Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2021 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2021”.


Aktualności

13-11-2020 Podziękowanie

.

12-11-2020 Wyniki XIII edycji Międzyszkolnego Festiwalu Informatycznego PROJEKT NA SZÓSTKĘ

Wyniki XIII MFI
I miejsce: CodeRush Łukasz Wielgus
POWIATOWE CENTRUM KSZTAŁCENIA ZAWODOWEGO I USTAWICZNEGO W WIELICZCE
II miejsce: Crypto Vills Dawid Kruk
ZESPÓŁ SZKÓŁ ELEKTRYCZNO-MECHANICZNYCH IM. GEN. JÓZEFA KUSTRONIA w NOWYM SĄCZU
III miejsce:Loremaster Artemij Istuszkin
ZESPÓŁ SZKÓŁ ŁĄCZNOŚCI IM. OBROŃCÓW POCZTY POLSKIEJ W GDAŃSKU w KRAKOWIE
IV miejsce: GameAI Filip Ludwa
ZESPÓŁ SZKÓŁ TECHNICZNYCH W TARNOWIE - W MOŚCICACH
V miejsce: Franek laser designer Franciszek Szlęzak
II LICEUM OGÓLNOKSZTAŁCĄCE IM. ZIEMI OLKUSKIEJ W OLKUSZU
Nagroda specjalna:COMARCH "Rozwiń skrzydła" -
Repeats - Jakub Sieradzki ZESPÓŁ SZKÓŁ ENERGETYCZNYCH w Krakowie
Nagroda publiczności: CodeRush Łukasz Wielgus

Film z XIII edycji: https://youtu.be/t8jZKqF5DG0

Streaming z finału konkursu: https://youtu.be/a4HYZ97UuP8

Zdjęcia na FB MFI

02-11-2020 Apel Centrum Krwiodawstwa dyr. Tadeusz Piszkowski

Szanowni Państwo
Absolwenci Technikum Łączności nr 14 oraz pełnoletni Uczniowie.

Poprzez pozytywną reakcję na niżej zamieszczony apel Terenowego Oddziału Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa
w Krakowie, mieszczącego się przy ulicy Rzeźniczej 11, mamy szansę wziąć udział w ratowaniu życia i zdrowia wielu potrzebujących pomocy ludzi, w tym naszego absolwenta sprzed kilkudziesięciu lat, długoletniego pracownika krakowskiej służby zdrowia, znanego i cenionego lekarza – kardiologa.

Apel do krwiodawców.
Zwracamy się z apelem  do Honorowych Dawców Krwi  oraz kandydatów na Honorowych Dawców Krwi o zgłaszanie się do Centrum na ul. Rzeźniczej 11 lub wybranego Terenowego Oddziału RCKiK w celu oddania krwi. Mimo trwającej pandemii  i wprowadzeniu obostrzeń nieustannie ratujecie Państwo życie pacjentom po krwotokach w wyniku urazów komunikacyjnych, pacjentom po przeszczepach, przewlekle chorym onkologicznie . Szpitale wróciły  do planowych  zabiegów operacyjnych wymagających zabezpieczenia w krew i jej składniki, co znacznie zwiększa składane zapotrzebowania. Składniki krwi mają określony termin przydatności do użycia-Koncentrat krwinek czerwonych 42 dni, a koncentrat krwinek płytkowych 5 dni dlatego tak ważne  jest uzupełnianie ich zapasów dzięki ofiarności osób  regularnie oddających krew. Przypominamy, że krew może oddać osoba w wieku 18-65 lat, o dobrym stanie zdrowia, która w ostatnim czasie nie podróżowała do innych krajów, nie jest objęta kwarantanną lub nadzorem epidemiologicznym, wypoczęta, po lekkostrawnym posiłku oraz dbająca  o spożycie  ok.2 l płynów w dniu poprzedzającym oddanie krwi, legitymująca się dokumentem tożsamości ze zdjęciem.
 Szczególnie apelujemy o zgłaszanie  się  krwiodawców Rh-.
 Zapewniamy, że wprowadzony przez nas w okresie pandemii system prekwalifikacji  zapewnia bezpieczeństwo wszystkim zdrowym osobom chcącym oddać krew. https://rckik.krakow.pl/

grafika PIXABAY

25-10-2020 Tryb pracy ZSŁ.

.

21-10-2020 Międzynarodowy Konkurs Wiedzy Historycznej

Oddział PTTK w Golubiu-Dobrzyniu im. Zygmunta Kwiatkowskiego był organizatorem Międzynarodowego Konkursu Wiedzy Historycznej "Polska - Szwecja, między rywalizacją i współpracą". Konkurs dedykowany był uczniom dwóch najstarszych klas szkoły średniej z Polski, Litwy i Szwecji. Współorganizatorami konkursu były: Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu, Uniwersytet Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy oraz Uniwersytet Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie. Pięciu uczniów z klasy 4ID przygotowało film dokumentalny pt.: Władysław IV Waza na tronie polskim

 Film ten zdobył I miejsce w rywalizacji międzynarodowej. Autorami filmu historycznego byli: Piotr Klęp, Seweryn Malczewski, Jakub Kędra, Tymoteusz Kałuzieński i Michał Skałka. Zgodnie z regulaminem konkursu uczniowie otrzymali zaświadczenia uprawniające do studiów na trzech uniwersytetach. Skany dyplomów na  FB ZSŁ

