Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2021”.


Osiągnięcia

Kategorie:
Olimpiady
Konkursy
Zawody
Turnieje
Nagrody
Sport
Inne
Wszystkie

Osiągnięć w kategorii Turnieje: 27

Konkurs mitologiczny – 27-11-2019

Komisja Polonistyczna informuję, że w XXVI Krakowskim Turnieju Wiedzy o Mitologii i Antyku uczniowie naszej szkoły uzyskali:
- I miejsce w teście wiedzy na 233 startujących - Piotr Kumka (opiekun S. Kania),
 IV miejsce Dominik Oskar (opiekun B. Bogusz), V miejsce Michał Górka (opiekun B. Bogusz)
- II miejsce w konkursie plastycznym – Filip Majorek (opiekun A. Osuch), wyróżnienie - Jan Gargaś (opiekun B. Bogusz)
- III miejsce w kategorii komiksu – Weronika Adamek (opiekun B. Bogusz)
- wyróżnienie w konkursie  recytatorskim – Patryk Górski   (opiekun E. Piszkowska)

Wszystkim nagrodzonym serdecznie gratulujemy!


Turniej Wiedzy Technicznej – 27-03-2019

Niezwykle miło nam poinformować, że  uczeń  klasy II Ta – Michał Maj zajął I miejsce w dwuetapowym XI Turnieju Wiedzy Technicznej dla uczniów Techników.
Konkurs odbył się 21 marca 2019 r. w ramach Święta Szkoły Zespołu Szkół nr 37 im. Agnieszki Osieckiej w Warszawie. W rywalizacji szkół wzięły udział cztery Zespoły Szkół Łączności – trzy szkoły z Warszawy i jedna z Krakowa.
To już kolejny raz, gdy uczniowie Zespołu Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie zajmują zaszczytne miejsca w tym warszawskim turnieju wiedzy technicznej. Konkurs obejmował zakres materiału klasy trzeciej technikum teleinformatycznego, telekomunikacyjnego oraz technikum informatycznego. Składał się z dwóch części: teoretycznej i praktycznej. Konkurs wymagał od uczestników zarówno kwalifikacji zawodowych, jak i opanowania.
Michał Maj zajął I miejsce w obydwu etapach, uzyskując znaczną przewagę nad rywalami. Kolejno uplasowali się:
Bartek Grzechnik z TŁ. Warszawa i Piotr Chmielewski z ZS36 Kasprzaka.
Gratulacje!!
Na zakończenie uroczystości wręczono puchary i nagrody zwycięzcom.
Opiekę nad uczniami sprawował mgr Rafał Opyt.

Konkurs Mitologiczny – 12-12-2018

   Komisja Polonistyczna informuje, że w XXV Krakowskim Turnieju Wiedzy o Mitologii i Antyku organizowanym przez Centrum Kultury Podgórza w teście wiedzy 4 miejsce na 165 startujących  zajął  Iwo Strzeboński z kl. 1 ia (op. E. Piszkowska), a wyróżnienie uzyskali Kacper Mazurczyk z kl. 2 ia (op. B. Bogusz) i Klaudia Hejnold z kl.1 ic (op. A. Kozłowska).

W konkursie recytatorskim  wyróżniono Julię Jamrozik (op. A. Kozłowska). W konkursie literacki na napisanie wiersza na temat „Jedno słowo, które zmienia całe życie” – wyróżnienie przypadło w udziale Matyldzie Mętel z kl. 1 ia (op. E. Piszkowska).

Serdecznie gratulujemy!

FIFA 19 – 07-12-2018

6 grudnia w Zespole Szkół Elektrycznych nr 1 odbył się finałowy etap turnieju FIFA 19, w którym rywalizowano o miano mistrza Krakowa. Zwycięzcą okazał się Kacper Jurek – uczeń reprezentujący Technikum Komunikacyjne nr 25 w Krakowie.

