Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2021”.


Aktualności

31-03-2021 Życzenia Świąteczne dyr. Paweł Kucharczyk

...

...

30-03-2021 DNI OTWARTE ZSŁ

DNI OTWARTE ON LINE:
14, 17 kwietnia, 29 maja 2021

9.00-13.00

REKRUTACJA
telefony: 12 428 70 80
              796 517 769
e-mail:  rekrutacja@tl.krakow.pl
            pedagog@tl.krakow.pl

29-03-2021 Olimpiada Innowacji Technicznych i Wynalazczości dyr. Renata Gołąb

 Blok A - Innowacje Techniczne.
    Komisja Szkolna OITiW podjęła decyzję o skierowaniu do etapu okręgowego w kategorii U (usprawnienie softwarowo-techniczne) pracy "Elektrozamek otwierany smartfonem UNSEAL", którą wykonali uczniowie klasy 4Ib Patryk Klatka i Mikołaj Nogieć. Życzymy powodzenia w kolejnych etapach!
    Blok B - Wynalazczość
    29 marca 2021 w Nowym Sączu odbyły się eliminacje okręgowe, w którym wzięła udział 3-osobowa reprezentacja naszej szkoły wyłoniona w etapie szkolnym: Jadwiga Choroszy i Grzegorz Majgier z klasy 1P oraz Juliusz Mietelski z klasy 3Eb. Eliminacje okręgowe wygrała Jadwiga Choroszy, która będzie reprezentować Zespół Szkół Łączności w etapie centralnym olimpiady, który odbędzie się pod koniec maja w Koszalinie.

 

Gratulujemy i trzymamy kciuki!


29-03-2021 Olimpiada Wiedzy Technicznej dyr. Renata Gołąb

 

Komitet Główny Olimpiady  Wiedzy Technicznej ogłosił listę uczniów zakwalifikowanych do zawodów III stopnia XLVII OWT. Miło nam poinformować, że w grupie elektryczno-elektronicznej znalazł się na niej Marek Pawłowski z klasy 4Ed. Zawody centralne odbędą się 17 kwietnia w Warszawie.

Gratulujemy i życzymy, by Marek do dwóch tytułów finalisty olimpiad zawodowych zdobytych w zeszłym roku dorzucił tytuł laureata OWT.

26-03-2021 Komunikat dyr. Paweł Kucharczyk

Ważny komunikat organizacyjny

Działając w zgodzie z wczorajszą decyzją Prezesa Rady Ministrów oraz w oparciu o Rozporządzenie Ministra Edukacji i Nauki z dnia 26 marca 2021 r. w sprawie czasowego ograniczenia funkcjonowania jednostek systemu oświaty w związku z zapobieganiem, przeciwdziałaniem i zwalczaniem COVID-19., informuję, że w okresie od 29 marca 2021 r. do  11 kwietnia 2021 r. szkoła pracować będzie wyłącznie w systemie zdalnym, bez jakichkolwiek wyjątków.

W związku z powyższym od poniedziałku 29 marca 2021 r. wszystkie lekcje prowadzone będą w oparciu o podział godzin wpisany do dziennika elektronicznego LIBRUS. Taki stan rzeczy na pewno utrzyma się do piątku 9 kwietnia 2021 r. O ewentualnych korektach modelu kształcenia po 11 kwietnia 2021 r. powiadomimy Państwa z kilkudniowym wyprzedzeniem.


Więcej informacji (na dole strony w części dotyczącej praktycznej nauki zawodu):

https://www.gov.pl/web/edukacja-i-nauka/zawieszenie-pracy-stacjonarnej-przedszkoli-do-11-kwietnia

26-03-2021 XLIV Ogólnopolskia Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej dyr. Renata Gołąb

