Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2020”.


Aktualności

15-10-2020 Stypendia Prezesa Rady Ministrów

Miło nam poinformować, że wśród stypendystów Prezesa Rady Ministrów na rok szkolny 2020/2021 wyróżniono dwoje uczniów Zespołu Szkół Łączności:
Magdalenę Śmietanę z klasy 2Ia oraz Adama Szlósarczyka z klasy 2P1.

Gratulujemy!

13-10-2020 IV Memoriał Maksyma Szpuleckiego p. Przemysław Cienkosz

Po raz czwarty zagraliśmy dla Maksa. Memoriał przedwcześnie zmarłego naszego kolegi Maksyma Szpuleckiego został rozegrany na boisku Zespołu Szkół Elektrycznych przy ulicy Kamieńskiego. Na sztucznej trawie nauczycielska reprezentacja ZSŁ spisała się … hmm i tu właśnie nie wiem, co powiedzieć - może to, że rewelacyjnie zaczęła. Pierwszy mecz wygrany pewnie 3-1. Świetnie rozegrany taktycznie. Zawodnicy skoncentrowani, dobrze ustawieni w obronie i rewelacyjnie wyprowadzający kontrataki.

Drużynę nauczycieli zasilili: Grzgorz Tatoń – tata absolwenta Filipa, Kamil Zięba -ubiegłoroczny maturzysta oraz kolega jednego z naszych nauczycieli pan Dawid. Na pozycji środkowego obrońcy zagrał pan Robert Dulowski, który spokojem oraz dobrym ustawieniem rozbijał ataki rywali. Na lewym skrzydle imponował szybkimi rajdami i udanymi dryblingami pan dyrektor Paweł Kucharczyk. Po drugiej stronie raz za razem obronę przeciwników dziurawił ksiądz Mirosław Pieprzyca, a jak zwykle najskuteczniejszym zawodnikiem był pan Krzysztof Janik. Między słupkami stanął Przemysław Cienkosz, który drugi raz z rzędu został wybrany najlepszym bramkarzem turnieju. Pokonany w pierwszym meczu przeciwnik, ostatecznie wygrał cały turniej, więc triumf naszej reprezentacji, był tym bardziej wartościowy. I w zasadzie na tym relację z Memoriału Maksyma Szpuleckiego dobrze by było już skończyć, ale turniej to nie jeden mecz. Później nie było już tak kolorowo. Reprezentacja naszej szkoły dysponowała niewielką ilością zawodników. Zmęczenie  nie pozwoliło już zagrać kolejnych pojedynków na takim wysokim poziomie. Przegraliśmy 0-2 i 1-3 plasując się ostatecznie tuż za podium. Czwarte miejsce, ale wygrana z mistrzem. Jeśli uzupełnimy skład, kto wie może za rok będę mógł napisać ZSŁ z pucharem. I niech to ostatnie zdanie będzie zachętą dla tych nauczycieli, którzy w piłkę grać potrafią, a w sobotnie przedpołudnie nie wybiegli z nami na zieloną murawę.
Ze stadionu Zespołu Szkół Elektrycznych dla strony internetowej ZSŁ – Przemysław Cienkosz

08-10-2020 Olimpiada Języka Angielskiego p. Katarzyna Choroszy

Zainteresowanych Olimpiadą Języka Angielskiego zapraszam do zapoznania się z poniższymi wiadomościami.  W tym roku uczniowie muszą indywidualnie zgłaszać chęć uczestnictwa w Olimpiadzie Języka Angielskiego poprzez formularz zgłoszeniowy:  http://oja.wsjo.pl/.../formularz-zgloszenia-uczestnika/
Niezależnie od tego, uczniowie muszą zgłosić chęć udziału w Olimpiadzie w szkole, za pomocą osobnego formularza: https://forms.gle/mUXx7rvpfQcLFE7C8
Informacje na temat Olimpiady znajdują się TUTAJ: http://oja.wsjo.pl/
W razie pytań, proszę o kontakt z nauczycielami języka angielskiego.
Zgłoszenia przyjmowane są do 15 października.

06-10-2020 Wystawa historyczna p. Tadeusz Januszek

 

 

 

Szanowni Państwo
Polecamy Waszej uwadze wystawę poświęconą udziałowi polskich pilotów i mechaników lotniczych w Bitwie o Anglię (10 VII-31 X 1940).

17-09-2020 Wystawy historyczne p. Tadeusz Januszek

                                             17 IX 1939

Na mocy paktu zawartego między ZSRR a III Rzeszą 23 sierpnia 1939 roku, 17 września Armia Czerwona dokonała inwazji na Polskę. Temu tragicznemu wydarzeniu oraz jego skutkom poświęciliśmy kolejna wystawę w naszej szkole.

 

 

09-09-2020 Sprzątanie Świata p. Danuta Gajek


W ramach akcji "Sprzątanie Świata 2020" młodzież Zespołu Szkół Łączności będzie uczestniczyła w porządkowaniu terenów zielonych wokół szkoły ( na lekcjach  wychowania fizycznego i godzinach z wychowawcą).

Ze względu na sytuację epidemiczną zbiórka makulatury i innych surowców wtórnych  odbędzie się w innym terminie.

 

Organizatorzy:  Małgorzata Dziura, Halina Flis-Paciorek, Danuta Gajek, Barbara Wakszyńska.08-09-2020 Wystawy historyczne p. Tadeusz Januszek

W sierpniu i wrześniu 2020 przypada kilka okrągłych rocznic ważnych dla Polski i Europy.
Wydarzeniom z września 1939, sierpnia 1980 i sierpnia 1920 poświęciliśmy wystawy dostępne na I piętrze naszej szkoły (hol oraz korytarz obok sal 112 i 114).

więcej na FB ZSŁ

08-09-2020 KIERMASZ PODRĘCZNIKÓW SU

Tegoroczny kiermasz podręczników odbędzie się w dniach 9-11 września.
Handel będzie możliwy na przerwach, w przygotowanym miejscu na korytarzu na pierwszym piętrze oraz na grupie Podwórko ZSŁ na Facebooku: https://www.facebook.com/groups/699668350786590/?ref=share
Z uwagi na obowiązujące zarządzenia, określony został harmonogram sprzedaży w szkole: 9 września (środa) - klasy drugie, 10 września (czwartek) - klasy trzecie, 11 września (piątek) - klasy czwarte.
ZACHĘCAMY DO DOKONYWANIA TRANSAKCJI ONLINE I MINIMALIZOWANIA NIEPOTRZEBNEGO KONTAKTU.


 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

UWAGA: sprzedawane książki powinny przejść kwarantannę!


Strony: 193
[1]
[2]
[3]
[4]
[dalej→]