Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2020”.


Aktualności

22-12-2020 Życzenia Świąteczne

.

21-12-2020 Manager roku - konkurs p. Halina Siemińska

   Zakończyła się pierwsza edycja konkursu MANAGER ROKU.

W finale dwa zespoły reprezentowały ZSŁ. Po dwudniowym, wyczerpującym finale, gdzie 8 najlepszych drużyn prowadząc AGENCJĘ EVENTOWĄ walczyło z konkurencją i z czasem - wyłoniono laureatów konkursu.

Tytuł MANAGERA ROKU otrzymali:

· I miejsce w konkursie: zespół Zespół NLLook z Zespołu Szkół im. Andrzeja Średniawskiego w Myślenicach,

· II miejsce w konkursie: zespół Dream_Team ( klasa 4IA uczniowie: Jakub Garus, Dawid Ryskala, Jakub Węgrzyn) Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie.

· III miejsce: zespół Kwarantyna, reprezentujący Zespół Szkół Ekonomiczno-Gastronomicznych w Tarnowie.

Nagroda specjalna "społeczna" organizatora konkursu, Fundacji "Będzie Dobrze" dla zespołu, który w grze finałowej wykazał się najwyższym wskaźnikiem "zadowolenia pracowników" przypadła zespołowi SKAWINA ( klasa 4 IB uczniowie: Michał Czerniawski, Jakub Januchta, Adam Sarnek) Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie.

Gratulacje!

więcej na: http://www.manager-roku.pl/ranking.html

04-12-2020 Pożegnanie dyr. Paweł Kucharczyk

Z ogromnym smutkiem informujemy, że odszedł od nas Artur Pietrucha, doktor nauk medycznych, absolwent Technikum Łączności nr 14. Wybitny, znany nie tylko w Krakowie lekarz kardiolog, nauczyciel akademicki.

W latach 1979-1984 uczęszczał do Technikum Łączności nr 14.Po ukończeniu szkoły rozpoczął studia na Wydziale Lekarskim Akademii Medycznej w Krakowie. Dyplom lekarza otrzymał w 1990 r. Niemal od początku pracy zawodowej związany był z Krakowskim Szpitalem Specjalistycznym im. Jana Pawła II. W 2002 r. uzyskał tytuł doktora nauk medycznych.

Zawsze z ogromną sympatią wspominał okres swojego życia przypadający na naukę w „Łączności”: „Przed oczy nasuwa się całe pięciolecie wkuwania, stresów przed klasówkami, ale też i chwil zdecydowanie przyjemnych. To dzięki nim Szkołę wspominam raczej z uśmiechem i swoistą nostalgią, jako najbardziej przyjemny okres z całej mojej bez mała 20-letniej edukacji”.

Przez Jego byłych nauczycieli zapamiętany został jako uczeń bardzo ambitny i systematyczny. Posiadał nieprzeciętne zdolności językowe. Zawsze chciał wiedzieć i umieć więcej niż przewidywał program nauczania. Był niezwykle koleżeński i uczynny. Starał się znajdować satysfakcjonujące wszystkich rozwiązania, nawet w najtrudniejszych sytuacjach. Choć zawodowo zajmował się zupełnie odrębną sferą nauki, wielokrotnie podkreślał praktyczną przydatność wiedzy i umiejętności, które zdobył w podczas nauki w szkole średniej. Jak sam przyznał, to m.in. dzięki temu opracował nowoczesną metodę wykonywania EKG funkcjonującą w oparciu o techniki telekomunikacyjne.

Straciliśmy wspaniałego, dobrego człowieka, wybitnego lekarza. Panie doktorze, Arturze, na zawsze pozostaniesz częścią naszej Łącznościowej Wspólnoty. I choć nie ma Cię już między nami, to w naszej pamięci pozostaniesz na zawsze.

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Msza Święta żałobna odprawiona zostanie we wtorek 8 grudnia 2020 r. o godzinie 9.30 w kościele pw. Św. Józefa w Krakowie-Podgórzu. Odprowadzenie Zmarłego na miejsce spoczynku odbędzie się po Mszy Świętej o godz. 11.00 od bramy głównej na Cmentarzu Rakowickim.

26-11-2020 Jubileusz 75-lecia Szkół Łączności

Wystąpienie Dyrektora ZSŁ - Pawła Kucharczyka w związku z jubileuszem 75-lecia Szkół Łączności.

