Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2020”.


Osiągnięcia

Kategorie:
Olimpiady
Konkursy
Zawody
Turnieje
Nagrody
Sport
Inne
Wszystkie

Osiągnięć w kategorii Konkursy: 337

Konkursy historyczne – 18-06-2019

"Żołnierze Wyklęci - Bohaterowie Niezłomni"


    Gabriela Bergiel z klasy 2TB zdobyła wyróżnienie w VIII edycji Ogólnopolskiego Konkursu "Żołnierze Wyklęci - Bohaterowie Niezłomni" w kategorii prace plastyczne - portret Feliksa Selmanowicza ps."Zagończyk".
    Organizatorem konkursu była Fundacja im. Kazimierza Wielkiego w Lublinie i XXIX Liceum Ogólnokształcące im. mjr. Hieronima Dekutowskiego ps. "Zapora". Gala finałowa połączona z wręczeniem nagród odbyła się w sali konferencyjnej
Polskiego Związku Motorowego w Lublinie w dniu 8 kwietnia 2019r.
    Opiekunem merytorycznym uczennicy był dr Piotr Skałuba.


„Tadeusz Kościuszko – naczelnik, inżynier, generał”


    Muzeum "Panorama Racławicka" we Wrocławiu było organizatorem V Ogólnopolskiego Konkursu Plastycznego na projekt kartki pocztowej, pt. „Tadeusz Kościuszko – naczelnik, inżynier, generał”.
    Gabriela Bergiel z klasy 2TB zdobyła drugie miejsce w Polsce. Poniżej zamieszczamy nagrodzoną pracę. Opiekunem merytorycznym uczennicy był dr Piotr Skałuba.

 

Gratulacje!

Potyczki Młodych Adminów – 16-06-2019

8 czerwca 2019 w Zespole Szkół Licealnych i Technicznych nr 1 w Warszawie odbył się finał ogólnopolskiego konkursu dla administratorów systemów linuksowych “Potyczki Młodych Adminów”. Naszą szkołę w konkursie reprezentowali uczniowie klas trzecich: Artur Haluch (3 Ia) i Norbert Morawski (3 Id). Po wieloetapowych zmaganiach, w trakcie których musieli wykazać się umiejętnościami z obszaru zarządzania kontenerami na bazie platformy SUSE CaaSP oraz podstaw zarządzanie zasobami chmury Azure, nasi uczniowie zajęli 4 miejsce. Gratulujemy!!!

Ogólnopolski Konkurs EKSPERYMENT ŁAŃCUCHOWY – 07-06-2019

   1 czerwca 2019r  odbył się finał Ogólnopolskiego Konkursu „Eksperyment łańcuchowy” zorganizowany przez Wydział Fizyki, Astronomii i Informatyki Stosowanej UJ.    
Zespół, w skład którego wchodzili: Łukasz Biesiada z kl.2Ea i Wiktor Moskwa z kl.I IC, zajął I miejsce w tym konkursie. Warto przypomnieć, że uczniowie powtórzyli swój sukces z ubiegłego  roku.
Konkurs wygrali w kategorii : szkoły średnie i studenci za konstrukcję urządzenia TSM - urządzenia, które do przetransportowania metalowej kulki wykorzystuje  jak najwięcej zjawisk fizycznych.
 Gratulujemy  ponownego sukcesu i trzymamy kciuki za rok przyszły.

Konkurs przyrodniczy – 03-06-2019

30 maja 2019 roku odbył się konkurs przyrodniczy ,,Czy znasz drzewa i krzewy wokół szkoły”. Wzięło w nim udział 20 uczniów z klas pierwszych. Przygotowania do konkursu rozpoczęliśmy od akcji informacyjnej, została przygotowana również ekspozycja roślin.
Bezkonkurencyjny okazał się Gabriel Ptasiński z klasy 1 Ec.
Gratulujemy.

Konkurs poetycki – 30-05-2019

Z przyjemnością informujemy, że nasza absolwentka - Dominika Żuchowska została laureatką XV Turnieju Jednego Wiersza "O Laur Jubilata".
   Jury pod przewodnictwem Elżbiety Zechenter-Spławińskiej przyznało jej wyróżnienie, a w wyniku głosowania Dominika otrzymała również Nagrodę Publiczności.

