Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2019”.


Konfiguracja poczty

Program Mozilla Thunderbird w polskiej wersji językowej można pobrać ze strony producenta lub w wersji portable, którą można zainstalować w pamięci flash lub na dysku przenośnym.

Parametry:
Nazwa użytkownika: twój_login@tl.krakow.pl
Serwer POP3 / IMAP / SMTP: tl.krakow.pl
Numer portu (SSL) POP3 - 995
IMAP - 993
SMTP - 465

 

1. Konfiguracja POP3 z szyfrowaniem SSL.

2. Konfiguracja IMAP z szyfrowaniem SSL.

UWAGI:
Konfigurując obsługę protokołu IMAP zadbaj o właściwe mapowanie nazw domyślnych folderów:
Wysłane - Sent, Szkice (Kopie robocze) - Drafts oraz Kosz - Trash
Prawidłowa konfiguracja zapobiegnie powielaniu tych folderów. Thunderbird robi to prawidłowo, ale Outlook Express domyślnie tworzy nowe foldery o polskich nazwach (rozwiązanie problemu).

Przy pierwszym połączeniu z serwerem POP3, SMTP, IMAP wyświetli się komunikat informujący o certyfikacie (patrz niżej). Należy zaakceptować ten certyfikat klikająć "Potwierdź wyjątek bezpieczeństwa".
 

3. Zmiana hasła i kontrola zajętości konta.

Inne porady np. dotyczące programu konfiguracji Outlook Express znajdziesz na kanale Progreso pamiętaj tylko o użyciu właściwych parametrów konfiguracyjnych (patrz tabela powyżej).