Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2021”.


Aktualności

18-06-2021 Zakończenie Roku Szkolnego 2020/2021 dyr. Paweł Kucharczyk

Zakończenie roku szkolnego 2020/2021 odbędzie się zgodnie z harmonogramem

HARMONOGRAM

18-06-2021 Sejm Dzieci i Młodzieży 2021

   Kancelaria Sejmu i Ministerstwo Edukacji i Nauki były organizatorami ogólnopolskiego konkursu, pt. "Śladami Kardynała Wyszyńskiego - w poszukiwaniu drogowskazów we współczesnym świecie według wartości i ideałów Prymasa Tysiąclecia".

Maciej Matuszczyk i Adam Cichoń z klasy 1Ic zdobyli tytuł laureata i mandat posła na Sejm Dzieci i Młodzieży w dniu 01.06.2021r. za przygotowanie prezentacji multimedialnej zgodnej z tematem konkursu. Ponadto Dariusz Rozmus i Michał Walczyk z klasy 2E1 przygotowali film dokumentalny, poświęcony działalności społeczno-religijnej kardynała Stefana Wyszyńskiego. Oni również zdobyli tytuł laureata i mandat posła na Sejm Dzieci i Młodzieży w dniu 01.06.2021r. Z powodu pandemii COVID-19 obrady Sejmu Dzieci i Młodzieży nie odbyły się.

Opiekunem merytorycznym uczniów był dr Piotr Skałuba.

LINK DO NAGRODZONEGO FILMU

17-06-2021 Ogólnopolski konkurs Bitwa Warszawska w świadomości młodego pokolenia Polaków Maciej Matuszczyk 1Ic

W ogólnopolskim konkursie "Bitwa Warszawska w świadomości młodego pokolenia Polaków" dwoje uczniów Zespołu Szkół Łączności zostało laureatami, a jeden zdobył wyróżnienie.
W kategorii gazetka historyczna:

I miejsce zdobyła Julia Wierzba z klasy 2T1,

III miejsce zdobył Miłosz Adamek z klasy 3EC.

 

Wyróżnienie otrzymał Jakub Dragosz z klasy 2I1.


Organizatorem ogólnopolskiego konkursu było Muzeum Niepodległości w Warszawie.


Opiekunem merytorycznym uczniów był dr Piotr Skałuba.

Wszytskie dyplomy zamieszczono na FB ZSŁ

17-06-2021 XVI Przegląd Twórczości Patriotycznej Młodzieży Województwa Małopolskiego Maciej Matuszczyk 1Ic

W XVI Przeglądzie Twórczości Patriotycznej Młodzieży Województwa Małopolskiego trzech uczniów ZSŁ zostało laureatami.

Tematem konkursu była: "Bitwa Warszawska 1920 roku i jej bohaterowie".

W kategorii fotograficznej I miejsce zdobył Emil Siatka z klasy 2I1,

III miejsce Dariusz Rozmus z klasy 2E1.


W kategorii literackiej (esej historyczny):

III miejsce zdobył Bartosz Jasiński z klasy 2EB.

Pozostałe dyplomy opublikowano na FB ZSŁ


Organizatorem konkursu były:Małopolskie Centrum Edukacji, Małopolskie Centrum Doskonalenia Nauczycieli, Centrum Młodzieży im. dr. H Jordana. Patronatem honorowym konkurs objęli: Małopolski Kurator Oświaty - Barbara Nowak oraz Marszałek Województwa Małopolskiego -  Witold Kozłowski.

Opiekunem merytorycznym uczniów był dr Piotr Skałuba.

15-06-2021 Dzień Sportu ZSŁ p. Beata Więckowska

 W piątek 4 czerwca 2021r. w Zespole Szkół Łączności w Krakowie odbył się Dzień Sportu, jakże odmienny od wcześniejszych. Podczas tegorocznego święta nauczyciele wychowania fizycznego zaproponowali formy rekreacyjne, pozbawione elementu rywalizacji. Każdy uczestnik mógł wybrać jedną z czterech aktywności: bieg, marszobieg, rower i rolki.

Grupa biegaczy wybrała się na Sikornik, pokonując 10 km, ale po powrocie przypominała uczestników maratonu (może z wyjątkiem wybitnego długodystansowca prof. Krzysztofa Janika). Grupa marszowa zdobyła dwa kopce (Tadeusza Kościuszki i Józefa Piłsudskiego) i zmęczona, ale radosna – w komplecie dotarła do mety.

Rolkarze i rowerzyści wybrali kierunek tyniecki z dłuższym postojem przy torze kajakowym obok obiektu „Kolna”. Grupa rowerowa dotarła do Opactwa Benedyktynów w Tyńcu, a rolkarze zachwycili kondycją i uporem.

