Sprtowy kwiecień w internacie

Kwiecień 2012 r. w internacie ZSŁ przyniósł rozstrzygnięcia w dwóch turniejach o mistrzostwo placówki.

W turnieju tenisowym zwyciężył Dominik Foryś, który w finale pokonał Jakuba Myśliwca 4-0, a w meczu o trzecie miejsce Kacper Milejski ograł Michała Rogóża 4-2. W rozgrywkach wzięło udział 18 graczy. Odbyło się 38 spotkań, a cały turniej ciągnął się pięć miesięcy i został całkowicie zdominowany przez uczniów klas pierwszych.
W turnieju siatkówki trzyosobowej zwyciężyli ogólni faworyci
CZARNI BRACIA w reprezentacyjnym składzie: Jakub Mirek, Marcin Rozmus oraz Piotr Rokita. W rundzie finałowej pokonali KLAMKI (Michał Cież, Bartosz Guguła oraz Daniel Kubik) 2-0 (25-18, 25-18) oraz RUDE PEGAZY (Filip Sadzik, Paweł Słonina oraz Miłosz Grzesiak) 2-0 (25-23,25-13). W meczu o drugie miejsce RUDE PEGAZY ograły po zaciętym meczu KLAMKI 2-1.

Rozegraliśmy też już swoje EURO 2012 (za pomocą gry FIFA 2012). W turnieju wzięło udział 16 graczy. Każdy z nich wylosował jednego z uczestników mistrzostw i walczył w jego barwach. W półfinałach zmierzyły się Portugalia (Maciej Mlekodaj) z Anglią (Krystian Strama) – 4-2 oraz Francja (Jakub Bąk) z Holandią (Michał Nawieśniak) – 2-1. W wielkim finale Portugalia po dogrywce ograła Francję 1-0. Polska (Paweł Słonina) zdecydowanie wygrała swoją grupę, ale w ćwierćfinale uległa Holandii 3-4.