Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.


Osiągnięcia

Kategorie:
Olimpiady
Konkursy
Zawody
Turnieje
Nagrody
Sport
Inne
Wszystkie

Osiągnięć w kategorii : 596

POTYCZKI MŁODYCH ADMINÓW – 27-03-2018

22 marca odbył się szkolny etap potyczek administratorów serwerów linuksowych. Do etapu międzyszkolnego zakwalifikowały się drużyny w składzie:
·       Ryszard Borzych, Dawid Małysa
·         Artur Haluch, Norbert Morawski
·         Franciszek Stachura   

Wszystkim uczestnikom dziękujemy za włożony wysiłek, a zwycięzcom gratulujemy.

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej – 27-03-2018

Miło nam poinformować, że z zakończonej w sobotę 24 marca 2018 Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej uczniowie reprezentujący naszą szkołę przywieźli 5 tytułów laureata i 5 finalisty.
              W grupie elektronicznej laureatem został Arkadiusz Ćwikła (I miejsce) z 4Ed, a finalistą ( VIII miejsce) Dominik Lewandowski z 4Eb. Arek prowadził od początku i wygrał swoją grupę z dużą przewagą punktową.
              W grupie elektroniki medycznej laureatką została Patrycja Wędel ( II miejsce ) z 4Ed, a finalistą  Dawid Scechura ( VIII miejsce )z 3Ed. Szczególne gratulacje dla Patrycji. Po raz pierwszy w historii szkoły laureatką OOWEiE została dziewczyna.
            W grupie informatyki laureatem  został Vladyslav Moisieienkov ( III miejsce ) z 4Ia, a finalistami Jakub Gonet z 3Ed ( VIII miejsce ) oraz Maciej Kozieja z 4Ib ( IX miejsce). Warto podkreślić, że Kuba Gonet startujący w  grupie informatycznej, w której była największa konkurencja, uczęszcza do klasy o profilu elektronicznym.
             W grupie teleinformatycznej laureatami zostali Piotr Śladowski ( IV miejsce ) i Adam Twardosz ( VI miejsce ), natomiast finalistą Marcin Świstak ( VII miejsce ), wszyscy z klasy 4Ti. Marcinowi zabrakło tylko 0,5 punktu do tytułu laureata.

Wszystkim laureatom i finalistom serdecznie gratulujemy!
Link do wyników:  http://oowee.agh.edu.pl/aktualnosci/wyniki-etap-finalowy/"

Konkursy organizowane przez bibliotekę ZSŁ – 26-03-2018

Biblioteka szkolna ogłasza wyniki konkursu fotograficznego pt. "Fotografia – moja pasja":

1 miejsce: Paweł Wojda 4 Ed
2 miejsce: Wojciech Jopek 1 Ea
3 miejsce: Jakub Bober 1 Id

Wyróżnienia:
Anna Łowicka 1 Ia
Wojciech Broda 2 Eb
Tomasz Cupiał 2 Id
Nikita Minakov 2 Ta

Konkursu na alternatywne zakończenie dowolnej sztuki Szekspira:

1 miejsce: Daria Anielska-Mazur 2 Ed
2 miejsce: Olga Jarska 1 Ia
3 miejsce: Wojciech Jopek 1 Ea

Wyróżnienie:
Weronika Adamek 1 Ia

Konkursu plastycznego pt. "Kraków – moje miasto":

1 miejsce: Arkadiusz Tyrański  2 Ic
2 miejsce: Agnieszka Lange 1 Ia
3 miejsce: Wojciech Broda 2 Eb

                                                                       Gratulujemy!

Krakowski Wielobój Siłowy – 23-03-2018

W dniu 22.03.2018 drużyna ZSŁ w składzie:

PAWEŁ WIDOMSKI z kl.4 Ed, DAMIAN DURAŁEK z kl.3 Ic , PIOTR WIDACHA z kl. 4Eb oraz SZYMON IRLA z kl. 3Ic wystartowała w szóstej edycji Krakowskiego Wieloboju Siłowego.

Po przejściu eliminacji, ostatecznie zajęliśmy Xl miejsce.
Dziękujemy zawodnikom za włożony wysiłek i walkę do końca w tych trudnych zawodach.

Ogólnopolski Konkurs o ZŁOTY INDEKS POLITECHNIKI KRAKOWSKIEJ – 22-03-2018

Ogólnopolski Konkurs  o "Złoty Indeks Politechniki Krakowskiej"
       Z przyjemnością informujemy, że w obecnej edycji Ogólnopolskiego  Konkursu o "Złoty Indeks Politechniki Krakowskiej" wśród laureatów
znalazło się trzech uczniów Technikum Łączności nr 14.
Są to:

Laureaci otrzymują dodatkowe punkty w procesie rekrutacyjnym na rok akademicki 2018/19: laureat I stopnia - 100 pkt, natomiast laureat II stopnia - 50 pkt.
                                                                           Gratulujemy !!!!

