Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2020”.


Osiągnięcia

Kategorie:
Olimpiady
Konkursy
Zawody
Turnieje
Nagrody
Sport
Inne
Wszystkie

Osiągnięć w kategorii : 684

Konkurs KANGUR MATEMATYCZNY - wyniki – 15-06-2020

W obecnym roku szkolnym odbyła się dwudziesta dziewiąta edycja Międzynarodowego Konkursu Matematycznego KANGUR 2020.  Wzięło w niej udział 158 uczniów ZSŁ, 5 z nich zdobyło wynik bardzo dobry, a 29 wyróżnienie.

WYNIKI

Gratulujemy sukcesów!
Rozdanie dyplomów i nagród zostało przełożone na wrzesień.
Szkolny Opiekun Konkursu – Bożena Marszał.

Zobaczyć matematykę – 01-06-2020

„Zobaczyć Matematykę” to konkurs przeznaczony dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, którego celem jest propagowanie treści matematycznych przy pomocy szeroko dostępnych metod komputerowych. Począwszy od roku 2014 organizatorem konkursu jest Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie. Po dokładnym przeanalizowaniu prac zakwalifikowanych do finału XII edycji konkursu Jury postanowiło przyznać dwie nagrody drugiego stopnia, dwie nagrody trzeciego stopnia i jedno wyróżnienie.
Miło nam poinformować, że:
II miejsce zdobył MICHAŁ MARCHEWCZYK z klasy 2IC
za pracę „Transformacje Fouriera”  (op. B. Ciborowska),
wyróżnienie- JAKUB KUŚ z klasy 3IC
za pracę  "Analiza harmoniczna w muzyce" (op. A. Borgosz)
a tytuł finalisty uzyskał MIKOŁAJ NOGIEĆ  z klasy 3IB
za pracę "Liczby Fibonacciego"  (op. B. Ciborowska).

                                                                      Serdecznie gratulujemy !!!

Turniej szachowy – 27-05-2020

W dniu 26.03 w internetowym konkursie przedmiotowym z szachów, pt. SzachMaks III w kategorii klas pierwszych Krzysztof Szczurek z kl. 1P1 zajął pierwsze,  Jakub Owoc z kl. 1 Ib czwarte miejsce , a Andrzej Kulesza z kl. 1I1 piąte miejsce w Polsce.

Więcej informacji:
https://mogalo.pl/konkurs_szachmaks_3_wyniki
Gratulujemy!

Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej – 29-04-2020

Działając na podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 25 marca 2020 r. oraz mając na uwadze bezpieczeństwo osób uczestniczących w tegorocznej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej Komitet Główny podjął decyzję o:
-  anulowaniu zawodów etapu B drugiego stopnia oraz zawodów stopnia trzeciego,
- otrzymaniu przez wszystkich uczestników zakwalifikowanych do zawodów etapu B drugiego stopnia tytułu Finalisty Olimpiady.
Wśród finalistów znalazła się liczna grupa uczniów naszej szkoły:

1.    W grupie elektrycznej Franciszek Krajewski 4Eb

2.    W grupie elektronicznej Grzegorz Kukiełka 4Eb, Paweł Zięba 3Eb, Aleksander Kopijka 4Ea, Marek Pawłowski 3Ed

3.    W grupie elektroniki medycznej Radosław Niżnik 3Ec

4.     W grupie informatycznej Jakub Węgrzyn 3Ia, Michał Kula 3Ia

5.    W grupie mechatronicznej Marek Michelis 2Ed

6.    W grupie teleinformatycznej Michał Maj 3Ta, Oskar Borkowski 4Ta, Tomasz Lisowicz 4Ta.

Wszyscy finaliści są zwolnieni z części pisemnej egzaminu zawodowego z wynikiem 100%.
Serdecznie gratulujemy!

Ogólnopolska Olimpiada O DIAMENTOWY INDEKS AGH – 24-04-2020

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministerstwa Edukacji Narodowej zawody III stopnia XIII Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” zostały odwołane.
W związku z tym Komitet Główny podjął decyzję, że wszyscy uczniowie zakwalifikowani do zawodów III stopnia Olimpiady otrzymują tytuł finalisty.
Tym samym nie wyłoniono laureatów olimpiady.
Z przyjemnością informujemy, że tytuł finalisty III stopnia z przedmiotu matematyka uzyskali:
•    WOJCIECH  ŁĄCKI  z klasy 4IC (opiekun  p. P. Najman)
•    MICHAŁ MARCHEWCZYK  z klasy 2IC (opiekun p. B. Ciborowska)
•    MATEUSZ MIRECKI  z klasy 3IB (opiekun  p. B. Ciborowska)
•    DARIUSZ PIWOWARSKI  z klasy 4ID (opiekun  p. A. Pasznicka)
•    DAWID SROKA  z klasy 4IB (opiekun  p. B. Ciborowska).

