Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2020”.


Osiągnięcia

Kategorie:
Olimpiady
Konkursy
Zawody
Turnieje
Nagrody
Sport
Inne
Wszystkie

Osiągnięć w kategorii : 688

Konkurs FLAGI – 21-01-2020

Dnia 16.01.2020 r. w gabinecie pana dyrektora Pawła Kucharczyka miało miejsce rozdanie dyplomów i nagród za konkurs geograficzny FLAGI.

Laureatami konkursu zostali:

1. miejsce:  KACPER GRABOWSKI z klasy 2Ec,

2. miejsce:  DAWID GADZINA  z klasy 2Ea,

3. miejsce:  DANIEL CHYC z klasy 2Ec oraz BARTOSZ GÓROWSKI z klasy 1P.


Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Małgorzata Dziura

Osiągnięcia – 17-01-2020

Z radością informujemy, że dwóch uczniów naszej szkoły (Konrad Mięsowski z klasy 3K i Mateusz Francik z klasy 1P1) zakwalifikowało się do etapu ustnego zawodów rejonowych Olimpiady Języka Angielskiego. Serdecznie gratulujemy sukcesu i życzymy obydwu panom powodzenia w najbliższy poniedziałek.

Zawody pływackie – 18-12-2019

16.12.2019 odbyły się zawody pływackie w ramach Krakowskiej Olimpiady Młodzieży.

Drużyna, reprezentująca naszą szkołę, w składzie: Sebastian Zając 3 Ed, Grzegorz Burkat 3Ib, Jacak Oliwer 2K, Szymon Stanek 1E3, Jakub Staszowski 1 Ea, Maciej Dzierwa 1P, zajęła 3 miejsce w sztafecie 6×50m stylem dowolnym.

Opiekun drużyny: Anna Adamowicz. Gratulujemy !!!Konkurs KLAWIATUROWE WYZWANIE – 06-12-2019

W dniu 1 grudnia 2019 zakończyła się VII edycja czterotygodniowego konkursu online Klawiaturowe Wyzwanie organizowanego przez Stowarzyszenie Interinfo Polska

Celem konkursu jest promowanie umiejętności bezwzrokowego pisania na komputerze i zachęcenie młodzieży do uczciwego współzawodnictwa z rówieśnikami z całego kraju. W kategorii wiekowej - juniorzy,drużyna składająca się z uczniów Zespołu Szkół Łączności w Krakowie:

    Piotr Ślęczek klasa 3K
    Marcin Drabik klasa 4Ib
    Jakub Kapała klasa 2Ia
    Krzysztof Dudzik klasa 1T
    Rafał Żmija klasa 2I2
    Dariusz Przybyło klasa 2I2
    Maciej Tokarz klasa 1T
    Konrad Mięsowski klasa 3K                    
    Aleksander Dygoń klasa 1I2
    Jakub Filipowski klasa 4ID
                
zajęła pierwsze miejsce w kategorii drużynowej.
Gratulujemy zajęcia wysokiego miejsca w konkursie.

Konkurs mitologiczny – 27-11-2019

Komisja Polonistyczna informuję, że w XXVI Krakowskim Turnieju Wiedzy o Mitologii i Antyku uczniowie naszej szkoły uzyskali:
- I miejsce w teście wiedzy na 233 startujących - Piotr Kumka (opiekun S. Kania),
 IV miejsce Dominik Oskar (opiekun B. Bogusz), V miejsce Michał Górka (opiekun B. Bogusz)
- II miejsce w konkursie plastycznym – Filip Majorek (opiekun A. Osuch), wyróżnienie - Jan Gargaś (opiekun B. Bogusz)
- III miejsce w kategorii komiksu – Weronika Adamek (opiekun B. Bogusz)
- wyróżnienie w konkursie  recytatorskim – Patryk Górski   (opiekun E. Piszkowska)

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!


Osiągnięcia - SZACHY – 13-11-2019

W dniu 17.09 Andrzej Kulesza z kl. 1 I1 zajął I miejsce w IV Ogólnopolskich Mistrzostwach Szkół i Przedszkoli w szachach, w kategorii chłopców, uczniów szkół ponadpodstawowych. Więcej informacji:
https://www.chessmanager.com/pl/tournaments/4840474156204032/results/7

W dniu 10.10 w internetowym konkursie przedmiotowym z szachów, pt. SzachMaks w kategorii klas pierwszych Andrzej Kulesza zajął pierwsze, Krzysztof Szczurek z kl. 1P1 drugie, a Jakub Owoc z kl. 1 Ib czwarte miejsce w Polsce. Więcej informacji:
https://mogalo.pl/konkurs_szachmaks_2_wyniki