20-11-2020 Pożegnanie dyr. Paweł Kucharczyk

17 listopada 2020 r. odszedł od nas Stanisław Szuro. Wspaniały Nauczyciel, Wychowawca. Żołnierz Niezłomny. Niezwykły Człowiek. Dla wielu absolwentów, byłych i obecnych nauczycieli niekwestionowany Autorytet i Wzór. Odszedł w wieku 100 lat.
Jego życiorys, obfitujący w różne wydarzenia, mógłby służyć za kanwę niejednej książki czy filmu.Ta biografia przypomina ekscytującą podróż, fascynującą już od pierwszego kroku, którym był udział w kampanii wrześniowej 1939 r. Podróż niezwykłą, bo z historią Polski w tle i nigdy nieporzuconym hasłem „walki o Polskę wolną od zniewolenia”. Pierwszy krok tej podróży wyznaczył kierunek całego Jego życia.

W Zespole Szkół Łączności był wychowawcą w szkolnym internacie oraz uczył historii. Tak naprawdę uczył patriotyzmu, tylko przedmiot miał inną nazwę. Uczył tak, jak patriotyzmu uczyć się powinno – odważnie, bez przymusu, bez fałszowania prawdy historycznej i bez pomijania niewygodnych faktów. Inaczej nie potrafił, gdyż wyjątkowo nie znosił kłamstwa, obłudy, hipokryzji. Zawsze był autentyczny. Pozwalał mu na to Jego życiorys.
Z wyjątkową łatwością potrafił dotrzeć do młodzieży. Swoją postawą kształtował jej postawy. W naturalny sposób. Do dzisiaj uczniowie potrafią cytować Jego dłuższe opowieści. Potrafią też wskazać, gdzie - w trakcie opowieści - celowo zawieszał na chwilę głos, aby pozwolić im na refleksję. Uwielbiali Go. Zarówno uczniowie, jak i wychowankowie internatu. To właśnie w szkolnym internacie, na początku lat siedemdziesiątych, prowadził zespół teatralny, stwarzając młodzieży, na co dzień uczącej się trudnych zagadnień technicznych, szansę na rozwijanie i doskonalenie humanistycznych zdolności. Aktywnie działał w ramach Szkolnego Oddziału PTTK. Współorganizował i uczestniczył z młodzieżą w wielu wycieczkach. Mało kto potrafił tak jak On snuć opowieści. Zawsze był doskonałym gawędziarzem i zawsze potrafił znaleźć ciekawą historię do opowiedzenia.
Na co dzień był bardzo życzliwy dla wszystkich: uczniów, współpracowników. Wszystkich ujmowała Jego pogoda ducha i ogromna radość życia oraz niespożyta energia. Nigdy nie narzekał, choć życie nie szczędziło mu do tego powodów. Do złych rzeczy, do nieżyczliwych ludzi, zawsze miał dystans. Wygrywał poczuciem humoru, często trafną ironią. Lubił żartować. Także z siebie. Ci, którzy Go znali, zapamiętają Go jako serdecznego kolegę, na którego zawsze można było liczyć.

Panie Profesorze, Panie Majorze – dziękujemy, że swoją obecnością w życiu, choć na chwilę objąłeś naszą szkołę. Na zawsze pozostaniesz w naszej pamięci.
Społeczność Zespołu Szkół Łączności w Krakowie.

Msza Święta żałobna odprawiona zostanie w środę 2 grudnia 2020 r. o godzinie 13.40 na Cmentarzu Rakowickim w Krakowie.

13-11-2020 Podziękowanie

.

12-11-2020 Wyniki XIII edycji Międzyszkolnego Festiwalu Informatycznego PROJEKT NA SZÓSTKĘ

Wyniki XIII MFI
I miejsce: CodeRush Łukasz Wielgus
POWIATOWE CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO W WIELICZCE
II miejsce: Crypto Vills Dawid Kruk
ZESPÓŁ SZKÓŁ ELEKTRYCZNO-MECHANICZNYCH IM. GEN. JÓZEFA KUSTRONIA w NOWYM SĄCZU
III miejsce:Loremaster Artemij Istuszkin
ZESPÓŁ SZKÓŁ ŁĄCZNOŚCI IM. OBROŃCÓW POCZTY POLSKIEJ W GDAŃSKU w KRAKOWIE
IV miejsce: GameAI Filip Ludwa
ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH W TARNOWIE - W MOŚCICACH
V miejsce: Franek laser designer Franciszek Szlęzak
II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ZIEMI OLKUSKIEJ W OLKUSZU
Nagroda specjalna:COMARCH "Rozwiń skrzydła" -
Repeats - Jakub Sieradzki ZESPÓŁ SZKÓŁ ENERGETYCZNYCH w Krakowie
Nagroda publiczności: CodeRush Łukasz Wielgus

Film z XIII edycji: https://youtu.be/t8jZKqF5DG0

Streaming z finału konkursu: https://youtu.be/a4HYZ97UuP8

Zdjęcia na FB MFI

02-11-2020 Apel Centrum Krwiodawstwa dyr. Tadeusz Piszkowski

Szanowni Państwo
Absolwenci Technikum Łączności nr 14 oraz pełnoletni Uczniowie.