Miejsce na podium wywalczyli również uczniowie klasy 1 Ti Zespołu Szkół Łączności:

2. miejsce - Mateusz Gajda

3. miejsce – Piotr Trubaluk.

W turnieju uczestniczyły szkoły:

  • Zespół Szkół Elektrycznych nr 1 im. Powstańców Śląskich
  • Zespół Szkół nr 1 im. św. Rafała Kalinowskiego (Technikum Komunikacyjne nr 25)
  • Zespół Szkół Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazownictwa im. prof. Walerego Goetla
  • Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku

Gratulujemy!

IX Turniej szachowy DAJ MATA CHOROBIE – 03-04-2017

Drużyna ZSŁ w składzie (do 25 lat): Krzysztof Drzymalski (3 Ia), Antoni Rząsa (2 Id) oraz Wojciech Hajduk (1 Ea) zajęli drugie miejsce (nagrody rzeczowe). W klasyfikacji „Bez kategorii” I miejsce zajął Krzysztof Drzymalski, drugie Wojtek Hajduk (nagrody pieniężne). Krzysiu zajął również 3 miejsce w klasyfikacji juniorów oraz wysokie 13 w całym turnieju - remisując z dwoma zawodnikami o sile gry z rankingiem 1800. Jak to określili uczestnicy turnieju „turniej życia” zagrał Paweł Najman remisując różnymi kolorami bierek z dwoma kandydatami na mistrza (ranking 2200), ponosząc w całym turnieju tylko jedną porażkę i zajmując wysokie 3 miejsce (nagroda pieniężna). Uważam, że gdyby nie obecność na turnieju Pana Dyrektora Tadeusza Piszkowskiego, który ogromnie nas wspierał, ten sukces nie byłby osiągnięty. WYNIKI

Turniej szachowy – 03-04-2017

Wyniki ostatnich dwóch turniejów oraz klasyfikacji Grand Prix Turnieju Szachowego o Puchar Dyrektora ZSŁ

sezonu 2016/2017.

GRAND PRIX

Turniej 11

Turniej 12

TURNIEJ SIATKÓWKI W INTERNACIE ZSB NR 1 – 08-12-2016

W dniu 28.11.2016 r. nasza reprezentacja wzięła udział w jubileuszowym X Turnieju Siatkówki w Internacie Zespołu Szkół Budowlanych nr 1 w Krakowie. Turniej ten jest nieoficjalnymi mistrzostwami Krakowa dla drużyn z internatów i burs. W tym roku startowało dziewięć ekip.
Nasza drużyna grała w składzie:
Michał Bączek, Paweł Grela, Jakub Piec, Bartłomiej Poskart,
Karol Szarek, Daniel Talarek, Piotr Tomporowski, Krzysztof Wicher.
Grupą opiekowała się Barbara Włosińska.

Nasi wychowankowie pokonali w ćwierćfinale Technikum Elektryczne 2-0 a w półfinale gospodarzy ZSB nr 1 2-0. W rundzie finałowej wygraliśmy kolejno z ZSB nr 2 2-0 oraz z Technikum Komunikacyjnym 2-1.
Drugi rok z rzędu zajęliśmy pierwsze miejsce!

