Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2020”.


Aktualności

25-10-2020 Tryb pracy ZSŁ.

.

21-10-2020 Międzynarodowy Konkurs Wiedzy Historycznej

Oddział PTTK w Golubiu-Dobrzyniu im. Zygmunta Kwiatkowskiego był organizatorem Międzynarodowego Konkursu Wiedzy Historycznej "Polska - Szwecja, między rywalizacją i współpracą". Konkurs dedykowany był uczniom dwóch najstarszych klas szkoły średniej z Polski, Litwy i Szwecji. Współorganizatorami konkursu były: Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Pięciu uczniów z klasy 4ID przygotowało film dokumentalny pt.: Władysław IV Waza na tronie polskim

 Film ten zdobył I miejsce w rywalizacji międzynarodowej. Autorami filmu historycznego byli: Piotr Klęp, Seweryn Malczewski, Jakub Kędra, Tymoteusz Kałuzieński i Michał Skałka. Zgodnie z regulaminem konkursu uczniowie otrzymali zaświadczenia uprawniające do studiów na trzech uniwersytetach. Skany dyplomów na  FB ZSŁ

Na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu wszystkie kierunki studiów prowadzone przez Wydział Humanistyczny oraz Wydział Filozofii i Nauk Społecznych. Ponadto wszystkie kierunki studiów prowadzone przez Wydział Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie.
Na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy zgodnie z uchwałą Senatu zwycięzcy konkursu mogą być przyjęci na następujące kierunki: kulturoznawstwo, historia, wojskoznawstwo, stosunki międzynarodowe, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, turystyka i rekreacja.
Na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie są przewidziane miejsca na następujących wydziałach: Wydział Nauk Historycznych i Społecznych (politologia - 1 miejsce, historia - 1 miejsce), Wydział Nauk Humanistycznych (filologia polska - 1 miejsce, muzeologia - 1 miejsce, kulturoznawstwo - 1 miejsce).
Uroczysta gala wręczenia indeksów i nagród rzeczowych odbyła się w dniu 06.03.2020r na Zamku w Golubiu-Dobrzyniu.
Opiekunem merytorycznym pięciu uczniów z klasy 4ID był  .


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gratulujemy!

21-10-2020 75-lecie Szkół Łączności

   W listopadzie 2020 r. Zespół Szkół Łączności będzie obchodził jubileusz 75-lecia istnienia. Niestety, obecnie nie możemy w odpowiedni i uroczysty sposób uczcić tej pięknej rocznicy. Równocześnie, pomimo trudnej sytuacji, chcielibyśmy wydać kolejny, ósmy już tom „Zeszytów historycznych Zespołu Szkół Łączności w Krakowie”, czyli popularną „Kronikę” szkoły.
To byłaby realizacja naszego zobowiązania w stosunku do tych osób, które przez lata pracowały na rzecz rozwoju Szkoły – nauczycieli, pracowników, uczniów i ich rodziców, jak również wszystkich przyjaznych szkole partnerów i sponsorów.
Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, w jak trudnych i nieprzewidywalnych czasach obecnie żyjemy. Wiem, że są sprawy zdecydowanie bardziej istotne niż wydawanie szkolnej „Kroniki”,
jednak, jeśli ktoś z Państwa chciałby dołożyć swoją „cegiełkę” do tej publikacji i wesprzeć nas finansowo, dowolną kwotą, prosimy o dokonywanie wpłat/przelewów na konto bankowe Rady
Rodziców wraz z dopiskiem "JUBILEUSZ".
Nazwiska osób wpłacających zamieścimy na kartach kroniki.
Gdyby ktoś z Państwa wolał pozostać anonimowy, proszę przy dopisku „JUBILEUSZ” dodać słowo „NIE”.

NUMER KONTA:
Rada Rodziców przy Zespole Szkół Łączności
30-337 Kraków, ul. Monte Cassino 31
02 1020 2892 0000 5202 0015 7461
Przy dokonywaniu wpłaty/przelewu na konto bankowe prosimy o dopisek "JUBILEUSZ".
                                                                              Dyrektor ZSŁ Paweł Kucharczyk

19-10-2020 "Konkurs wiedzy o szkole" 2020/2021 p. Tadeusz Januszek


Gratulujemy zwycięzcom Konkursu wiedzy szkole:

1 miejsce Grzegorz Majgier, klasa 1 P
2 miejsce Bartłomiej Benke 1 Ta
3 miejsce Maciej Matuszczyk klasa 1 ic

19-10-2020 Ślubowanie klas pierwszych Karol Kowalski

     W poniedziałek 12 października odbyło się ślubowanie pierwszych klas. Uczniowie, stojąc przed dyrekcją i  sztandarem szkoły, ślubowali uroczyście, zachować postawę godną ucznia Zespołu Szkół Łączności, systematycznie i pilnie zdobywać wiedzę oraz dbać o dobre imię szkoły. Tym razem jednak odbyło się to w innej formie niż zwykle. Salę kina zastąpiła szkolna świetlica, ze względów epidemicznych na sali obecni byli jedynie przedstawiciele klas, jednakże całość została uwieczniona na nagraniach, które każdy będzie mógł obejrzeć. Również w tym roku, pierwszoklasiści pochwalili się swoimi talentami przygotowując filmiki ze swoimi występami. Uroczystość nie mogłaby się odbyć, gdyby nie ogromny wkład pracy pani Marioli Kwiecińskiej-Stegienko oraz pani Agnieszki Osuch.

