Euroelektra i Elektromechatron 2023

W dniach 24-25 kwietnia na Uniwersytecie Morskim w Gdyni zostały rozegrane zawody finałowe organizowanych przez Stowarzyszenie Elektryków Polskich olimpiad zawodowych Elektromechatron i Euroelektra.

W Olimpiadzie Wiedzy Elektrycznej i Energetycznej "Euroelektra" naszą szkołę reprezentował, jak zawsze niezawodny, Mateusz Kotarba z klasy 4E3, który zdobył tytuł laureata tej olimpiady zajmując III miejsce.

W rozgrywanej po raz pierwszy Olimpiadzie Elektroników i Mechatroników "Elektromechatron" w grupie elektronicznej wśród 19 zakwalifikowanych do finału mieliśmy aż 7 reprezentantów.
Zadania w grupie elektronicznej były w tym roku wyjątkowo trudne, bo ostatecznie na liście nagrodzonych znalazło się tylko 11 osób - 3 laureatów i 8 finalistów. Wszyscy nasi uczniowie uzyskali świetne wyniki - cała siódemka zmieściła się w pierwszej dziesiątce listy rankingowej zdobywając 2 tytuły laureata i 5 finalisty.
Zawody wygrał Mateusz Kotarba z klasy 4E3, na drugim miejscu znalazł się Rafał Kmiotek z klasy 4Ec. Dla obu Panów są to już kolejne tytuły laureatów w tym roku szkolnym, ponieważ obaj wygrali swoje kategorie w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej (Mateusz automatykę, Rafał elektronikę medyczną).