Laureaci i finaliści Olimpiady Sztucznej Inteligencji
W dniach 17-20 kwietnia 2026 w Poznaniu odbył się etap centralny III Olimpiady Sztucznej Inteligencji. Do etapu centralnego zakwalifikowało się 45 uczestników z całej Polski. Najliczniej reprezentowaną szkołą było Technikum Łączności - w finale wzięło udział aż 6 naszych uczniów. Podczas trwających 2 dni zawodów uczestnicy w czasie 5-godzinnych sesji rozwiązywali wymagające zadania z obszaru AI. W poniedziałek 20 kwietnia odbyła się uroczysta Gala Finałowa, podczas której ogłoszono wyniki.
Szczególne brawa dla Michała Karpa z kl. 5P, który uzyskał tytuł laureata I stopnia i został zakwalifikowany na III Międzynarodową Olimpiadę Sztucznej Inteligencji, która odbędzie się na początku sierpnia w Kazachstanie. Michał, trzymamy kciuki za złoto!
Laureatami II stopnia zostali:
Bartosz Trojan z kl. 5P
Filip Ziarko z kl. 5Ic
Tytuły finalistów zdobyli:
Paweł Bielecki z k. 3P
Jan Popowicz z kl. 2IB
Bartosz Zapała z kl. 3P
Wielkie gratulacje dla całej świetnej ekipy!




