Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.


Osiągnięcia

Kategorie:
Olimpiady
Konkursy
Zawody
Turnieje
Nagrody
Sport
Inne
Wszystkie

Osiągnięć w kategorii Turnieje: 21

TURNIEJ SIATKÓWKI W INTERNACIE ZSB NR 1 – 08-12-2016

W dniu 28.11.2016 r. nasza reprezentacja wzięła udział w jubileuszowym X Turnieju Siatkówki w Internacie Zespołu Szkół Budowlanych nr 1 w Krakowie. Turniej ten jest nieoficjalnymi mistrzostwami Krakowa dla drużyn z internatów i burs. W tym roku startowało dziewięć ekip.
Nasza drużyna grała w składzie:
Michał Bączek, Paweł Grela, Jakub Piec, Bartłomiej Poskart,
Karol Szarek, Daniel Talarek, Piotr Tomporowski, Krzysztof Wicher.
Grupą opiekowała się Barbara Włosińska.

Nasi wychowankowie pokonali w ćwierćfinale Technikum Elektryczne 2-0 a w półfinale gospodarzy ZSB nr 1 2-0. W rundzie finałowej wygraliśmy kolejno z ZSB nr 2 2-0 oraz z Technikum Komunikacyjnym 2-1.
Drugi rok z rzędu zajęliśmy pierwsze miejsce!

XXIII Turniej Wiedzy o Mitologii i Antyku – 27-11-2016

Sukcesy uczniów ZSŁ w XXIII Turnieju Wiedzy o Mitologii i Antyku w r. szk. 2016/2017:
•    konkurs recytatorski – wyróżnienie Daniel Krawczyk z 1Ed (opiekun E. Piszkowska),
•     konkurs plastyczny „Wojna trojańska” – II miejsce Maria Soszka z kl. 3 Ic , wyróżnienia: Lidia Wiśniewska 3 ic, Karol Adamek 2 Ed, Batosz Kmiecik 1 ib (opiekun wszystkich uczestników E. Piszkowska)
•    test wiedzy „Antyczne wynalazki”: I miejsce - Bruno Dzikowski (opiekun M. Marcinkowska – Wardas), II miejsce - Aleksy Ziółek (opiekunT. Ślosarczyk), III miejsce – Szymon Byk i Kacper Hankiewicz (opiekun M. Marcinkowska – Wardas), wyróżnienia: Karolina Deleszkiewicz (opiekun S. Kania), Patryk Janczur (opiekun E. Piszkowska), Rafał Seweryn (opiekun S. Kania)
•    test wiedzy o mitologii i antyku  poziom podstawowy (na 200 uczestników): V miejsce Karolina Bigaj (opiekun E. Piszkowska).
•    test wiedzy o mitologii i antyku poziom rozszerzony: III miejsce Anna Korbiel (opiekun S. Kania), V miejsce Aleksy Ziółek (opiekun T. Ślosarczyk), wyróżnienia: Dawid Szafrański, Daria Anielska – Mazur, Paweł Irzyk (opiekun E. Piszkowska)

III Mikołajkowy Turniej Szachowy – 15-12-2014

W dniu 12 grudnia 2014 roku odbył się III Mikołajkowy Turniej Szachowy zorganizowany przez Samorząd Uczniowski Zespołu Szkół Ogólnokształcących nr 8 w Krakowie, który znajduje się przy ul. Na Błonie, w celu promocji szachów w tejże szkole.
W zawodach wzięły udział zarówno dzieci jak i młodzież szkolna pochodząca ze szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych, w tym ZSŁ. W związku z zamierzonym celem zawodnicy zmierzyli się o godzinie 10.00 ze swoimi przeciwnikami.
W ciągu pięciu rund wyłoniono dziewięcioro zwycięzców, trzech ze szkół podstawowych, trzech z gimnazjów oraz trzech ze szkół ponadgimnazjalnych. Z naszej szkoły na MIEJSCU III usytuował się Bartłomiej Czarnota z 1ID. Jako nagrodę otrzymał on dyplom, puchar oraz wybraną książkę.
Zawody szachowe odbyły się zgodnie z powszechnymi zasadami ustalonymi przez World Chess Federation (FIDE) i Polski Związek Szachowy (PZSzach). Turniej ujawnił ponadprzeciętne umiejętności uczniów naszej szkoły. Z pewnością był również okazją do przetestowania możliwości każdego z uczestników. Bowiem nie co dzień zdarza się okazja, żeby wziąć udział w turnieju, gdzie przeciwnikami są uczniowie z wielu szkół.
Z naszej szkoły wzięli również udział uczniowie: Jakub Kurkiewicz (kl. 1ia), Szymon Kyrcz (kl. 1ia), Krzysztof Drzymalski (kl. 1ia), Michał Grabowski (kl. 1ia), Norbert Grabowski (2ta) oraz Karol Iwulski (kl. 2ta).
Gratulujemy!