Konkursu Języka Niemieckiego – 20-03-2018

W dniu 16.03.2018r. odbył się finał szkolnego Konkursu Języka Niemieckiego.
Laureatami  konkursu zostali:

I miejsce - Kacper Zaryczny 3 Ia
II miejsce: Szymon Zyguła 3 Ia
III miejsce: Szymon Kyrcz 4 Ia
IV miejsce: Tomasz Lisowicz 2 Ta.

Gratulujemy!
 Dziękujemy wszystkim uczestnikom za wysiłek włożony w przygotowanie się do konkursu i za ciekawe prezentacje.
Serdecznie zapraszamy do udziału w naszym konkursie w przyszłym roku.

IV Wojewódzki Konkurs Piosenki Obcojęzycznej – 19-03-2018

Dnia 1 marca w XXI Liceum w Krakowie odbył się IV Wojewódzki Konkurs Piosenki Obcojęzycznej. Wzięło w nim  udział kilkudziesięciu uczniów z całego województwa, prezentując bardzo wysoki poziom umiejętności i zdolności wokalno-muzycznych w często niezwykle ambitnym repertuarze, dostarczając widzom niezapomnianych wrażeń oraz wzruszeń artystycznych.
Naszą szkołę reprezentowały między innymi Olga Biel i Aleksandra Podróbek  uczęszczające do klasy 1IC.
Olga bardzo pięknie i dziewczęco zaprezentowała się na scenie w utworze Maybe this time Lisy Minelli. Natomiast Ola przepięknie i przejmująco zaśpiewała utwór Sama Smith'a Writings on The Wall. Obydwa wykonania zostały nagrodzone gromkimi brawami, a interpretacja Oli znalazła również uznanie u jury w postaci wyróżnienia, tym bardziej cennego, że  poziom występów był niezwykle wysoki i wyrównany, a jury miało naprawdę twardy orzech do zgryzienia.

Obydwu naszym dziewczętom z całego serca gratulujemy i życzymy jeszcze wielu sukcesów w przyszłości.

Finał międzyszkolnego konkursu j.angielskiego – 19-03-2018

Lista osób zakwalifikowanych do finału konkursu języka angielskiego.
Ireneusz Knapik 4ib   96 pkt  (del.  Ogólnopolska Olimpiada Języka Angielskiego w Poznaniu)
1.    Piotr Dąbrowski 1ic 93 pkt
2.    Alan Sepiał 3ea 93 pkt
3.    Zosia Ślęzak 3ia 90 pkt
4.    Olga Smolyakov 1ic 72 pkt
5.    Gabriel Wysoczyński 4id 90 pkt
6.    Olek Gorazda 3id 89 pkt
7.    Kuba Dyrcz 2ib 68 pkt ( rezerwa)
Uroczysty finał konkursu odbędzie się dnia 9  kwietnia w świetlicy szkolnej o godz.9.00.
Wszystkich uczestników prosimy o punktualne przybycie.
Zakwalifikowanym uczniom serdecznie gratulujemy !

Konkurs na najpiękniejszą zakładkę – 16-03-2018

12.03.2018r. wręczone zostały nagrody w konkursie na najpiękniejszą zakładkę. Prace nagrodzone i wyróżnione będą eksponowane na wystawie zorganizowanej przy współpracy z Biblioteką Główną przy ul. Powroźniczej 2.

I miejsce – Bartosz Sioła 1 Ec
II miejsce – Rafał Dudzik 2 Ta
III miejsce – Zuzanna Biernat 4 Ic

Wyróżnienia: Radosław Rejman 4 Eb, Maciej Piechota 4 Eb, Hubert Mosz 4 Eb, Arkadiusz Pępkowski 4 Eb, Szymon Karpęcki 4 Eb, Robert Skrzypczak 4 Ic, Krzysztof Wójcik 4 Ic, Tomasz Maczek 4 Ic, Agnieszka Lange 1 Ia, Miłosz Mirowski 1 K, Monika Szczurek 1 K.

Konkurs Geograficzny FLAGI – 16-03-2018

9 marca 2018 roku w gabinecie pana dyrektora Pawła Kucharczyka odbyło się wręczenie dyplomów i nagród za Konkurs Geograficzny FLAGI. Sytuacja wyjątkowa, trzy pierwsze miejsca zajęli (alfabetycznie): Jan Latosiński - klasa 1Id, Sebastian Pilch - klasa 2Eb, Dawid Ryskala - klasa 1Ia. Panowie byli nie do pokonania, pomimo silnej rywalizacji 45 osób.

Strony: 60
[1]
[2]
[3]
[4]
[dalej→]