Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2020”.


Osiągnięcia

Kategorie:
Olimpiady
Konkursy
Zawody
Turnieje
Nagrody
Sport
Inne
Wszystkie

Osiągnięć w kategorii Konkursy: 338

Konkurs TECHNIK ABSOLWENT – 07-01-2019

Miło nam poinformować, że absolwenci naszego technikum zajęli w XII edycji ogólnopolskiego konkursu TECHNIK ABSOLWENT pierwsze miejsca odpowiednio:
 
Pan Piotr Michał Śladowski w kategorii Technik Informatyk i Technik Teleinformatyk,
Pan Arkadiusz Krzysztof Ćwikła w kategorii Technik Elektronik.

Konkurs KLAWIATUROWE WYZWANIA – 20-12-2018

W dniu 17 grudnia 2018 r.  po czterech tygodniach rywalizacji zakończyła się VI edycja konkursu Klawiaturowe Wyzwanie.                                            
Drużyna z Zespołu Szkół Łączności zajęła I miejsce w kategorii juniorów.
W konkursie naszą szkołę reprezentowali:
Jakub Korytko 1Ib
Marin Drabik 3Ib
Karol Wójciak 2Id
Jakub Filipowski 3Id
Teodor Bizoń 1Id
Michał Kula 2Ia
Daniel Mirochna 2Ia
Szymon Woźniak 2Ic
Mikołaj Nogieć 2Ib
Piotr Ślęczek 2K

pod opieką nauczycieli: Dominiki Stęchły- Maniak , Roberta Jakubińskiego , Jacka Skibickiego, Jacka Kuca.
Gratulujemy zdobycia wysokiej lokaty w konkursie. 

Sukcesy naszych uczniów – 06-12-2018

Uczniowie klasy 4Eb:

Paweł Kasznik i Maksymilian Pasternak awansowali do drugiego etapu Olimpiady o Diamentowy Indeks AGH z fizyki, natomiast Igor Siemek z kl 3K i Daniel Mika z kl. 3 Ia awansowali do drugiego etapu Ogólnopolskiej Olimpiady Fizycznej.

Serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!

Geniusz IT – 04-12-2018

Miło nam poinformować, że uczeń klasy 2Ib Technikum Łączności, Bartłomiej Chaliński został zwycięzcą prestiżowego, ogólnopolskiego Konkursu „Geniusz IT”.
   Konkurs został zorganizowany przez Wyższą Szkołę Biznesu National-Louis University w Nowym Sączu w ramach VIII edycji festiwalu Potęga Informatyki.

Gratulujemy!

Konkurs MÓJ PIERWSZY BIZNES – 05-11-2018

   25 X 2018 r. w Sali Portretowej Urzędu Miasta Krakowa odbył się finał konkursu Mój pierwszy biznes, organizowany przez Wydział Rozwoju Urzędu Miasta Krakowa. Przed Kapitułą Konkursową pomysł na działalność gospodarczą, poprzez przedstawienie i omówienie przygotowanego wcześniej biznesplanu, zaprezentowali uczniowie sześciu krakowskich szkół średnich.
   Najwyższe wyniki uzyskał biznesplan CNAS uczniów Technikum Łączności nr 14 w Krakowie: Mateusza Sajdaka, Macieja Wilka i Przemysława Kędzierskiego (klasa IIIb ). Zwycięzcom gratulujemy, życzymy wytrwałości i satysfakcji w realizacji swojego pierwszego biznesu !!!

MŁODZIEŻOWY KONGRES KLIMATYCZNY – 31-10-2018

 We wrześniu 2018 roku  5-osobowa grupa uczniów klasy 1Ic Zespołu Szkół Łączności  w Krakowie, w składzie: Marcelina Gaweł, Julia Jamrozik, Bartosz Pajda, Teodor Widerski oraz Michał Woś, pod opieką pani Małgorzaty Dziury, wzięła udział w projekcie MŁODZIEŻOWY KONGRES KLIMATYCZNY Poznań 2018.  Młodzież napisała scenariusz, wyreżyserowała i nagrała film tematyczny  „Wstań, zrób to, walcz o lepsze jutro!".
      Zarząd Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Krakowie przyznał wyróżnienie i nagrodę w wysokości 1 000 zł dla naszej szkoły.
Link do filmu:
https://youtu.be/FWvPaRDEOF4

Ogólnopolski Konkurs: Polska-Szwecja między rywalizacją i współpracą. – 20-06-2018

Oddział PTTK w Golubiu-Dobrzyniu im. Zygmunta Kwiatkowskiego był organizatorem Ogólnopolskiego Konkursu "Polska-Szwecja między rywalizacją i współpracą". Współorganizatorami konkursu były uniwersytety : Mikołaja Kopernika w Toruniu, Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy i Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie.