W dniu 29.10 szachowa reprezentacja naszej szkoły w licealiadzie chłopców zajęła I miejsce w Krakowie deklasując rywali. Pierwsze miejsce zajął Krzysztof Szczurek, a drugie Andrzej Kulesza.  Więcej informacji: http://www.chessarbiter.com/turnieje/2019/ti_6075/results.html?l=pl&tb=10_

Hackaton CodePlay by Asseco – 25-10-2019

19 października Krzysztof Jędrzejek z 1 EB razem z przyjaciółmi pojechał na hackaton CodePlay by Asseco.
Chłopcy stworzyli BTPay - nowoczesny system płatności mobilnych oparty na Bluetooth Low Energy, przeznaczony do samoobsługowych urządzeń, w których dotychczas stosowano wrzutniki na monety lub terminale kart płatniczych.
Wykorzystanie smartfona klienta do połączenia z siecią eliminuje potrzebę stałego połączenia z internetem przez urządzenie. Pomysł został doceniony przez jury i zespół zajął drugie miejsce.

HackYeah! - sukces naszego ucznia. – 03-10-2019

Miło nam poinformować, że uczeń klasy 1 Eb - Krzysztof Jędrzejek, wraz z przyjaciółmi, zdobył główną nagrodę w hackathonie  HackYeah. Zadaniem zespołu, wyznaczonym przez Ministerstwo Cyfryzacji, było stworzenie walidatora WCAG 2.1.

Grstulujemy!

HackYeah! - sukces naszych uczniów i absolwentów. – 18-09-2019

To był świetny weekend dla uczniów i absolwentów naszej szkoły! 15 września, po 24 godzinach programowania i następnych trzech oczekiwania oraz prezentacji, 6-osobowy zespół programistów wbiegł na scenę, by odebrać nagrodę główną - 10.000zł w kategorii "Future of Media" od samego Ringier Axel Springer, właściciela Onetu, Forbesa, Business Insidera czy jakdojade.

A to wszystko na największym stacjonarnym Hackathonie w Europie - HackYeah! Serdeczne gratulacje dla zespołu młodych talentów. Uczniów: Eryk Dziedzic (3IB), Daniel Mika (4IA), Szymon Kurowski (4IA) oraz absolwentów: Łukasz Potaczek, Paweł Malina, Mateusz Marchewka (ubiegłoroczna 4IA).

W przeciągu zaledwie jednej doby, Panowie stworzyli wtyczkę do przeglądarki, która przy użyciu sztucznej inteligencji wykrywa fake newsy, wyciąga najważniejsze informacje z artykułów oraz porównuje je do artykułów z innych stron bez wychodzenia z okna przeglądarki.

Gratulacje składała im sama dyrektor kreatywna grupy Onet, a Panowie znaleźli się w artykule Business Insider Polska. Brawo! 3200 kodujących na sali, a pośród nich Nasi zwycięzcy!

Konkurs PLAN NA START – 18-09-2019

Kolejne zwycięstwo uczniów naszej szkoły! Również w ostatni weekend, uczniowie klasy 4IA, Jakub Szydłowski i Agnieszka Pałka brali udział w finale konkursu "Plan na Start" organizowanego przez prywatną Uczelnię Biznesu im. R. Łazarskiego - ASBiRO w Warszawie. Do konkursu zgłosili biznes, nad którym uczniowie naszej szkoły (w większej, bo 7 osobowej grupie) pracują już od roku, następnie przeszli do drugiego etapu, w którym znacząco wybili się na tle konkurencji.

W przeciągu dwóch dni, trzy razy prezentowali swój startup i odpowiadali na pytania 3 różnych jury, złożonych z doświadczonych przedsiębiorców. Projekt GetDressed został najwyżej oceniony ze względu na profesjonalizm od strony analitycznej, biznesowej, wizualnej oraz poziom innowacji i zaawansowania technologicznego projektu. Kwestie prawne, ekonomiczne czy rynkowe były przez jurorów podważane, by dogłębnie sprawdzić wiedzę i przygotowanie uczestników, ale również realność przedstawianego projektu. Jak widać poniżej młodzi przedsiębiorcy nie ulegli żadnej presji i zajęli pierwsze miejsce konkurując z 45 innymi projektami, tworzonymi przez studentów i przedsiębiorców. Nagroda główna to stypendium w wysokości 10 tys. złotych oraz dostęp do wszystkich materiałów szkoleniowych uczelni.

Niemały szok wzbudził wiek uczestników, który pozostał tajemnicą aż do momentu przemówienia przy odbiorze nagrody. Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!

Strony: 69
[1]
[2]
[3]
[4]
[5]
[dalej→]