Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2021”.


Osiągnięcia

Kategorie:
Olimpiady
Konkursy
Zawody
Turnieje
Nagrody
Sport
Inne
Wszystkie

Osiągnięć w kategorii : 13

HackYeah! - sukces naszych uczniów i absolwentów. – 18-09-2019

To był świetny weekend dla uczniów i absolwentów naszej szkoły! 15 września, po 24 godzinach programowania i następnych trzech oczekiwania oraz prezentacji, 6-osobowy zespół programistów wbiegł na scenę, by odebrać nagrodę główną - 10.000zł w kategorii "Future of Media" od samego Ringier Axel Springer, właściciela Onetu, Forbesa, Business Insidera czy jakdojade.

A to wszystko na największym stacjonarnym Hackathonie w Europie - HackYeah! Serdeczne gratulacje dla zespołu młodych talentów. Uczniów: Eryk Dziedzic (3IB), Daniel Mika (4IA), Szymon Kurowski (4IA) oraz absolwentów: Łukasz Potaczek, Paweł Malina, Mateusz Marchewka (ubiegłoroczna 4IA).

W przeciągu zaledwie jednej doby, Panowie stworzyli wtyczkę do przeglądarki, która przy użyciu sztucznej inteligencji wykrywa fake newsy, wyciąga najważniejsze informacje z artykułów oraz porównuje je do artykułów z innych stron bez wychodzenia z okna przeglądarki.

Gratulacje składała im sama dyrektor kreatywna grupy Onet, a Panowie znaleźli się w artykule Business Insider Polska. Brawo! 3200 kodujących na sali, a pośród nich Nasi zwycięzcy!

Finał IV Koła Naukowego ABB – 30-03-2017

Finał IV Koła Naukowego ABB
Miło nam poinformować, że Mikołaj Wielgus z kl. 4 ED został jednym z 3 finalistów Koła Naukowego ABB (oprócz ucznia ZSŁ wyróżnieni zostali studenci z AGH i PK). Mikołaj jest najmłodszym uczestnikiem zajęć. Zgłosił projekt wykonania dalmierza radiowego i systemu nawigacji krótkiego zasięgu.

Gratulujemy!

Nagrody i wyróżnienia – 03-03-2015

10 marca 2015r. w Sali Obrad Rady Miasta Krakowa zostaną wręczone nagrody i dyplomy za szczególne osiągnięcia w konkursach, olimpiadach przedmiotowych w roku szkolnym 2013/2014. Miło nam poinformować, że w gronie wyróżnionych znalazł się p. prof. Andrzej Łanuszka oraz uczniowie:
Dominik Górni, Patryk Jarosz, Robert Łabuz, Filip Oleszek, Marcin Śladowski, Grzegorz Węgrzyn.

Gratulujemy!

Stypendia Dyrektora ZSŁ – 31-01-2014

Z przyjemnością informuję całą społeczność szkolną, że niżej wymienionym osobom przyznałem Stypendium Dyrektora
Zespołu Szkół Łączności w Krakowie za wyróżniające wyniki w nauce osiągnięte w pierwszym półroczu

Stypendia wypłacane będą w okresie od lutego do czerwca 2014 niżej wymienionym uczniom Technikum Łączności nr 14 (/*/ maturzyście do kwietnia 2014r.)

Dominik Górni z klasy 3Ea Tomasz Markowski z klasy 1Ic otrzymują świadczenie w kwocie 150zł miesięcznie

natomiast Michałowi Kosowskiemu z klasy 4Ib (*) oraz Tomaszowi Smoleniowi z klasy 1Ic wypłacane będzie świadczenie w kwocie 100zł miesięcznie.

RANKING Rzeczpospolitej i Perspektyw – 15-01-2014

W tym roku Technikum Łączności zajęło pierwszą pozycję w RANKINGU MATURALNYM TECHNIKÓW, II miejsce w RANKINGU TECHNIKÓW w Polsce i II miejsce w Małopolsce.

