Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2020”.


Aktualności

23-05-2020 Komunikaty dla maturzystów dyr. Paweł Kucharczyk

Proszę wszystkie osoby, które przystępują do egzaminu dojrzałości o zapoznanie się z komunikatami:

Informacje dla maturzystów

Wytyczne dla zdających

21-05-2020 Pożegnanie

W dniu 20 maja 2020 r. odeszła od nas Basia Cienkosz. Serdeczna Koleżanka. Przyjaciółka. Nauczycielka i Wychowawczyni wielu absolwentów szkoły.
Z Zespołem Szkół Łączności związana była przez 37 lat pracy zawodowej. Uczyła wychowania fizycznego. Sport stanowił ważną część Jej życia i był źródłem doświadczenia, które z powodzeniem starała się wykorzystywać w pracy z zespołami klasowymi, w których prowadziła zajęcia.
Uczyła odpowiedzialności, zaangażowania, wiary w zwycięstwo i walki do końca. Uczyła, aby nigdy się nie poddawać. O jej dużych umiejętnościach pedagogicznych świadczy również to, że najczęściej dostawała najtrudniejsze do opieki klasy Zasadniczej Szkoły Zawodowej i nie zdarzyło się, aby z nierzadko krnąbrnymi uczniami sobie nie poradziła. Potrafiła znaleźć z nimi wspólny język, wielokrotnie poświęcając czas na rozwiązywanie ich życiowych problemów. Uczniowie cenili Jej dystans do życia i optymizm.
Ostatnią w życiu walkę toczyła w sposób, jakiego wymagała od swoich uczniów - z godnością i pokorą. Basiu - taką Cię zapamiętamy.
Msza Święta żałobna odprawiona zostanie w poniedziałek 25 maja 2020 r. o godzinie 10.00 w kaplicy na Cmentarzu Podgórskim przy ul. Wapiennej 2.

16-05-2020 Konkurs KANGUR MATEMATYCZNY p. Bożena Marszał

Kangur Matematyczny 2020
Komitet Organizacyjny Konkursu postanowił przeprowadzić zawody za pośrednictwem Internetu na platformie: https://www.dzwonek.pl/contests/.

Terminy Konkursu w zależności od kategorii:

Kategoria Konkurs próbny Konkurs kangur 2020
Student (klasy 2,3,4) 22.05.2020, godz. 14:30 28.05.2020(czwartek), godz.16:30
Junior (klasa 1) 22.05.2020, godz .16:30 29.05.2020 (piątek), godz.16:30

Ze względu na nietypowy charakter konkursu, czas na rozwiązanie zadań został wydłużony do 90 minut. Na platformie stworzone zostały konta wszystkich szkół biorących udział w konkursie, oraz konta dla wszystkich uczestników.

Każdy uczeń będzie mógł rozwiązać zadania dostępne na platformie używając swojego komputera domowego, ewentualnie tabletu czy telefonu, o ile będzie on połączony z Internetem. Nauczyciel prowadzący przekaże uczestnikom login i hasło, za pomocą których będzie można się zalogować na platformie. W tym celu uprzejmie proszę o zapoznanie się z INSTRUKCJĄ UCZESTNIKA, a następnie zalogowanie się na platformie, za pomocą loginu i hasła. Po zalogowaniu się na koncie, proszę uzupełnić swoje imię i nazwisko.

TERMIN REJESTRACJI: do 20 maja do godziny 24 (na platformie uczniowie są reprezentowani tylko przez loginy). Szkolny Opiekun konkursu ( 21 maja) przypisze każdego do odpowiedniej kategorii (student, junior). Następnie, zgodnie z terminami podanymi w tabeli, odbędzie się konkurs próbny.

Szkolny Opiekun Konkursu Bożena Marszał.

06-05-2020 Szkolenie

Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni (NCBC) oferuje odbycie przeszkolenia w zakresie cyberbezpieczeństwa.
Oferta skierowana jest do absolwentów szkół średnich, którzy ukończyli naukę w klasach informatycznych lub elektronicznych, zainteresowanych pracą w Wojskach Obrony Cyberprzestrzeni, na stanowiskach wojskowych lub cywilnych.
Szkolenie prowadzone będzie w 100. batalionie łączności w Wałczu. Termin: wrzesień 2020.