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!!



SZKOLNE MISTRZOSTWA MENADŻERSKIE – 18-04-2020

Konkurs Szkolne Mistrzostwa Menadżerskie, rozgrywany jest od stycznia 2020 roku, między wyłonionymi w trakcie zajęć PDG najlepszymi zespołami z klas IV.

Etap szkolny - wyniki.

Zwycięzcy konkursu SMM to:
1 miejsce uczniowie klasy 4IC: Jakub Ajchler, Przemysław Szczepaniak, Dawid Wajda.
2 miejsce uczniowie klasy 4IB: Piotr Adamski, Mikołaj Skóra,
3 miejsce uczniowie klasy 4IA: Piotr Lenart, Bartłomiej Wypart
Uczniowie w roli współwłaścicieli wirtualnego przedsiębiorstwa Serwis IT, zajmującego się naprawą sprzętu komputerowego podejmowali szereg decyzji, z którymi mierzą się przedsiębiorcy na co dzień zarządzający firmą świadczącą usługi informatyczne.
Najlepszy zespół bierze udział w 3 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Ekonomicznego Szkolne Mistrzostwa Menedżerskie z wykorzystaniem  Branżowych Symulacji Biznesowych

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia

EUROELEKTRA – 14-04-2020

Komitet Główny Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej EUROELEKTRA zgodnie z rozporządzeniem MEN podjął decyzję, że w bieżącym roku szkolnym zawody finałowe się nie odbędą, więc nie ma możliwości wyłonienia laureatów. Jednocześnie wszyscy zakwalifikowani do III etapu otrzymali tytuły finalisty. Miło nam poinformować, że w grupie elektronicznej wśród finalistów znaleźli się uczniowie naszej szkoły:

    Grzegorz Kukiełka z klasy 4Eb
    Paweł Zięba z klasy 3Eb
    Marek Pawłowski z klasy 3Ed

 Serdecznie gratulujemy.

Olimpiada Wiedzy Technicznej – 03-04-2020

Komitet Główny Olimpiady Wiedzy Technicznej zdecydował, że w bieżącym roku szkolnym zawody finałowe się nie odbędą, więc nie ma możliwości wyłonienia laureatów. Jednocześnie podjęto decyzję, że tytuł finalisty zastaje przyznany tym uczestnikom zawodów drugiego stopnia, którzy otrzymali wynik punktowy równy co najmniej 70% średniego wyniku trzech najlepszych uczestników. Miło nam poinformować, że na liście finalistów znalazł się Franciszek Krajewski z klasy 4Eb. Jest to kolejne z licznych osiągnięć Franka w olimpiadach zawodowych i przedmiotowych. Serdecznie gratulujemy.



XIII Olimpiada o Diamentowy Indeks AGH – 09-03-2020

Z przyjemnością informujemy, że wśród osób zakwalifikowanych do III etapu ( finału) XIII Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” znalazło się pięciu uczniów Technikum Łączności nr 14:

LISTA

 

Serdecznie gratulujemy i życzymy powodzenia podczas finału.

Ogólnopolski Konkurs O ZŁOTY INDEKS PK – 09-03-2020

Z przyjemnością informujemy, że w obecnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu "O ZŁOTY INDEKS PK" z przedmiotu matematyka tytuł

laureata II stopnia otrzymał Dawid Sroka z kl.4IB, zaś

laureatami III stopnia zostali: Michał Seta z kl. 4IB, Filip Szymeczko z kl. 4IB oraz Mateusz Odrowąż z kl. 4EB ( uczniowie  B. Ciborowskiej).


Laureatom konkursu przyznaje się punkty w postępowaniu rekrutacyjnym, zgodnie z zasadami określonymi w uchwale Senatu Politechniki Krakowskiej.
 
                                                                                            Serdecznie gratulujemy !

Strony: 69
[1]
[2]
[3]
[dalej→]