Gratulujemy!

Nagrodzony utwór można przeczytać na FB ZSŁ

SZKOLNE MISTRZOSTWA MENEDŻERSKIE - awans do finału – 30-05-2019

Po dwumiesięcznej zaciętej rywalizacji 62 zespołów zakwalifikowanych do Szkolnych Mistrzostw Menedżerskich,  zespół z naszej szkoły  „AZUM” znalazł się w grupie 8 najlepszych zespołów, które będą rywalizować w finale konkursu 11 i 12 czerwca w WSPiA  w Rzeszowie.
„AZUM” tworzą: Klaudia Budzyńska kl.4 Ia, Mateusz Ferfecki kl. 4 Ib, Krzysztof Dróżdż kl. 4 K.
Prowadzą wirtualną działalność gospodarczą  „Serwis IT”. W ramach symulacji  zajmują  się m.in.: tworzeniem stanowisk, zakupem sprzętu, zamawianiem części, wyposażaniem firmy oraz poczekalni, zatrudnianiem pracowników, ustalaniem pakietów wynagrodzeń, szkoleń, a także wykorzystaniem w swoim biznesie reklamy tradycyjnej oraz internetowej.
Młodym menedżerom gratulujemy awansu do wielkiego finału i życzymy  dalszych sukcesów !!!

Konkurs ZOBACZYĆ MATEMATYKĘ – 27-05-2019

„Zobaczyć Matematykę” to konkurs przeznaczony dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych  z całej Polski, którego celem jest propagowanie treści matematycznych przy pomocy szeroko dostępnych metod komputerowych. Począwszy od roku 2014 organizatorem konkursu jest Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie. Po dokładnym przeanalizowaniu prac zakwalifikowanych do finału XI edycji konkursu jury postanowiło przyznać dwie nagrody drugiego stopnia, dwie nagrody trzeciego stopnia i dwa wyróżnienia.

Miło nam poinformować, że
II miejsce zdobył  
MATEUSZ MARCHEWKA z klasy 4IA
za pracę „Zagadnienia matematyczne w szachach”  (op. P. Najman),
a tytuł finalisty uzyskali
JAKUB KUŚ  z klasy 2IC
za pracę  "Zastosowanie trygonometrii w muzyce" (op. A. Borgosz)
oraz
MIKOŁAJ NOGIEĆ  z klasy 2IB
za pracę "Paradoksy matematyczne"  (op. B. Ciborowska).

Uroczyste wręczenie certyfikatów i nagród odbędzie się  w czerwcu 2019 r. w Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica w Krakowie.

                                                                     Serdecznie gratulujemy !!!

Kangur matematyczny – 25-05-2019

W obecnym roku szkolnym  obyła się dwudziesta ósma edycja Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGUR 2019.  Wzięło w niej udział 144 uczniów ZSŁ. Jeden uczeń zdobył wynik bardzo dobry, a 19-tu  uczniów  zdobyło wyróżnienie. WYNIKI

Konkurs – 22-05-2019

Miło nam poinformować, że uczniowie klasy 1Ec: Mikołaj Kęsek, Kacper Koszyk, Łukasz Dulęba, Mateusz  Miśkiewicz, Mateusz Gołdynia zajęli I miejsce w etapie wojewódzkim konkursu ,,Szkoła wolna od używek ‘’, organizowanym przez Główny Inspektorat Sanitarny i zakwalifikowali się do etapu ogólnopolskiego w Warszawie.
Serdecznie gratulujemy!

                                                                                              Opiekunowie: Halina Flis-Paciorek, Danuta Gajek, Ewa Kowal

INTERNET CONTEST – 10-05-2019

Miło nam przekazać  informację, że w XVII edycji międzynarodowego konkursu INTERNET CONTEST 2019 uczeń naszej szkoły Marcin Drabik zajął 12 miejsce w kategorii  wielojęzykowej z dostępem do 17 języków.
Gratulujemy i życzymy sukcesów!

Strony: 34
[1]
[2]
[3]
[4]
[5]
[dalej→]