Na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu wszystkie kierunki studiów prowadzone przez Wydział Humanistyczny oraz Wydział Filozofii i Nauk Społecznych. Ponadto wszystkie kierunki studiów prowadzone przez Wydział Nauk o Polityce i Bezpieczeństwie.
Na Uniwersytecie Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy zgodnie z uchwałą Senatu zwycięzcy konkursu mogą być przyjęci na następujące kierunki: kulturoznawstwo, historia, wojskoznawstwo, stosunki międzynarodowe, dziennikarstwo i komunikacja społeczna, turystyka i rekreacja.
Na Uniwersytecie Kardynała Stefana Wyszyńskiego w Warszawie są przewidziane miejsca na następujących wydziałach: Wydział Nauk Historycznych i Społecznych (politologia - 1 miejsce, historia - 1 miejsce), Wydział Nauk Humanistycznych (filologia polska - 1 miejsce, muzeologia - 1 miejsce, kulturoznawstwo - 1 miejsce).
Uroczysta gala wręczenia indeksów i nagród rzeczowych odbyła się w dniu 06.03.2020r na Zamku w Golubiu-Dobrzyniu.
Opiekunem merytorycznym pięciu uczniów z klasy 4ID był  .


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Gratulujemy!

21-10-2020 75-lecie Szkół Łączności

   W listopadzie 2020 r. Zespół Szkół Łączności będzie obchodził jubileusz 75-lecia istnienia. Niestety, obecnie nie możemy w odpowiedni i uroczysty sposób uczcić tej pięknej rocznicy. Równocześnie, pomimo trudnej sytuacji, chcielibyśmy wydać kolejny, ósmy już tom „Zeszytów historycznych Zespołu Szkół Łączności w Krakowie”, czyli popularną „Kronikę” szkoły.
To byłaby realizacja naszego zobowiązania w stosunku do tych osób, które przez lata pracowały na rzecz rozwoju Szkoły – nauczycieli, pracowników, uczniów i ich rodziców, jak również wszystkich przyjaznych szkole partnerów i sponsorów.
Doskonale zdaję sobie sprawę z tego, w jak trudnych i nieprzewidywalnych czasach obecnie żyjemy. Wiem, że są sprawy zdecydowanie bardziej istotne niż wydawanie szkolnej „Kroniki”,
jednak, jeśli ktoś z Państwa chciałby dołożyć swoją „cegiełkę” do tej publikacji i wesprzeć nas finansowo, dowolną kwotą, prosimy o dokonywanie wpłat/przelewów na konto bankowe Rady
Rodziców wraz z dopiskiem "JUBILEUSZ".
Nazwiska osób wpłacających zamieścimy na kartach kroniki.
Gdyby ktoś z Państwa wolał pozostać anonimowy, proszę przy dopisku „JUBILEUSZ” dodać słowo „NIE”.

NUMER KONTA:
Rada Rodziców przy Zespole Szkół Łączności
30-337 Kraków, ul. Monte Cassino 31
02 1020 2892 0000 5202 0015 7461
Przy dokonywaniu wpłaty/przelewu na konto bankowe prosimy o dopisek "JUBILEUSZ".
                                                                              Dyrektor ZSŁ Paweł Kucharczyk

19-10-2020 "Konkurs wiedzy o szkole" 2020/2021 p. Tadeusz Januszek


Gratulujemy zwycięzcom Konkursu wiedzy szkole:

1 miejsce Grzegorz Majgier, klasa 1 P
2 miejsce Bartłomiej Benke 1 Ta
3 miejsce Maciej Matuszczyk klasa 1 ic

19-10-2020 Ślubowanie klas pierwszych Karol Kowalski

     W poniedziałek 12 października odbyło się ślubowanie pierwszych klas. Uczniowie, stojąc przed dyrekcją i  sztandarem szkoły, ślubowali uroczyście, zachować postawę godną ucznia Zespołu Szkół Łączności, systematycznie i pilnie zdobywać wiedzę oraz dbać o dobre imię szkoły. Tym razem jednak odbyło się to w innej formie niż zwykle. Salę kina zastąpiła szkolna świetlica, ze względów epidemicznych na sali obecni byli jedynie przedstawiciele klas, jednakże całość została uwieczniona na nagraniach, które każdy będzie mógł obejrzeć. Również w tym roku, pierwszoklasiści pochwalili się swoimi talentami przygotowując filmiki ze swoimi występami. Uroczystość nie mogłaby się odbyć, gdyby nie ogromny wkład pracy pani Marioli Kwiecińskiej-Stegienko oraz pani Agnieszki Osuch.

Wystąpienie Dyrektora ZSŁ - pana Pawła Kucharczyka

15-10-2020 Stypendia Prezesa Rady Ministrów

Miło nam poinformować, że wśród stypendystów Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2020/2021 wyróżniono dwoje uczniów Zespołu Szkół Łączności:
Magdalenę Śmietanę z klasy 2Ia oraz Adama Szlósarczyka z klasy 2P1.

Gratulujemy!

Strony: 194
[1]
[2]
[3]
[4]
[dalej→]