26 marca 2021 odbyły się zawody finałowe XLIV Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej. W zawodach drugiego stopnia brało udział 13 uczniów naszej szkoły startujących w 7 kategoriach tematycznych. Do finału udało się zakwalifikować 9 z nich.
Z wielką satysfakcją informuję, że w dwóch kategoriach nasi uczniowie zajęli pierwsze miejsce:
- kategorię „Automatyka” wygrał Łukasz Mayer z klasy 4Ea
- w kategorii  „Mechatronika” najlepszy był Marek Michelis z klasy 3Ed.
Ponadto tytuł laureata zdobyli:
- Stanisław Barycki z klasy 3Ed w grupie elektrycznej (V miejsce);
- Dawid Karkula z klasy 3Ed w kategorii elektronicznej (VI miejsce);
- Michał Kula z klasy 4Ia (III miejsce) oraz Mikołaj Bogucki z klasy 3Ib (VI miejsce) w grupie informatycznej.
Tytuł finalisty zdobyli:
- Marek Prusak (klasa 3Ed) w kategorii „Elektronika medyczna”,
- Miłosz Adamek (klasa 3Ec) w grupie elektrycznej,
- Mateusz Piękoś (klasa 4Ta) w kategorii teleinformatycznej.
Wszystkim laureatom i finalistom serdecznie gratulujemy osiągniętych wyników i zdobytych indeksów.
Szczegółowe wyniki olimpiady: http://oowee.agh.edu.pl/aktualnosci/wyniki-rozgrywek-iii-stopnia-etapu-finalowego-xliv-oowee/


19-03-2021 Konkurs O ZŁOTY INDEKS PK dyr. Paweł Kucharczyk

Z satysfakcją informuję, że uczniowie Zespołu Szkół Łączności w Krakowie:
–    Szymon Jagła (4Id),
–    Karol Kowalski (4Id),
–    Michał Kuś (4Id),
–    Jakub Kuś (4Ic),
–    Jakub Burek (4Id)
startujący w organizowanym przez Politechnikę Krakowską ogólnopolskim Konkursie „O Złoty Indeks PK” z matematyki uzyskali tytuły laureatów III stopnia zdobywając jednocześnie 30 punktów  w postępowaniu rekrutacyjnym.
Przygotowaniem młodzieży do rywalizacji w konkursie zajmowali się: Pani Bożena Marszał (wszyscy uczniowie z klasy 4Id) oraz Pan Antoni Borgosz (uczeń z klasy 4Ic).
Laureatom konkursu bardzo serdecznie gratuluję i dziękuję za wspaniałe reprezentowanie Zespołu Szkół Łączności. Podziękowania i gratulacje kieruję również do wyżej wymienionych nauczycieli matematyki.
Więcej informacji na temat konkursu: https://indeks.pk.edu.pl


19-03-2021 Tytuł SZKOŁA W CHMURZE MICROSOFT dyr. Paweł Kucharczyk

Informuję społeczność szkolną, że 12 marca 2021 r. firma Microsoft przyznała Zespołowi Szkół Łączności w Krakowie tytuł „Szkoły w Chmurze Microsoft”. Potwierdza on fakt, że Zespół Szkół Łączności to:    

  • „Szkoła bazująca na technologii Microsoft, jednocześnie integrująca nowe modele uczenia się i nauczania, oraz sposoby komunikacji i współpracy pomiędzy nauczycielami, pracownikami, uczniami i rodzicami. Szkoła wykorzystująca technologię Microsoft do wsparcia zarządzania szkołą.
  • Szkoła, w której kadra pedagogiczna odgrywa kluczową rolę i jest gotowa na doskonalenie warsztatu pracy z wykorzystaniem nowych technologii, a także ucząca, jak z tej technologii korzystać w procesie zdobywania wiedzy i kompetencji przez uczniów.
  • Szkoła przygotowująca uczniów do aktywnego i mądrego wykorzystywania technologii na każdym etapie edukacji. To także szkoła, która koresponduje ze zmianami ekonomicznymi i społecznymi, a przez to przygotowuje swoich uczniów do aktywnego podejmowania wyzwań edukacyjnych i zawodowych po opuszczeniu szkoły.”

Szkola w chmurze - certyfikat

Dyplom_Szkoła w Chmurze Microsoft

19-03-2021 Tytuł INSPIRATOR KARIERY dyr. Paweł Kucharczyk

Z przyjemnością informuję, że w dniu 8 marca 2021 r. Kapituła konkursu „Inspirator Kariery” wyłoniła laureatów edycji 2020, a wśród nich, w kategorii „Edukacja” znalazł się Zespół Szkół Łączności” w Krakowie. Otrzymany tytuł to szczególne wyróżnienie, przyznawane za profesjonalizm oraz wysokie standardy działania w dziedzinie kształcenia zawodowego.
To wyróżnienie przyznane zostało zarówno dla nauczycieli jak i uczniów naszej szkoły.

Gratuluję wszystkim!

ZSŁ Kraków - inspirator kariery 2020

26-02-2021 Matura próbna dyr. Paweł Kucharczyk

Ważne informacje dotyczące próbnych egzaminów maturalnych:

KOMUNIKAT

Strony: 195
[1]
[2]
[3]
[dalej→]