Bogatą dokumentację imprezy zapewnili dwaj uczniowie z klas 1Ea oraz 2E1. Nie obyło się bez dodatkowych atrakcji, np. akcji odzyskania drona, uwięzionego w konarach drzewa, które niespodziewanie przecięło trajektorię lotu urządzenia.

Pogoda dopisała rewelacyjne, a i humory uczestników także.

Wuefiści serdecznie dziękują młodzieży za udział w Dniu Sportu oraz nauczycielom z panem dyrektorem Pawłem Kucharczykiem na czele, którzy, poprzez udział, zdecydowali się wesprzeć to integrujące społeczność szkolną wydarzenie.

fot. Michał Reuss.

Dzień Sportu na FB ZSŁ

15-06-2021 Ogólnopolski Konkurs ZOBACZYĆ MATEMATYKĘ p. Barbara Ciborowska

„Zobaczyć Matematykę” to konkurs przeznaczony dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych i ponadpodstawowych z całej Polski, którego celem jest propagowanie treści matematycznych przy pomocy szeroko dostępnych metod komputerowych (wersja klasyczna konkursu) oraz prac plastycznych w dowolnej trwałej technice plastycznej (wersja artystyczna konkursu).

Począwszy od roku 2014 organizatorem konkursu jest Akademia Górniczo - Hutnicza w Krakowie. Po przeanalizowaniu projektów stron internetowych zakwalifikowanych do finału XIII edycji konkursu Jury przyznało jedną nagrodę pierwszego stopnia, jedną drugiego stopnia i trzy równorzędne nagrody trzeciego stopnia.

Z przyjemnością informujemy, że w gronie laureatów po raz kolejny znalazł się MICHAŁ MARCHEWCZYK z klasy 3IC. Za pracę „Stała Feigenbauma, zbiór Mandelbrota i diagramy bifurkacyjne” zdobył nagrodę pierwszego stopnia. Opiekunem merytorycznym była p. B. Ciborowska.

Gratulujemy !!!

15-06-2021 Konkurs GEO-PLANETA p. Małgorzata Dziura

W czerwcu 2021 r. z rąk pana dyrektora Pawła Kucharczyka, uczeń klasy 2P BARTOSZ GÓROWSKI, otrzymał dyplom wyróżnienia za bardzo dobry wynik w Ogólnopolskim Konkursie Geograficznym Geo - Planeta.

 

 

 

Serdecznie gratulujemy Bartkowi!15-06-2021 Szkolne Mistrzostwa Menedżerskie 4 – rozstrzygnięte! p. Halina Siemińska

Uczniowie z klasy 4IC: Aleksandra Poskróbek, Szymon Wójcik i Piotr Rogowski Mistrzami Polski w zarządzaniu wirtualną firmą!

W dniach 08 – 09 czerwca 2021 roku odbył się finał Szkolnych Mistrzostw Menedżerskich 4. O tytuł najlepszego zespołu uczniowskiego Polski walczyły 24 zespoły Podczas finału zespoły uczniowskie zarządzały wirtualnymi przedsiębiorstwami, podejmując realistyczne decyzje biznesowe i testując różne strategie wprowadzenia usług na rynek.

WYNIKI

11-06-2021 Ogólnopolska Olimpiada O DIAMENTOWY INDEKS AGH p. Barbara Ciborowska

Komitet Główny Olimpiady przedstawił na stronie internetowej wyniki III etapu XIV Ogólnopolskiej Olimpiady "O Diamentowy Indeks AGH".

Zgodnie z regulaminem laureatami Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” zostają osoby, które uzyskały minimum 70% możliwych do zdobycia punktów w finałowym sprawdzianie w ramach zawodów centralnych.

Z przyjemnością informujemy, że wśród wyróżnionych z matematyki są uczniowie Technikum Łączności nr 14.

Tytuł laureata III stopnia uzyskali:

· MARCHEWCZYK MICHAŁ z klasy 3IC (opiekun p. B. Ciborowska)

· PACEK MIKOŁAJ z klasy 4ID (opiekun p. B. Marszał)

· WOLANIN PIOTR z klasy 4ID (opiekun p. B. Marszał).

Tytuł finalisty uzyskali:

· SKAŁKA MICHAŁ z klasy 4ID (opiekun p. B. Marszał)

· PRZYBYSZ PATRYK z klasy 4IC (opiekun p. A. Borgosz)

· WOJTASIK DOMINIK z klasy 2I2 (opiekun p. B. Marszał).

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!!

03-06-2021 Sukces w Olimpiadzie Wiedzy Technicznej! dyr. Renata Gołąb

Marek Pawłowski, tegoroczny absolwent z klasy 4Ed, został laureatem XLVII Olimpiady Wiedzy Technicznej zajmując V miejsce w grupie elektryczno-elektronicznej.

Zawody finałowe olimpiady odbyły się 22 maja w Wojskowej Akademii Technicznej w Warszawie.

Serdeczne gratulacje!


WYNIKI

Strony: 197
[1]
[2]
[3]
[dalej→]