klasy 4ID (opiekun p. B. Marszał).

Tytuł finalisty uzyskali:

· SKAŁKA MICHAŁ z klasy 4ID (opiekun p. B. Marszał)

· PRZYBYSZ PATRYK z klasy 4IC (opiekun p. A. Borgosz)

· WOJTASIK DOMINIK z klasy 2I2 (opiekun p. B. Marszał).

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!!

Olimpia – 02-06-2021

Komitet Główny Olimpiady Innowacji Technicznych i Wynalazczości ogłosił wyniki tegorocznej edycji.

Miło nam poinformować, że w bloku A - Innowacje Techniczne w gronie finalistów znaleźli się Mikołaj Nogieć i Patryk Klatka, absolwenci z klasy 4Ib za pracę "Elektrozamek otwierany zbliżeniowo smartfonem – Unseal”,  zgłoszoną w kategorii U - Usprawnienia softwarowo-techniczne. Panowie uzyskali tym samym prawo wstępu na większość kierunków AGH bez postępowania kwalifikacyjnego oraz indeksy na wiele kierunków innych uczelni.


W bloku B - Wynalazczość, tytuł finalistki zdobyła Jadwiga Choroszy z klasy 1P - jest to tym większy sukces, że Jadzia jest dopiero w pierwszej klasie. Życzymy jej w przyszłym roku tytułu laureatki.


Serdecznie gratulujemy tegorocznym finalistom i zachęcamy wszystkich uczniów do spróbowania swoich sił w przyszłym roku szkolnym.
https://www.pzswir.pl/olimpiada

Konkurs ELEKTRON – 29-04-2021

Miło nam przekazać informację, że drużyna ZSŁ w składzie:
Hubert Turek 2E2, Adam Koszałka 2 E2, Bartosz Pajor 2T, Dawid Strzęposz 3 EA, Krzysztof Mazur 2TI, Maciej Pollok 2 T, Sebastian Patrias 3 EA, Mateusz Kołaś 3K
zajęła I miejsce w konkursie Elektron, który został zorganiowoany przez Politechnikę Wrocławską.


Natomiast Dawid Strzęposz z klasy 3 EA w konkursie zajął II miejsce.


Gratulujemy!

Ogólnopolska Olimpiada Języka Angielskiego z Elementami Technicznymi LangTech 2021 – 29-04-2021

Z prawdziwą dumą zawiadamiam o ogromnym sukcesie odniesionym przez ucznia klasy IV Ic, Ilyę Smolyakova, który został laureatem II Ogólnopolskiej Olimpiady Języka Angielskiego z Elementami Technicznymi LangTech 2021 zorganizowanej przez Centrum Językowe Politechniki Łódzkiej.

Ilya, znakomicie władający językiem angielskim, wykazał się również fantastyczną znajomością języka w zakresie technicznym, co zostało dostrzeżone i docenione przez organizatorów. Ilya zajął III miejsce pośród 853 uczestników, plasując się tym samym w ścisłej czołówce młodych ludzi w Polsce z najlepszą znajomością technicznego języka angielskiego.

Dnia 27 kwietnia Pan Dyrektor Paweł Kucharczyk pogratulował Ilyi sukcesu oraz przekazał dyplom uznania wraz z nagrodami.

Ilyi, który poszerzył grono tegorocznych laureatów olimpiad, z całego serca życzę pogody ducha oraz wiele satysfakcji płynącej z posiadanej wiedzy i umiejętności w przyszłej karierze zawodowej.

Małgorzata Syc-Jędrychowska

nauczyciel j.angielskiego

Strony: 71
[1]
[2]
[3]
[dalej→]