XXIII Turniej Wiedzy o Mitologii i Antyku – 27-11-2016

Sukcesy uczniów ZSŁ w XXIII Turnieju Wiedzy o Mitologii i Antyku w r. szk. 2016/2017:
•    konkurs recytatorski – wyróżnienie Daniel Krawczyk z 1Ed (opiekun E. Piszkowska),
•     konkurs plastyczny „Wojna trojańska” – II miejsce Maria Soszka z kl. 3 Ic , wyróżnienia: Lidia Wiśniewska 3 ic, Karol Adamek 2 Ed, Batosz Kmiecik 1 ib (opiekun wszystkich uczestników E. Piszkowska)
•    test wiedzy „Antyczne wynalazki”: I miejsce - Bruno Dzikowski (opiekun M. Marcinkowska – Wardas), II miejsce - Aleksy Ziółek (opiekunT. Ślosarczyk), III miejsce – Szymon Byk i Kacper Hankiewicz (opiekun M. Marcinkowska – Wardas), wyróżnienia: Karolina Deleszkiewicz (opiekun S. Kania), Patryk Janczur (opiekun E. Piszkowska), Rafał Seweryn (opiekun S. Kania)
•    test wiedzy o mitologii i antyku  poziom podstawowy (na 200 uczestników): V miejsce Karolina Bigaj (opiekun E. Piszkowska).
•    test wiedzy o mitologii i antyku poziom rozszerzony: III miejsce Anna Korbiel (opiekun S. Kania), V miejsce Aleksy Ziółek (opiekun T. Ślosarczyk), wyróżnienia: Dawid Szafrański, Daria Anielska – Mazur, Paweł Irzyk (opiekun E. Piszkowska)

III Mikołajkowy Turniej Szachowy – 15-12-2014

W dniu 12 grudnia 2014 roku odbył się III Mikołajkowy Turniej Szachowy zorganizowany przez Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Krakowie, który znajduje się przy ul. Na Błonie, w celu promocji szachów w tejże szkole.
W zawodach wzięły udział zarówno dzieci jak i młodzież szkolna pochodząca ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, w tym ZSŁ. W związku z zamierzonym celem zawodnicy zmierzyli się o godzinie 10.00 ze swoimi przeciwnikami.
W ciągu pięciu rund wyłoniono dziewięcioro zwycięzców, trzech ze szkół podstawowych, trzech z gimnazjów oraz trzech ze szkół ponadgimnazjalnych. Z naszej szkoły na MIEJSCU III usytuował się Bartłomiej Czarnota z 1ID. Jako nagrodę otrzymał on dyplom, puchar oraz wybraną książkę.
Zawody szachowe odbyły się zgodnie z powszechnymi zasadami ustalonymi przez World Chess Federation (FIDE) i Polski Związek Szachowy (PZSzach). Turniej ujawnił ponadprzeciętne umiejętności uczniów naszej szkoły. Z pewnością był również okazją do przetestowania możliwości każdego z uczestników. Bowiem nie co dzień zdarza się okazja, żeby wziąć udział w turnieju, gdzie przeciwnikami są uczniowie z wielu szkół.
Z naszej szkoły wzięli również udział uczniowie: Jakub Kurkiewicz (kl. 1ia), Szymon Kyrcz (kl. 1ia), Krzysztof Drzymalski (kl. 1ia), Michał Grabowski (kl. 1ia), Norbert Grabowski (2ta) oraz Karol Iwulski (kl. 2ta).
Gratulujemy!

XXI Krakowski Turniej Wiedzy o Mitologii i Antyku – 25-11-2014

Zostały ogłoszone wyniki XXI Krakowskiego Turnieju Wiedzy o Mitologii i Antyku zorganizowanego przez Dom Kultury "Podgórze".

test wiedzy – wyróżnienie Krzysztof Wójcik kl. 1 ic opiekun E. Piszkowska

test wiedzy - poziom rozszerzony - wyróżnienia otrzymali:
Aleksy Ziółek  kl. 1k - opiekun Tomasz Ślosarczyk i Sebastian Tatko kl. 2e
b opiekun Małgorzata Marcinkowska-Wardas

konkurs literacki „Moja Arkadia” I miejsce Michał Ciborowski kl. 2 ic opiekun A. Kozłowska

konkurs fotograficzny „Moja Arkadia”
I miejsce Maria Soszka kl. 1 ic opiekun E. Piszkowska,
II miejsce Adrian Maślak kl. 3 tb opiekun M. Marcinkowska – Wardas,

wyróżnienie – Piotr Biały kl. 1 ic opiekun E. Piszkowska

Gratulujemy!

Strony: 3
[1]
[2]
[3]