Sportowa wiosna w internacie

Marzec 2013 r. w internacie ZSŁ przyniósł rozstrzygnięcia w dwóch turniejach o mistrzostwo placówki.

W finale rozgrywek koszykówki ekipa URSUSY I KOMBAJNY pokonała HLEP po niezwykle zaciętym spotkaniu i dwóch dogrywkach 43 – 39 (2–10, 6–6,7–4, 12–7, 10-10, 6-2).
W drużynie mistrzów grali: Jakub Cholewa (c) – 10 pkt., Piotr Adamczyk – 11 pkt., Piotr „Adam” Adamczyk – 22 pkt. i Marcin Klonowski, który odniósł w walce poważną kontuzję stawu skokowego i to już w I kwarcie. Swoje zwycięstwo rewelacyjni debiutanci zadedykowali innemu kontuzjowanemu wielkiemu nieobecnemu ze swojej ekipy Jakubowi Jamrozowi. W ekipie HLEP wystąpili: Miłosz Grzesiak (c) – 11 pkt., Daniel Sygut – 17 pkt., Paweł Słonina – 11 pkt. oraz Michał Cież. W poprzednich spotkaniach grali również Daniel Kubik i Bartosz Guguła.

OSIĄGNIĘCIA INDYWIDUALNE:(ilość pkt.)

NAJLEPSZY STRZELEC: Piotr „Adam” Adamczyk (32);
Średnia na mecz: Daniel Sygut (17);
RZUTY ZA TRZY PUNKTY: Paweł Słonina (2);
RZUTY OSOBISTE: Piotr Adamczyk (3);

Mecze w turnieju sędziował wzorowo Patryk Walczak.

W turnieju siatkówki trzyosobowej zwyciężyli nieoczekiwanie debiutanci SPOCENI W LODÓWCE 1 w składzie: Marcin Kobas, Roland Kaznowski i Patryk Karwat. W rundzie finałowej pokonali ubiegłorocznego mistrza i faworyta JUSIPENS (Marcin Rozmus, Daniel Wicher, Jakub Mirek oraz Karol Nosek) 2 – 1 oraz ekipę SPOCENI W LODÓWCE 2 (Robert Solarz, Jakub Nowak, Aleksander
Mączka) również 2 – 1. W meczu o drugie miejsce JUSIPENS pokonali pewnie SPOCONYCH W LODÓWCE 2 2 – 0.

Trwa nadal turniej siatkówki sześcioosobowej. W finale SPOCENI W LODÓWCE prowadzą z JUSIPENS 1-0. Gramy do dwóch zwycięstw.