Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2020”.


Osiągnięcia

Kategorie:
Olimpiady
Konkursy
Zawody
Turnieje
Nagrody
Sport
Inne
Wszystkie

Osiągnięć w kategorii Konkursy: 333

Turniej szachowy – 27-05-2020

W dniu 26.03 w internetowym konkursie przedmiotowym z szachów, pt. SzachMaks III w kategorii klas pierwszych Krzysztof Szczurek z kl. 1P1 zajął pierwsze,  Jakub Owoc z kl. 1 Ib czwarte miejsce , a Andrzej Kulesza z kl. 1I1 piąte miejsce w Polsce.

Więcej informacji:
https://mogalo.pl/konkurs_szachmaks_3_wyniki
Gratulujemy!

Ogólnopolska Olimpiada O DIAMENTOWY INDEKS AGH – 24-04-2020

Zgodnie z Rozporządzeniem Ministerstwa Edukacji Narodowej zawody III stopnia XIII Ogólnopolskiej Olimpiady „O Diamentowy Indeks AGH” zostały odwołane.
W związku z tym Komitet Główny podjął decyzję, że wszyscy uczniowie zakwalifikowani do zawodów III stopnia Olimpiady otrzymują tytuł finalisty.
Tym samym nie wyłoniono laureatów olimpiady.
Z przyjemnością informujemy, że tytuł finalisty III stopnia z przedmiotu matematyka uzyskali:
•    WOJCIECH  ŁĄCKI  z klasy 4IC (opiekun  p. P. Najman)
•    MICHAŁ MARCHEWCZYK  z klasy 2IC (opiekun p. B. Ciborowska)
•    MATEUSZ MIRECKI  z klasy 3IB (opiekun  p. B. Ciborowska)
•    DARIUSZ PIWOWARSKI  z klasy 4ID (opiekun  p. A. Pasznicka)
•    DAWID SROKA  z klasy 4IB (opiekun  p. B. Ciborowska).

Gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów!!!!



SZKOLNE MISTRZOSTWA MENADŻERSKIE – 18-04-2020

Konkurs Szkolne Mistrzostwa Menadżerskie, rozgrywany jest od stycznia 2020 roku, między wyłonionymi w trakcie zajęć PDG najlepszymi zespołami z klas IV.

Etap szkolny - wyniki.

Zwycięzcy konkursu SMM to:
1 miejsce uczniowie klasy 4IC: Jakub Ajchler, Przemysław Szczepaniak, Dawid Wajda.
2 miejsce uczniowie klasy 4IB: Piotr Adamski, Mikołaj Skóra,
3 miejsce uczniowie klasy 4IA: Piotr Lenart, Bartłomiej Wypart
Uczniowie w roli współwłaścicieli wirtualnego przedsiębiorstwa Serwis IT, zajmującego się naprawą sprzętu komputerowego podejmowali szereg decyzji, z którymi mierzą się przedsiębiorcy na co dzień zarządzający firmą świadczącą usługi informatyczne.
Najlepszy zespół bierze udział w 3 edycji Ogólnopolskiego Konkursu Ekonomicznego Szkolne Mistrzostwa Menedżerskie z wykorzystaniem  Branżowych Symulacji Biznesowych

Gratulujemy zwycięzcom i życzymy powodzenia

Ogólnopolski Konkurs O ZŁOTY INDEKS PK – 09-03-2020

Z przyjemnością informujemy, że w obecnej edycji Ogólnopolskiego Konkursu "O ZŁOTY INDEKS PK" z przedmiotu matematyka tytuł

laureata II stopnia otrzymał Dawid Sroka z kl.4IB, zaś

laureatami III stopnia zostali: Michał Seta z kl. 4IB, Filip Szymeczko z kl. 4IB oraz Mateusz Odrowąż z kl. 4EB ( uczniowie  B. Ciborowskiej).


Laureatom konkursu przyznaje się punkty w postępowaniu rekrutacyjnym, zgodnie z zasadami określonymi w uchwale Senatu Politechniki Krakowskiej.
 
                                                                                            Serdecznie gratulujemy !

Wyniki konkursu ALFIK – 14-02-2020

Ogólnopolski Konkurs „Alfik Matematyczny”
27 listopada 2019 odbyła się XXV edycja Ogólnopolskiego Konkursu ALFIK MATEMATYCZNY.