Kontakt z WKU w Krakowie - tel. 261 134 803 lub poprzez stronę: https://www.facebook.com/WKUKrakow/

29-04-2020 Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej

Działając na podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 25 marca 2020 r. oraz mając na uwadze bezpieczeństwo osób uczestniczących w tegorocznej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej Komitet Główny podjął decyzję o:
-  anulowaniu zawodów etapu B drugiego stopnia oraz zawodów stopnia trzeciego,
- otrzymaniu przez wszystkich uczestników zakwalifikowanych do zawodów etapu B drugiego stopnia tytułu Finalisty Olimpiady.
Wśród finalistów znalazła się liczna grupa uczniów naszej szkoły:

1.    W grupie elektrycznej Franciszek Krajewski 4Eb

2.    W grupie elektronicznej Grzegorz Kukiełka 4Eb, Paweł Zięba 3Eb, Aleksander Kopijka 4Ea, Marek Pawłowski 3Ed

3.    W grupie elektroniki medycznej Radosław Niżnik 3Ec

4.     W grupie informatycznej Jakub Węgrzyn 3Ia, Michał Kula 3Ia

5.    W grupie mechatronicznej Marek Michelis 2Ed

6.    W grupie teleinformatycznej Michał Maj 3Ta, Oskar Borkowski 4Ta, Tomasz Lisowicz 4Ta.

Wszyscy finaliści są zwolnieni z części pisemnej egzaminu zawodowego z wynikiem 100%.
Serdecznie gratulujemy!




24-04-2020 Ogólnopolska Olimpiada O DIAMENTOWY INDEKS AGH p. Barbara Ciborowska

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministerstwa Edukacji Narodowej zawody III stopnia XIII Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” zostały odwołane.
W związku z tym Komitet Główny podjął decyzję, że wszyscy uczniowie zakwalifikowani do zawodów III stopnia Olimpiady otrzymują tytuł finalisty.
Tym samym nie wyłoniono laureatów olimpiady.
Z przyjemnością informujemy, że tytuł finalisty III stopnia z przedmiotu matematyka uzyskali:
•    WOJCIECH  ŁĄCKI  z klasy 4IC (opiekun  p. P. Najman)
•    MICHAŁ MARCHEWCZYK  z klasy 2IC (opiekun p. B. Ciborowska)
•    MATEUSZ MIRECKI  z klasy 3IB (opiekun  p. B. Ciborowska)
•    DARIUSZ PIWOWARSKI  z klasy 4ID (opiekun  p. A. Pasznicka)
•    DAWID SROKA  z klasy 4IB (opiekun  p. B. Ciborowska).

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!!


18-04-2020 SZKOLNE MISTRZOSTWA MENADŻERSKIE p. Halina Siemińska

Konkurs Szkolne Mistrzostwa Menadżerskie, rozgrywany jest od stycznia 2020 roku, między wyłonionymi w trakcie zajęć PDG najlepszymi zespołami z klas IV.

Etap szkolny - wyniki.

Zwycięzcy konkursu SMM to:
1 miejsce uczniowie klasy 4IC: Jakub Ajchler, Przemysław Szczepaniak, Dawid Wajda.
2 miejsce uczniowie klasy 4IB: Piotr Adamski, Mikołaj Skóra,
3 miejsce uczniowie klasy 4IA: Piotr Lenart, Bartłomiej Wypart

Uczniowie w roli współwłaścicieli wirtualnego przedsiębiorstwa Serwis IT, zajmującego się naprawą sprzętu komputerowego podejmowali szereg decyzji, z którymi mierzą się przedsiębiorcy na co dzień zarządzający firmą świadczącą usługi informatyczne.
Najlepszy zespół bierze udział w 3 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Ekonomicznego Szkolne Mistrzostwa Menedżerskie z wykorzystaniem  Branżowych Symulacji Biznesowych.

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia

17-04-2020 Akcja DAJŻE KOMPA

Krakowskie firmy we współpracy z Wydziałem Edukacji Urzędu Miasta Krakowa rozpoczęły akcję #DajżeKompa. W jej ramach darczyńcy przekazują sprzęt komputerowy, który nie jest im już potrzebny i po przygotowaniu do użytkowania i zdezynfekowaniu trafi do krakowskich uczniów za pośrednictwem paczkomatów. Sprzęt ma być przekazywany uczniom na zawsze, nie tylko na czas nauki zdalnej.
Do udziału w akcji, za pośrednictwem strony http://www.dajzekompa.pl/, mogą być zgłaszani uczniowie i nauczyciele z Krakowa. Projekt jest tak zaplanowany, żeby w pierwszej kolejności pomoc trafiła do najbardziej potrzebujących.

Informacje dotyczące akcji #DajżeKompa, w tym formularz zgłoszeniowy, regulamin oraz odpowiedzi na najczęściej zadawane pytania można znaleźć na stronie www.dajzekompa.pl oraz na Facebooku

.

Strony: 190
[1]
[2]
[3]
[4]
[dalej→]