Konkurs MATEMATYCZNA WIDEOMANIA
MATEMATYCZNA WIDEOMANIA, CZYLI MATEMATYKA OKIEM SYMPATYKA to ogólnopolski konkurs organizowany przez Instytut Matematyki Uniwersytetu Komisji Edukacji Narodowej w Krakowie.
Konkurs podzielony jest na dwa etapy: etap otwarty oraz finał. W pierwszym etapie uczniowie przygotowują materiały wideo (filmy w formacie MP4, trwające od 3 do 6 minut), prezentujące zagadnienia związane z matematyką. Jury wyłania z nich najlepsze prace, ich autorzy zapraszani są na dwudniową Galę Finałową w Krakowie.
Z przyjemnością informujemy, że w czwartej edycji tego konkursu uczniowie klasy 4IB MATEUSZ MAKARYK i JAKUB SZCZEPA (nauczyciel: B. Ciborowska) oraz MARCIN RĘBACZ z klasy 4Ia (nauczyciel E. Artymiuk – Kocoł) zdobyli pierwsze miejsce za pracę: „Efekt Motyla”.