XXI Krakowski Turniej Wiedzy o Mitologii i Antyku – 25-11-2014

Zostały ogłoszone wyniki XXI Krakowskiego Turnieju Wiedzy o Mitologii i Antyku zorganizowanego przez Dom Kultury "Podgórze".

test wiedzy – wyróżnienie Krzysztof Wójcik kl. 1 ic opiekun E. Piszkowska

test wiedzy - poziom rozszerzony - wyróżnienia otrzymali:
Aleksy Ziółek  kl. 1k - opiekun Tomasz Ślosarczyk i Sebastian Tatko kl. 2e
b opiekun Małgorzata Marcinkowska-Wardas

konkurs literacki „Moja Arkadia” I miejsce Michał Ciborowski kl. 2 ic opiekun A. Kozłowska

konkurs fotograficzny „Moja Arkadia”
I miejsce Maria Soszka kl. 1 ic opiekun E. Piszkowska,
II miejsce Adrian Maślak kl. 3 tb opiekun M. Marcinkowska – Wardas,

wyróżnienie – Piotr Biały kl. 1 ic opiekun E. Piszkowska

Gratulujemy!

DRUŻYNOWY TURNIEJ SZACHOWY SZKÓŁ PODSTAWOWYCH, GIMNAZJALNYCH I DRUŻYNOWY TURNIEJ SZACHOWY O PUCHAR MAŁOPOLSKIEGO KURATORA OŚWIATY – 16-06-2014

Reprezentacja Zespołu Szkół Łączności w składzie: Mikołaj Biel kl. 3Id; Konrad Dąbrowa kl. 3Ti; Wojciech Pawlik kl. 1Ia pod opieka pana Pawła Najmana zajęła I MIEJSCE DRUŻYNOWO w TURNIEJU SZACHOWYM SZKÓŁ PODSTAWOWYCH, GIMNAZJALNYCH I PONADGIMNAZJALNYCH O PUCHAR MARSZAŁKA WOJEWÓDZTWA MAŁOPOLSKIEGO.

Gratulujemy!

Turniej Szachowy im o. Kuznowicza – 02-03-2014

W dniu 26 lutego 2014 r. w Bursie Szkół Średnich przy ul. Skarbowej w Krakowie odbył się Turniej Szachowy, na który zaproszeni zostali mieszkańcy krakowskich burs i internatów. Naszą placówkę reprezentowali:

Stanisław Hodurek z kl. 3 Ib, Karol Spórna z kl. 1 Ta oraz  Mariusz Górny z kl. 1  Ed.

Turniej został rozegrany systemem szwajcarskim.  Zwyciężył Andrzej Knapik  z Bursy Szkół Średnich, a nasi wychowankowie zajęli kolejno siódme, ósme i dziewiąte miejsce.

Zakończenie sezonu szachowego w roku szkolnym 2012/2013 – 23-06-2013

Zakończenie sezonu szachowego w roku szkolnym 2012/2013 p. Paweł Najman

W ostatnim XI turnieju "O Puchar Dyrektora ZSŁ" doszło do zaciętej walki o trzecie miejsce, które ostatecznie zajął absolwent z roku szkolnego 2001/2002 - Tomasz Rataj (po rundzie 7 zajmował szóste miejsce). Również o pozostałe miejsca toczyła się zacięta walka, ale wyniki turnieju nie zmieniły klasyfikacji ogólnej.

Ostatecznie w finale:

Pierwsze miejsce wywalczył p. Paweł Najman

Tomasz Rataj zajął - drugie miejsce.   
Trzecie miejsce na podium zajął p.dr Roman Dębicki.
Na wysokiej 4 pozycji znów znalazł się p. Dyrektor Tadeusz Piszkowski, powtarzając wynik z roku ubiegłego.  

Najlepsi uczniowie ZSŁ zostali nagrodzeni.
Gratulujemy i zapraszamy w następnym roku szkolnym na kolejne turnieje.

XI turniej 7 runda


GRAND_PRIX po XI turniejach

XVIII Krakowski Turniej Wiedzy o Mitologii i Antyku – 22-11-2011

W XVIII Krakowskim Turnieju Wiedzy o Mitologii i Antyku organizowanym przez Dom Kultury Podgórze:

    10. miejsce w teście wiedzy zajęła Magdalena Olchawska kl. 1 ic opiekun Tomasz Ślosarczyk

    wyróżnienie w konkursie recytatorskim "Proza i poezja antyku"  otrzymał Dominik Górni kl. 1 Ea opiekun Ewa Piszkowska

Gratulujemy!

Turniej Wiedzy Telekomunikacyjnej – 30-03-2011

W Turnieju Wiedzy Telekomunikacyjnej – organizowanego przez Zespół Szkół nr 37 w Warszawie -

I miejsce zajął uczeń ZSŁ - Mateusz Głogowski.

Konkurs zorganizowano w ramach obchodów V Światowego Dnia Telekomunikacji i Społeczeństwa Informatycznego.

Gratulujemy!

Strony: 3
[1]
[2]
[3]