Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2019”.


Aktualności

25-10-2019 Hackaton CodePlay by Asseco

19 października Krzysztof Jędrzejek z 1 EB razem z przyjaciółmi pojechał na hackaton CodePlay by Asseco.
Chłopcy stworzyli BTPay - nowoczesny system płatności mobilnych oparty na Bluetooth Low Energy, przeznaczony do samoobsługowych urządzeń, w których dotychczas stosowano wrzutniki na monety lub terminale kart płatniczych.
Wykorzystanie smartfona klienta do połączenia z siecią eliminuje potrzebę stałego połączenia z internetem przez urządzenie. Pomysł został doceniony przez jury i zespół zajął drugie miejsce.

 

Gratulujemy!

24-10-2019 Wymiana polsko-chińska p. Magdalena Czechowska-Buratowska

    W czwartek 17.10 i piątek 18.10 odbyło się święto sportu szkolnego. Nasza delegacja wzięła udział w uroczystej i bardzo kolorowej ceremonii otwarcia prezentując, razem z ZSG, taniec belgijski.
    W biegu na 100 m pięknie zaprezentował się Rafał Fatuła, który zajął 2 miejsce, eliminując bardzo dużą konkurencję. W piątek drużyna z Polski rozegrała z reprezentacją tutejszej szkoły mecz piłki nożnej. Uczniowie z ZSŁ i ZSG zaprezentowali bardzo wysoki poziom a z trybuny honorowej kibicowali im z zapałem pozostali uczestnicy wymiany.


    Wzięliśmy udział w zajęciach z grafiki 3D oraz z działania i serwisowania windy.

W sobotę 19.10 zwiedziliśmy starożytne miasto Yaowan z urokliwym targiem żywności i pamiątek lokalnych.


W dniu dzisiejszym (20.10) mieliśmy zajęcia dotyczące dronów. Uczniowie mieli możliwość złożenia własnego drona i ćwiczyli sterowanie urządzeniem przy pomocy nadajnika. Było kilka kolizji ze ścianą, ale jak wiadomo nasi uczniowie łatwo się nie poddają!

Więcej zdjęć na: FB ZSŁ 

 

 

 

 

 

 

 

 

Pozdrawiamy!                                                                      

 

21-10-2019 Małopolska Chmura Edukacyjna p. Piotr Faron

Beneficjent: Gmina Miejska Kraków
Prowadzi projekt: „Małopolska Chmura Edukacyjna IV w Gminie Miejskiej Kraków” numer RPMP.10.01.04-12-0129/19
Celem projektu jest organizacja zajęć on-line oraz kół naukowych przy współpracy krakowskich wyższychuczelni (Uniwersytet Jagielloński, Politechnika Krakowska, Uniwersytet Pedagogiczny, Akademia Górniczo-Hutnicza,  Uniwersytet Ekonomiczny) oraz liceów i techników, których planowanym efektem będzie podniesienie  kompetencji kluczowych  u uczniów szkół ponadgimnazjalnych z krakowskich szkół, w zakresie nauk przyrodniczo-matematycznych, przedsiębiorczości oraz języków obcych.
Wartość projektu: 419 075,18zł
Kwota dofinasowania:  398 121,42 zł (trzysta dziewięćdziesiąt osiem tysięcy sto dwadzieścia jeden zł i 41/100)
Realizatorzy projektu:

1.    Miejskie Centrum Obsługi Oświaty w Krakowie, 31-450 Kraków ul. Ułanów 9a, Biuro ds. Realizacji Projektu „Małopolska Chmura Edukacyjna IV w Gminie Miejskiej Kraków”.
2.    I Liceum Ogólnokształcące im. Bartłomieja Nowodworskiego w Krakowie, ul. Plac na  Groblach 9.
3.    II Liceum Ogólnokształcące im. Króla Jana II Sobieskiego w Krakowie, ul. Sobieskiego 9.
4.    III Liceum Ogólnokształcące im. Jana Kochanowskiego w Krakowie, os. Wysokie 6.
5.    IV Liceum Ogólnokształcące im. Tadeusza Kościuszki  w Krakowie, ul. Krzemionki 11
6.    V Liceum Ogólnokształcące im. Augusta Witkowskiego w Krakowie, ul. Studencka 12.
7.    VI Liceum Ogólnokształcące im. Adama Mickiewicza w Krakowie, ul. Wąska 7.
8.    VII Liceum Ogólnokształcące im. Zofii Nałkowskiej w Krakowie, ul. Skarbińskiego 5.
9.    VIII Liceum Ogólnokształcące im. Stanisława Wyspiańskiego w Krakowie, ul. Grzegórzecka 24.
10.    X Liceum Ogólnokształcące im. Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie, ul. Wróblewskiego 8.
11.    XX Liceum Ogólnokształcące im. Leopolda Staffa w Krakowie, ul. Szlak 5.
12.    XI Liceum Ogólnokształcące im. Marii Dąbrowskiej w Krakowie, os. Teatralne 33.
13.    Zespół Szkół Chemicznych im. Marii Skłodowskiej-Curie w Krakowie, ul. Krupnicza 44.
14.    Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie, ul. Monte Casino 31.
15.    Zespół SzkółGastronomicznych im. mjr. Henryka Sucharskiego w Krakowie, os. Złotej Jesieni 16.
16.    Zespół Szkół Geodezyjno- Drogowych i Gospodarki Wodnej  im. Gabriela Narutowicza w Krakowie, ul. Lea 235.
17.    Zespół Szkół Mechanicznych im. Szczepana Humberta w Krakowie, al. Mickiewicza 5.
18.    Zespół Szkół Zawodowych Polskiego Górnictwa Naftowego i Gazowego im. Walerego Goetla w Krakowie, ul. Brzozowa 5

Rekrutacja rozpocznie się  w pierwszych dniach września.  Szkoły prowadzą rekrutację wśród swoich uczniów. W projekcie udział może wziąć uczeń szkoły, która jest jednym z realizatorów
Projekt przewiduje stosowanie mechanizmu racjonalnych usprawnień to znaczy, że każdy uczestnik ze specjalnymi potrzebami może liczyć na dostosowanie warunków specjalnie dla niego.
Beneficjent przewiduje m.in. możliwość korzystania z projektu przez osoby niepełnosprawne ruchowopoprzez realizację projektu w  budynkach ze zniesioną  barierą architektoniczną.  
W załączeniu regulamin konkursu,  zawierający  katalog usług, które mogą być świadczone na rzecz osób ze względu na określony rodzaj niepełnosprawności (str. 39-44).
Rekrutacja może odbywać się również drogą elektroniczną. Dokumenty rekrutacyjne zostaną przesłane na wskazany w zgłoszeniu adres email, Zgłoszeń należy dokonywać na adres email Szkoły podany na jej stronie internetowej.

Regulamin oraz dokumenty rekrutacyjne dostępne na stronach www oraz w biurze projektu MCOO ul. Ułanów 9a Kraków

Regulamin konkursu

Regulamin Chmura IV

Karta rekrutacyjna

Formularz zgloszeniowy

16-10-2019 Wymiana polsko – chińska 2019 p. Magdalena Czechowska-Buratowska

Po  trzydziestu godzinach podróży dotarliśmy do miasta Xuzhou. O godz. 18:00 w jednym z hoteli w centrum miasta odbyła się konferencja powitalna. Wzięli w niej udział dyrektor oraz wicedyrektorzy Instytutu Technologicznego, lokalny wojewoda  oraz nauczyciele i uczniowie Zespołu Szkół Łączności i Zespołu Szkół Gastronomicznych. Wojewoda prowincji powitał uczestników i wyraził nadzieję na rozwój współpracy między naszymi szkołami, natomiast nauczyciele z Polski podkreślili rolę kooperacji edukacyjnej i przyjaźni polsko-chińskiej w rozwoju gospodarki obydwu krajów. Po spotkaniu oficjalnym odbyła się uroczysta kolacja, podczas której nasi uczniowie mieli możliwość skosztowania lokalnych dań oraz owoców morza przyrządzonych przez szefa kuchni, który jest absolwentem szkoły, z którą mamy wymianę.

13 października:
Dzisiaj zostaliśmy oprowadzeni po kampusie szkolnym oraz szkole, dzięki czemu mieliśmy możliwość zapoznania się z bardzo nowoczesnymi salami do zajęć oraz warsztatami. Co znamienne, każda z sal posiada jakiś napis o charakterze motywacyjnym, np. "Pracuj, miej nadzieję na sukces i nigdy się nie poddawaj" .
Uczestnicy wymiany z wielkim zaciekawieniem i dużym entuzjazmem zapoznają się z nowym, zupełnie innym kulturowo środowiskiem.