Poprzez pozytywną reakcję na niżej zamieszczony apel Terenowego Oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa
w Krakowie, mieszczącego się przy ulicy Rzeźniczej 11, mamy szansę wziąć udział w ratowaniu życia i zdrowia wielu potrzebujących pomocy ludzi, w tym naszego absolwenta sprzed kilkudziesięciu lat, długoletniego pracownika krakowskiej służby zdrowia, znanego i cenionego lekarza – kardiologa.

Apel do krwiodawców.
Zwracamy się z apelem  do Honorowych Dawców Krwi  oraz kandydatów na Honorowych Dawców Krwi o zgłaszanie się do Centrum na ul. Rzeźniczej 11 lub wybranego Terenowego Oddziału RCKiK w celu oddania krwi. Mimo trwającej pandemii  i wprowadzeniu obostrzeń nieustannie ratujecie Państwo życie pacjentom po krwotokach w wyniku urazów komunikacyjnych, pacjentom po przeszczepach, przewlekle chorym onkologicznie . Szpitale wróciły  do planowych  zabiegów operacyjnych wymagających zabezpieczenia w krew i jej składniki, co znacznie zwiększa składane zapotrzebowania. Składniki krwi mają określony termin przydatności do użycia-Koncentrat krwinek czerwonych 42 dni, a koncentrat krwinek płytkowych 5 dni dlatego tak ważne  jest uzupełnianie ich zapasów dzięki ofiarności osób  regularnie oddających krew. Przypominamy, że krew może oddać osoba w wieku 18-65 lat, o dobrym stanie zdrowia, która w ostatnim czasie nie podróżowała do innych krajów, nie jest objęta kwarantanną lub nadzorem epidemiologicznym, wypoczęta, po lekkostrawnym posiłku oraz dbająca  o spożycie  ok.2 l płynów w dniu poprzedzającym oddanie krwi, legitymująca się dokumentem tożsamości ze zdjęciem.
 Szczególnie apelujemy o zgłaszanie  się  krwiodawców Rh-.
 Zapewniamy, że wprowadzony przez nas w okresie pandemii system prekwalifikacji  zapewnia bezpieczeństwo wszystkim zdrowym osobom chcącym oddać krew. https://rckik.krakow.pl/

grafika PIXABAY

25-10-2020 Tryb pracy ZSŁ.

.

21-10-2020 Międzynarodowy Konkurs Wiedzy Historycznej

Oddział PTTK w Golubiu-Dobrzyniu im. Zygmunta Kwiatkowskiego był organizatorem Międzynarodowego Konkursu Wiedzy Historycznej "Polska - Szwecja, między rywalizacją i współpracą". Konkurs dedykowany był uczniom dwóch najstarszych klas szkoły średniej z Polski, Litwy i Szwecji. Współorganizatorami konkursu były: Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Pięciu uczniów z klasy 4ID przygotowało film dokumentalny pt.: Władysław IV Waza na tronie polskim

 Film ten zdobył I miejsce w rywalizacji międzynarodowej. Autorami filmu historycznego byli: Piotr Klęp, Seweryn Malczewski, Jakub Kędra, Tymoteusz Kałuzieński i Michał Skałka. Zgodnie z regulaminem konkursu uczniowie otrzymali zaświadczenia uprawniające do studiów na trzech uniwersytetach. Skany dyplomów na  FB ZSŁ

Na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu wszystkie kierunki studiów prowadzone przez Wydział Humanistyczny oraz Wydział Filozofii i Nauk Społecznych. Ponadto wszystkie kierunki studiów prowadzone przez Wydział Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie.
Na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy zgodnie z uchwałą Senatu zwycięzcy konkursu mogą być przyjęci na następujące kierunki: kulturoznawstwo, historia, wojskoznawstwo, stosunki międzynarodowe, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, turystyka i rekreacja.
Na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie są przewidziane miejsca na następujących wydziałach: Wydział Nauk Historycznych i Społecznych (politologia - 1 miejsce, historia - 1 miejsce), Wydział Nauk Humanistycznych (filologia polska - 1 miejsce, muzeologia - 1 miejsce, kulturoznawstwo - 1 miejsce).
Uroczysta gala wręczenia indeksów i nagród rzeczowych odbyła się w dniu 06.03.2020r na Zamku w Golubiu-Dobrzyniu.
Opiekunem merytorycznym pięciu uczniów z klasy 4ID był  .


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gratulujemy!

Strony: 193
[1]
[2]
[3]
[dalej→]