W dniu 16 kwietnia 2018 roku na zamku w Golubiu-Dobrzyniu odbyła się gala finałowa konkursu połączona z wręczeniem nagród laureatom i finalistom. W konkursie uczestniczyły 4 zespoły dwuosobowe z naszej szkoły. Mateusz Kasza i Mateusz Stańczyk z klasy 4IA zdobyli II miejsce w Polsce za pracę multimedialną, pt. "Anna Wazówna - Starościna brodnicka i golubska w 450. rocznicę urodzin." PREZENTACJA
Zgodnie z regulaminem konkursu, laureaci otrzymali pisemną informację od Prorektora ds. Studenckich i Jakości Kształcenia Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy o zwolnieniu ich z postępowania kwalifikacyjnego na następujące kierunki studiów: kulturoznawstwo, historia, wojskoznawstwo, stosunki międzynarodowe, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, turystyka i rekreacja oraz regionalistyka europejska.
Prorektor Uniwersytetu Warmińsko-Mazurskiego w Olsztynie przekazał podobną informację. Prorektor Uniwersytetu Mikołaja Kopernika w Toruniu poinformował pisemnie o możliwości podjęcia studiów przez laureatów bez postępowania rekrutacyjnego na wszystkie kierunki na wydziałach: filologicznym, humanistycznym (z wyjątkiem psychologii), nauk  pedagogicznych, politologii i studiów międzynarodowych oraz wyszczególnione kierunki na innych wydziałach.

Jakub Kędra i Seweryn Malczewski z klasy 1ID zdobyli tytuł finalisty za realizację filmu, pt. "Wpływ dynastii Wazów na kulturę polską w XVII wieku."
Adrian Dunaj i Kacper Sendorek z klasy 1EB zdobyli tytuł finalisty za prezentację multimedialną na ten sam temat.
Mateusz Świątek i Jakub Burek z klasy 1ID zdobyli tytuł finalisty za pracę multimedialną, pt. "Anna Wazówna-Starościna brodnicka i golubska w 450. rocznicę urodzin."

Laureaci i finaliści otrzymali dyplomy i nagrody książkowe.

Opiekunem merytorycznym uczniów był dr Piotr Skałuba.
Autor: Seweryn Malczewski

Kangur 2018 – 29-05-2018

W obecnym roku szkolnym obyła się dwudziesta siódma edycja Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGUR 2018. 

Wzięło w niej udział 134 uczniów ZSŁ. 17  uczniów  zdobyło wyróżnienie.

LISTA LAUREATÓW

Gratulujemy!

Konkurs: ŻOŁNIERZE WYKLĘCI - BOHATEROWIE NIEZŁOMNI – 25-04-2018

W dniu 6 marca 2018r. w Sali Zielonej Hotelu Europejskiego w Krakowie odbyło się uroczyste podsumowanie etapu regionalnego VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Żołnierze Wyklęci - Bohaterowie Niezłomni".
Etap regionalny obejmował województwa: małopolskie, podkarpackie, śląskie i opolskie.
Agnieszka Lange z klasy 1ia zdobyła wyróżnienie w kategorii prace plastyczne.
Anna Kozioł z klasy 3ia zdobyła wyróżnienie w kategorii prace multimedialne.
Organizatorem VII edycji tego konkursu była fundacja "Prosto z Mostu".
W dniu 16 kwietnia 2018r. w Sali Konferencyjnej Instytutu Pamięci Narodowej w Lublinie odbyło się uroczyste zakończenie VII edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Żołnierze Wyklęci - Bohaterowie Niezłomni". Anna Kozioł z klasy 3ia zdobyła wyróżnienie w kategorii prace multimedialne.
Opiekunem merytorycznym uczennic był dr Piotr Skałuba.
Autor: Dominika Żuchowska z klasy 3ia.

Strony: 34
[←cofnij]
[3]
[4]
[5]
[6]
[7]
[dalej→]