           W konkursie wzięło udział 87 uczniów naszej szkoły.
Tytuł laureata wraz z nagrodą B250 (nagroda rzeczowa o wysokości 250 zł) uzyskali uczniowie: Szymon Konieczny z klasy 1P (z wynikiem 96,4%, 2 m-ce w województwie, 16 m-ce w kraju) oraz Krzysztof Tulik z klasy 2Ea (z wynikiem 96,4%, 1 m-ce w województwie, 4 m-ce w kraju).
 Dyplomy za bardzo dobry wynik (powyżej 80%) otrzymało 17 uczniów,
zaś  dyplomy za dobry wynik (powyżej 70%) 22 uczniów.  

Wszystkim serdecznie gratulujemy  i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu!

Wyniki konkursu ALFIK – 14-02-2020

Ogólnopolski Konkurs „Alfik Matematyczny”
27 listopada 2019 odbyła się XXV edycja Ogólnopolskiego Konkursu ALFIK MATEMATYCZNY WYNIKI
           W konkursie wzięło udział 87 uczniów naszej szkoły. 
Tytuł laureata wraz z nagrodą B250 (nagroda rzeczowa o wysokości 250 zł) uzyskali uczniowie: Szymon Konieczny z klasy 1P (z wynikiem 96,4%, 2 m-ce w województwie, 16 m-ce w kraju) oraz Krzysztof Tulik z klasy 2Ea (z wynikiem 96,4%, 1 m-ce w województwie, 4 m-ce w kraju).
 Dyplomy za bardzo dobry wynik (powyżej 80%) otrzymało 17 uczniów,
zaś  dyplomy za dobry wynik (powyżej 70%) 22 uczniów.  

Wszystkim serdecznie gratulujemy  i zapraszamy do wzięcia udziału w kolejnej edycji konkursu!

Konkurs ortograficzny ZSŁ – 26-01-2020

Wyniki:

Iwo Strzeboński (I miejsce - Mistrz Ortografii ZSŁ, który utrzymał tytuł z poprzedniego roku).

Wojciech Stachnik (II miejsce - wiecemistrz),

Michał Gackowski (III miejsce)

Mateusz Battek (wyróżnienie).

Konkurs FLAGI – 21-01-2020

Dnia 16.01.2020 r. w gabinecie pana dyrektora Pawła Kucharczyka miało miejsce rozdanie dyplomów i nagród za konkurs geograficzny FLAGI.

Laureatami konkursu zostali:

1. miejsce:  KACPER GRABOWSKI z klasy 2Ec,

2. miejsce:  DAWID GADZINA  z klasy 2Ea,

3. miejsce:  DANIEL CHYC z klasy 2Ec oraz BARTOSZ GÓROWSKI z klasy 1P.


Zwycięzcom serdecznie gratulujemy!

Małgorzata Dziura

Konkurs KLAWIATUROWE WYZWANIE – 06-12-2019

W dniu 1 grudnia 2019 zakończyła się VII edycja czterotygodniowego konkursu online Klawiaturowe Wyzwanie organizowanego przez Stowarzyszenie Interinfo Polska

Celem konkursu jest promowanie umiejętności bezwzrokowego pisania na komputerze i zachęcenie młodzieży do uczciwego współzawodnictwa z rówieśnikami z całego kraju. W kategorii wiekowej - juniorzy,drużyna składająca się z uczniów Zespołu Szkół Łączności w Krakowie:

    Piotr Ślęczek klasa 3K
    Marcin Drabik klasa 4Ib
    Jakub Kapała klasa 2Ia
    Krzysztof Dudzik klasa 1T
    Rafał Żmija klasa 2I2
    Dariusz Przybyło klasa 2I2
    Maciej Tokarz klasa 1T
    Konrad Mięsowski klasa 3K                    
    Aleksander Dygoń klasa 1I2
    Jakub Filipowski klasa 4ID
                
zajęła pierwsze miejsce w kategorii drużynowej.
Gratulujemy zajęcia wysokiego miejsca w konkursie.

Hackaton CodePlay by Asseco – 25-10-2019

19 października Krzysztof Jędrzejek z 1 EB razem z przyjaciółmi pojechał na hackaton CodePlay by Asseco.
Chłopcy stworzyli BTPay - nowoczesny system płatności mobilnych oparty na Bluetooth Low Energy, przeznaczony do samoobsługowych urządzeń, w których dotychczas stosowano wrzutniki na monety lub terminale kart płatniczych.
Wykorzystanie smartfona klienta do połączenia z siecią eliminuje potrzebę stałego połączenia z internetem przez urządzenie. Pomysł został doceniony przez jury i zespół zajął drugie miejsce.

Strony: 34
[1]
[2]
[3]
[dalej→]