Wystąpienie Dyrektora ZSŁ - pana Pawła Kucharczyka

15-10-2020 Stypendia Prezesa Rady Ministrów

Miło nam poinformować, że wśród stypendystów Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2020/2021 wyróżniono dwoje uczniów Zespołu Szkół Łączności:
Magdalenę Śmietanę z klasy 2Ia oraz Adama Szlósarczyka z klasy 2P1.

Gratulujemy!

13-10-2020 IV Memoriał Maksyma Szpuleckiego p. Przemysław Cienkosz

Po raz czwarty zagraliśmy dla Maksa. Memoriał przedwcześnie zmarłego naszego kolegi Maksyma Szpuleckiego został rozegrany na boisku Zespołu Szkół Elektrycznych przy ulicy Kamieńskiego. Na sztucznej trawie nauczycielska reprezentacja ZSŁ spisała się … hmm i tu właśnie nie wiem, co powiedzieć - może to, że rewelacyjnie zaczęła. Pierwszy mecz wygrany pewnie 3-1. Świetnie rozegrany taktycznie. Zawodnicy skoncentrowani, dobrze ustawieni w obronie i rewelacyjnie wyprowadzający kontrataki.

Drużynę nauczycieli zasilili: Grzgorz Tatoń – tata absolwenta Filipa, Kamil Zięba -ubiegłoroczny maturzysta oraz kolega jednego z naszych nauczycieli pan Dawid. Na pozycji środkowego obrońcy zagrał pan Robert Dulowski, który spokojem oraz dobrym ustawieniem rozbijał ataki rywali. Na lewym skrzydle imponował szybkimi rajdami i udanymi dryblingami pan dyrektor Paweł Kucharczyk. Po drugiej stronie raz za razem obronę przeciwników dziurawił ksiądz Mirosław Pieprzyca, a jak zwykle najskuteczniejszym zawodnikiem był pan Krzysztof Janik. Między słupkami stanął Przemysław Cienkosz, który drugi raz z rzędu został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju. Pokonany w pierwszym meczu przeciwnik, ostatecznie wygrał cały turniej, więc triumf naszej reprezentacji, był tym bardziej wartościowy. I w zasadzie na tym relację z Memoriału Maksyma Szpuleckiego dobrze by było już skończyć, ale turniej to nie jeden mecz. Później nie było już tak kolorowo. Reprezentacja naszej szkoły dysponowała niewielką ilością zawodników. Zmęczenie  nie pozwoliło już zagrać kolejnych pojedynków na takim wysokim poziomie. Przegraliśmy 0-2 i 1-3 plasując się ostatecznie tuż za podium. Czwarte miejsce, ale wygrana z mistrzem. Jeśli uzupełnimy skład, kto wie może za rok będę mógł napisać ZSŁ z pucharem. I niech to ostatnie zdanie będzie zachętą dla tych nauczycieli, którzy w piłkę grać potrafią, a w sobotnie przedpołudnie nie wybiegli z nami na zieloną murawę.
Ze stadionu Zespołu Szkół Elektrycznych dla strony internetowej ZSŁ – Przemysław Cienkosz

08-10-2020 Olimpiada Języka Angielskiego p. Katarzyna Choroszy

Zainteresowanych Olimpiadą Języka Angielskiego zapraszam do zapoznania się z poniższymi wiadomościami.  W tym roku uczniowie muszą indywidualnie zgłaszać chęć uczestnictwa w Olimpiadzie Języka Angielskiego poprzez formularz zgłoszeniowy:  http://oja.wsjo.pl/.../formularz-zgloszenia-uczestnika/
Niezależnie od tego, uczniowie muszą zgłosić chęć udziału w Olimpiadzie w szkole, za pomocą osobnego formularza: https://forms.gle/mUXx7rvpfQcLFE7C8
Informacje na temat Olimpiady znajdują się TUTAJ: http://oja.wsjo.pl/
W razie pytań, proszę o kontakt z nauczycielami języka angielskiego.
Zgłoszenia przyjmowane są do 15 października.

06-10-2020 Wystawa historyczna p. Tadeusz Januszek

 

 

 

Szanowni Państwo
Polecamy Waszej uwadze wystawę poświęconą udziałowi polskich pilotów i mechaników lotniczych w Bitwie o Anglię (10 VII-31 X 1940).

Strony: 192
[1]
[2]
[3]
[dalej→]