LISTA NAJLEPSZYCH LICEÓW I TECHNIKÓW W POLSCE

ROZMOWA Z DYREKTOREM ZESPOŁU SZKÓŁ ŁĄCZOŚCI - P. ANTONIM BORGOSZEM

WYWIAD Z  UCZNIAMI Technikum Łączności

Stypendia MEN – 18-11-2013

Miło nam poinformawać, że uczniowie: Dominik Górni z klasy 3 EA, Marcin Śladowski z klasy 4 EA oraz absolwent ZSŁ - Marcin Sobas, otrzymali Stypendia Ministra Edukacji Narodowej za wybitne osiągnięcia w roku szkolnym 2012/2013.

Stypendium – 28-06-2012

Z przyjemnością informujemy, że uczeń Technikum Łączności nr 14 - Marcin Śladowski został stypendystą "Małopolskiego programu stypendialnego dla uczniów szczególnie uzdolnionych", realizowanego przez Małopolskie Centrum Przedsiebiorczości w imieniu Zarządu Województwa Małopolskiego. 28 czerwca wyróżnieni uczniowie odbiorą z rąk Marszałka Województwa certyfikat za swoje szczególne osiągnięcia edukacyjne. Gratulujemy!

WYNIKI FESTIWALU FANTASTYKI – 30-03-2011

PREZENTACJE TEATRALNE:

* I nagroda- Drużyna Pierścionka- kl. 1Ec
   II nagroda- The Wieśmin - kl. 2Ib
   III nagroda - Łączmix - kl. 1Ea

* Nagrody za rolę:
Karol Biernat z kl. Ib
Michał Szewczyk z kl. 1Ic

* Wyróżnienia:
Hubert Pięta z kl. 2Ib- za scenariusz i grę aktorską
Paweł Kastelik z kl. 2Ib- za osobowość sceniczną
Hubert Pięta i Rafał Płonka z kl. 2Ib- za pojedynek muzyczny
Łukasz Biel z kl. 1Ia- za wierność w odtwarzaniu roli Szkołodzierżcy


NAGRODY I WYRÓŻNIENIA W POZOSTAŁYCH KATEGORIACH:

Marcin Kapusta z kl.4Ed - za opowiadanie Owca, dłoń i stary regiment robotów
Tomasz Stępień z kl. 2Ic - za prezentację multimedialną
Filip Skałka z kl. 3Ea - za makietę rakiety
Wiktor Gąska z kl. 1Ec - za plakat


Prezentacje oceniało jury w składzie: P. Dyr. Barbara Ciborowska, P. Dorota Madej, P. Agnieszka Kozłowska oraz Marcin Rys z kl. 2Ed.

WSZYSTKIM NAGRODZONYM SERDECZNIE GRATULUJEMY!!!!!!!!

Finał sesji popularno- naukowej – 19-12-2010

W dniu 15.12.2010r. odbył się finał Sesji popularno- naukowej dla Szkół Ponadpodstawowych Województwa Małopolskiego. Michał Kolarz z klasy 4Jb zdobył I miejsce za pracę „Młode pokolenie Polaków po wejściu Polski do Unii Europejskiej”.
Mariusz Waksmundzki z klasy 3La zdobył I miejsce za pracę „Ignacy Jan Paderewski- premier II Rzeczpospolitej”.

p. Piotr Skałuba

Inne – 11-2003

Uroczyście informujemy, że dwaj nasi uczniowie - Michał Gogól z klasy 5EA oraz Paweł Michno z klasy 2LZB, otrzymali stypendium Rady Ministrów na rok szkolny 2003/2004, za szczególne osiągnięcia w nauce i wysoką średnią ocen. Uroszyste wręczenie stupendiów odbyło sie 25 września 2003 r.
Obu kolegom serdecznie gratulujemy.
Strony: 2
[1]
[2]