Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2015 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2015”.


Dla uczniów

  WYKAZ PODRĘCZNIKÓW obowiązujących w roku szkolnym 2017/2018: technikum, branżowa szkoła I stopnia.

 

 

NOWY EGZAMIN MATURALNY INFORMACJE NA STRONIE CKE

Informator dla Maturzystów 2016 jest jedynym tego typu w Polsce przewodnikiem po wszystkich uczelniach i wszystkich kierunkach studiów. To kompendium wiedzy o zasadach przyjęć na studia, a jednocześnie poradnik zawierający zbiór porad jak dobrze przygotować się do matury oraz raport dotyczący progów punktowych rekrutacji 2015/16.

Aplikacja dostępna jest na Androida (iOS i Windows Phone od 20 stycznia br.) i jest absolutnie bezpłatna. Zachęcamy do jej pobrania. Jej niewątpliwą funkcjonalnością jest możliwość użytkowania w trybie off-line.

 

Informacje o praktykach zawodowych.

Inne dokumenty znajdziesz w O szkole/dokumenty

 

STATUT STOWARZYSZENIA MŁODZI PATRIOCI , który powstał w ramach projektu Malopolskiej Chmury Edukacyjnej - Społeczeństwo Obywatelskie (opiekun - p. Tadeusz Januszek)

FILMY SZKOLENIOWE O EGZAMINIE MATURALNYM 2014 - OKE Kraków

GALERIA PLAKATU FILMOWEGO http://gapla.fn.org.pl/

NOWA PODSTAWA PROGRAMOWA oraz PLANY NAUCZANIA:

dla każdego kierunku kształcenia znajduje się w zakładce Kierunki kształcenia

INNE:

Płatne staże wakacyjne dla uczniów ZSŁ

Płatne staże wakacyjne dla uczniów ZSŁ
Rozpoczynamy  rekrutację na staże wakacyjne organizowane dla uczniów ZSŁ. Uczniowie w okresie trwania wakacji szkolnych będą mogli wziąć udział w 4-tygodniowym stażu z możliwością wypłaty stypendium w wysokości  1500 zł.  Celem realizacji stażu jest umożliwienie uczniom szkół zawodowych z województwa małopolskiego zdobycia doświadczenia praktycznego, a w konsekwencji wzmocnienie kształcenia zawodowego w branży elektroniczno-elektronicznej  oraz lepsze powiązanie jego oferty z potrzebami rynku pracy.
Poniżej przedstawiamy listę przedsiębiorstw, które nawiązały współpracę z Zespołem Szkół Łączności oraz liczbę osób i zawody, z których będą rekrutowani stażyści:
- BT Electronics ul. ul. Dukatów 10, 31-431 Kraków - technik elektronik (2 osoby w lipcu i 2 w sierpniu)
- Edward Biel Producent Rozdzielnic Elektrycznych, Piekary 363 32-060 Liszki – technik elektronik (10 osób w lipcu i 10 w sierpniu, preferowani uczniowie klas trzecich)
- Elektro Dominik Walczak, ul. Wąwozowa 34, 37-752 Kraków – technik elektronik, technik telekomunikacji, technik teleinformatyk (2 osoby w lipcu i 2 w sierpniu)
-  Elektrotermia ul. Fabryczna 10, Niepołomice - technik elektronik (10 osób w lipcu i 10 osób w sierpniu)
- ESC S.A ul. Mieszczańska 19, 30-313 Kraków – technik informatyk (4 osoby w lipcu i 4 w sierpniu po 2 osoby do działu serwisu i 2 do działu programistów, ostateczną decyzję o zakwalifikowaniu do działu programistów podejmuje pracodawca po rozmowie z kandydatami )
- Eurokreator T&C sp. z o.o. , ul. Przemysłowa 13/1U, 30-701 Kraków – technik informatyk (4 osoby w lipcu i 4 w sierpniu)
- JOTAFAN Andrzej Zagórski, ul. Zakopiańska 9, 30-418  Kraków – technik elektronik (3 osoby w lipcu i 3 w sierpniu, pracodawca wybiera stażystów spośród uczniów odbywających u niego praktykę)
- KRK Systemy Kablowe Sp. Z o.o. 32-060, Liszki – technik elektronik (3 osoby w lipcu i 3 w sierpniu)
- Przedsiębiorstwo Informatyczne Petroinform.Net ul. Armii Krajowej 7/200, 30-150 Kraków – technik informatyk, technik elektronik, technik telekomunikacji, technik teleinformatyk ( 3 osoby w lipcu i 3 w sierpniu)
- SKORUT Systemy Solarne Sp. z o.o., Głogoczów 526, 32-444 Głogoczów – technik elektronik (5 osób w lipcu i 5 w sierpniu)
- Teleaudyt Franciszek Broda, ul. Klasztorna 31, 31-979 Kraków – technik elektronik, technik telekomunikacji, technik teleinformatyk (4 osoby w lipcu i 4 w sierpniu - pracodawca wybiera stażystów spośród uczniów  odbywających u niego praktykę
- Telebud Dobranowice 38, 32-020 Wieliczka – technik telekomunikacji, technik teleinformatyk

Wszyscy zainteresowani uczniowie odbyciem stażu w jednej z powyższych firm  proszeni są o wypełnienie formularza zgłoszeniowego oraz  dostarczenie go do pana Mirosława Paszkowskiego lub do pani Marty Karaś z SZOK-u w terminie do 21 maja 2018.

ZAŁĄCZNIK:

 Formularz zgłoszeniowy

  • Gazetka szkolna:
  • Portal maturzysty.info jest ogólnopolską bazą wiedzy dla maturzystów. Serwis ten oferuje kompleksową bazę wiedzy niezbędną, aby dobrze zaplanować ścieżkę swojej kariery

Nowa strona ZSŁ

Zapraszamy wszytskich chętnych uczniów do współredagowania nowej strony internetowej ZSŁ. Jeśli macie pomysły na newsy, fotografie, prezentacje czy banery związane z naszą szkołą to będziecie cennym nabytkiem w Kole Medialnym. Chcielibyśmy, żeby ta strona była dla WAS i o WAS, dlatego oprócz oficjalnych informacji będziemy zamieszczać w części DLA UCZNIÓW, informacje mniej oficjalne, ciekawostki, fotografie z życia szkoły, teksty blogerów i żarty rysunkowe. Chętnych do współpracy zapraszam do biblioteki szkolnej. Marta Stefańczyk.