Więcej zdjęć na: FB ZSŁ

15-10-2019 XXI spinningowe Mistrzostwa ZSŁ p. Przemysław Cienkosz, dyr. Tadeusz Piszkowski

W sobotę 12 października 2019r. na prywatnych stawach Pana Piotra Iwulskiego w miejscowości Wola Batorska – Żwirownia obok Niepołomic podczas cudownej złotej polskiej jesieni odbyły się XXI spinningowe Mistrzostwa ZSŁ. Do rywalizacji w kilku kategoriach (oficjalnie punktowani są wyłącznie uczniowie) przystąpiło 20 wędkarzy pod nadzorem honorowego Sędziego Seniora Obserwatora i Rozjemcy – Pana Zbigniewa Mączki, dzięki któremu udało się nam gościć w miejscu rzadko komukolwiek udostępnianym.

 

 

 

 

 

 

 

Jakub Nakielski I miejsce   

więcej zdjęć na: FB ZSŁ

W rywalizacji uczniowskiej bezkonkurencyjny okazał się Jakub Nakielski z klasy 4Ed, który zaciął i po walce trwającej 15 minut wyholował wielkiego szczupaka mierzącego 120 cm i ważącego 13,5 kg. W operacji wyjęcia kolosa na brzeg pomógł zwycięzcy jego brat – Jacek (także 4Ed), który w tym celu wszedł do wody i obiema rękami wspierał lądowanie bestii (postawa ze wszech miar godna szacunku – w tym przypadku Jacek okazał pomoc rywalowi).  
    Drugie miejsce przyznano Jakubowi Filipowiczowi z klasy 2Eb, któremu udało się złapać okazałego karpia, mierzącego 75 cm.


    Trzecia lokata przypadła w udziale Michałowi Walczykowi z klasy 1E1 za złowienie szczupaka  mierzącego 65 cm.     
Dla porządku należy odnotować inne zdobycze uczniowskie: Jakub Nakielski – karp 58 cm; Jacek Nakielski – sandacz 40 cm; Wiktor Wywiał 1E1 – okoń 32 cm. Wśród rodziców i opiekunów wyróżnił się pan Józef Szewczyk, który wyholował okazałego, mierzącego 75 cm sandacza. Honor pracowników szkoły uratował pan Adam Sala – portier i konserwator, który zaciął i wyholował na brzeg półmetrowego szczupaka.

Rywalizacja w gronie nauczycielskim zeszła na dalszy plan – nic nie pomogły szumne zapowiedzi i naprędce uzupełniany sprzęt w wyszukane i apetycznie prezentujące się przynęty.     
Zaangażowanym w realizację przedsięwzięcia rodzicom, innym członkom rodzin uczestników, a także nauczycielom i pracownikom szkoły gorąco dziękujemy, a młodzież już dziś zapraszamy na przyszłoroczne zawody.


                                                                                          

Gratulacje!

10-10-2019 Wymiana polsko – chińska 2019 p. Paweł Koszałka

   W środę 2. października oficjalnie zakończyliśmy drugą już wizytę delegacji uczniów
 i nauczycieli z China Jiangsu Province Xuzhou Technician Institute w Zespole Szkół Łączności
w Krakowie. Szkoła ta znajduje się w mieście Xuzhou w prowincji Jiangsu w środkowo-wschodnich Chinach. Grupa składała się z 10 uczniów, którymi opiekowali się nauczyciele: Shen Sen, Wang Zhao oraz pan Zhijie.
Goście przebywali w naszej szkole od 20. września, biorąc udział w zajęciach, prowadzonych przez naszych nauczycieli w zakresie:
•    telekomunikacji, informatyki – Artur Wardas, Maciej Rzeszut, Maciej Mendela,
•    studia telewizyjnego –  Zygmunt Parzelka,
•    elektroniki, systemów antenowych i monitoringu – Michał Radczuk i Dariusz Stojda.
Oprócz zajęć edukacyjnych poznawali naszą historię, kulturę oraz tradycje, zwiedzając miejsca ważne dla Polaków: Katedrę i Zamek na Wawelu, Stare Miasto, Muzeum Narodowe, Kazimierz, Muzeum Auschwitz, Kopalnię Soli w Wieliczce, Kopiec Kościuszki, Fabrykę Schindlera oraz wiele innych miejsc. Towarzyszyli im uczniowie, absolwenci oraz nauczyciele z ZSŁ.


Podczas uroczystości zakończenia wizyty, Goście z Chin otrzymali certyfikaty potwierdzające udział w zajęciach, które przeprowadziliśmy dla nich w ZSŁ. Doceniali przy tym piękno Krakowa oraz polskiej historii i kultury. W piątek 4. października ostatnia grupa opuściła szkołę, by z lotniska w Balicach wylecieć do Pekinu.
W realizację programu pobytu delegacji chińskiej w ZSŁ było zaangażowanych wiele osób: nauczycieli, uczniów, absolwentów, pracowników obsługi szkoły oraz internatu i stołówki, gdzie goście byli zakwaterowani. Wszystko otoczone było niezwykle życzliwą atmosferą oraz ciekawością i zaangażowaniem z obu stron. Całość wizyty jak i rewizytę naszej grupy w Chinach koordynuje Paweł Koszałka.
Już niebawem, bo 10. października 15 –osobowa grupa uczniów i nauczycieli Zespołu Szkół Łączności w Krakowie uda się do Technician Institute w Xuzhou. Jest to prawie 9 milionowa metropolia, której historia liczy co najmniej 2,5 tysiąca lat oraz kolebka dynastii Han – drugiej chińskiej dynastii cesarskiej. Grupa będzie brała udział w zajęciach edukacyjnych w szkole oraz kulturalnych, zwiedzając miasto i region Xuzhou, a także Pekin i Wielki Mur Chiński. Będziemy dla was relacjonować tę niezwykle ciekawą wyprawę.

10-10-2019 Zaproszenie do eliminacji konkursu Klawiaturowe Wyzwanie p. Jacek Kuc

Link do strony treningowej: https://klawiaturowe-wyzwanie.pl/
Kwalifikacje do drużyny ZSŁ prowadzą nauczyciele przedmiotów zawodowych: Robert Jakubiński, Jacek Skibicki, Marek Łętocha, Łukasz Blitek, Michał Radczuk, Jacek Kuc.

Termin zgłoszeń  upływa 25 października 2019 r.
Drużyna szkolna będzie liczyła 10 osób.
Konkurs jest realizowany w formie online i rozpoczyna się w dniu 4 listopada 2019. Będzie trwał cztery tygodnie w sesjach tygodniowych. Zakwalifikowani uczestnicy nie ponoszą opłat.

Konkurs jest eliminacją do Mistrzostw Polski, które odbędą się w naszej szkole w kwietniu 2020 roku.

09-10-2019 Dzień Edukacji Narodowej dyr. Paweł Kucharczyk

Szanowni Państwo – Uczennice i Uczniowie Technikum Łączności nr 14 w Krakowie

W najbliższy poniedziałek – 14 października 2019 r. obchodzić będziemy Dzień Edukacji Narodowej.
Dzień Nauczyciela nie jest dniem wolnym od pracy i nie zwalnia uczniów z aktywności, jednak z okazji tej daty świątecznej nie organizujemy typowych lekcji. W związku z tym, chcielibyśmy zaproponować Wam udział w kilkunastu przygotowanych przez nauczycieli (jak i Waszych rówieśników) przedsięwzięciach. Zachęcam do zapoznania się z poniższą LISTĄ PROPOZYCJI.

09-10-2019 RUSZA XLVI OLIMPIADA WIEDZY TECHNICZNEJ. p. Andrzej Łanuszka

Komitet Główny Olimpiady Wiedzy Technicznej serdecznie zaprasza uczniów szkół średnich do szlachetnej rywalizacji w 46. edycji Olimpiady. Trzystopniowe zawody tradycyjnie będą przeprowadzone w dwóch grupach tematycznych: elektryczno-elektronicznej i mechaniczno-budowlanej. Uprzejmie informujemy, że zawody I stopnia (eliminacje szkolne) odbędą się w naszej szkole w piątek, 18 października br. Uwaga: po raz pierwszy będą one rozgrywane w całkowicie nowej formule, na platformie internetowej! Zawodnicy będą mieli do rozwiązania 15 zadań testowych oraz 3 zadania otwarte, dotyczące głównie zagadnień z fizyki i elektrotechniki.

Dodatkowe informacje na temat Olimpiady oraz zadania z jedenastu ostatnich edycji można znaleźć na stronie internetowej www.owt.edu.pl. Zgłoszenia udziału przyjmują państwo wicedyrektorzy: pani dyrektor Renata Gołąb i pan dyrektor Artur Wardas oraz pan profesor Andrzej Łanuszka. Zachęcamy do uczestnictwa w Olimpiadzie szczególnie uczniów starszych klas elektronicznych i teleinformatycznych. Wszystkich zainteresowanych zapraszamy również na zajęcia Koła Olimpijskiego, które odbywają się w każdy czwartek o godz.14:00 w sali 209.

Strony: 183
[1]
[2]
[3]
[4]
[dalej→]