Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2020 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2020”.


Aktualności

03-06-2020 Komunikaty dla maturzystów dyr. Paweł Kucharczyk

Ważne informacje dla absolwentów przystępujących do egzaminu maturalnego z informatyki.

KOMUNIKAT

02-06-2020 Ważne informacje dla zdających egzaminy maturalne dyr. Paweł Kucharczyk

Szanowni Abiturienci i Absolwenci
W związku ze zbliżającym się pierwszym egzaminem maturalnym w tegorocznej sesji egzaminacyjnej przekazujemy Państwu następujące, ważne postanowienia i prosimy o pełne podporządkowanie się.

KOMUNIKAT

01-06-2020 Zobaczyć matematykę p. Barbara Ciborowska

      „Zobaczyć Matematykę” to konkurs przeznaczony dla uczniów szkół ponadgimnazjalnych z całej Polski, którego celem jest propagowanie treści matematycznych przy pomocy szeroko dostępnych metod komputerowych. Począwszy od roku 2014 organizatorem konkursu jest Akademia Górniczo-Hutnicza w Krakowie. Po dokładnym przeanalizowaniu prac zakwalifikowanych do finału XII edycji konkursu Jury postanowiło przyznać dwie nagrody drugiego stopnia, dwie trzeciego i jedno wyróżnienie.
Miło nam poinformować, że:
II miejsce zdobył MICHAŁ MARCHEWCZYK z klasy 2IC
za pracę „Transformacje Fouriera”  (op. B. Ciborowska),
wyróżnienie- JAKUB KUŚ z klasy 3IC
za pracę  "Analiza harmoniczna w muzyce" (op. A. Borgosz),
a tytuł finalisty uzyskał MIKOŁAJ NOGIEĆ  z klasy 3IB
za pracę "Liczby Fibonacciego"  (op. B. Ciborowska).

                                                                      Serdecznie gratulujemy !!!

27-05-2020 Turniej szachowy p. Paweł Najman

W dniu 26.03 w internetowym konkursie przedmiotowym z szachów, pt. SzachMaks III w kategorii klas pierwszych Krzysztof Szczurek z kl. 1P1 zajął pierwsze,  Jakub Owoc z kl. 1 Ib czwarte miejsce , a Andrzej Kulesza z kl. 1I1 piąte miejsce w Polsce.

Więcej informacji:
https://mogalo.pl/konkurs_szachmaks_3_wyniki
Gratulujemy!

26-05-2020 Dzień Sportu ZSŁ p. Beata Więckowska

12.06.2020 r. DZIEŃ SPORTU SZKOLNEGO ZSŁ - Zarażamy sportem!
Rywalizacja rozpocznie się o 8:00 i będzie trwała do 20:00.  Wystarczy założyć darmowe konto na endomondo i zarejestrować aktywność w tym dniu. Macie do wyboru 6 dyscyplin:
bieganie, chodzenie, jazda na rowerze, jazda na rolkach, jazda na deskorolce, hulajnoga.
Każda klasa ma ustawione osobne wyzwanie (challenge) o tych samych parametrach, w którym wszyscy uczniowie z danego zespołu będą zbierać wspólnie kilometry. Uczestnikami wyzwania mogą być tylko uczniowie danej klasy - przewodniczący, jako kapitan odpowiedzialny jest za weryfikację osób w zespole. Link do wyzwania każdy uczeń otrzyma poprzez wiadomość na edzienniku. Dla 3 najlepszych klas przewidziane są nagrody. Szczegółowy regulamin rywalizacji w załączniku.
Walczcie uczciwie! Pokażcie, że ruch jest ważną częścią waszego życia! Powodzenia!
nauczyciele WF

REGULAMIN

23-05-2020 Komunikaty dla maturzystów dyr. Paweł Kucharczyk

Proszę wszystkie osoby, które przystępują do egzaminu dojrzałości o zapoznanie się z komunikatami:

Informacje dla maturzystów

Wytyczne dla zdających

21-05-2020 Pożegnanie

W dniu 20 maja 2020 r. odeszła od nas Basia Cienkosz. Serdeczna Koleżanka. Przyjaciółka. Nauczycielka i Wychowawczyni wielu absolwentów szkoły.
Z Zespołem Szkół Łączności związana była przez 37 lat pracy zawodowej. Uczyła wychowania fizycznego. Sport stanowił ważną część Jej życia i był źródłem doświadczenia, które z powodzeniem starała się wykorzystywać w pracy z zespołami klasowymi, w których prowadziła zajęcia.
Uczyła odpowiedzialności, zaangażowania, wiary w zwycięstwo i walki do końca. Uczyła, aby nigdy się nie poddawać. O jej dużych umiejętnościach pedagogicznych świadczy również to, że najczęściej dostawała najtrudniejsze do opieki klasy Zasadniczej Szkoły Zawodowej i nie zdarzyło się, aby z nierzadko krnąbrnymi uczniami sobie nie poradziła. Potrafiła znaleźć z nimi wspólny język, wielokrotnie poświęcając czas na rozwiązywanie ich życiowych problemów. Uczniowie cenili Jej dystans do życia i optymizm.
Ostatnią w życiu walkę toczyła w sposób, jakiego wymagała od swoich uczniów - z godnością i pokorą. Basiu - taką Cię zapamiętamy.
Msza Święta żałobna odprawiona zostanie w poniedziałek 25 maja 2020 r. o godzinie 10.00 w kaplicy na Cmentarzu Podgórskim przy ul. Wapiennej 2.

16-05-2020 Konkurs KANGUR MATEMATYCZNY p. Bożena Marszał

Kangur Matematyczny 2020
Komitet Organizacyjny Konkursu postanowił przeprowadzić zawody za pośrednictwem Internetu na platformie: https://www.dzwonek.pl/contests/.

Terminy Konkursu w zależności od kategorii:

Kategoria Konkurs próbny Konkurs kangur 2020
Student (klasy 2,3,4) 22.05.2020, godz. 14:30 28.05.2020(czwartek), godz.16:30
Junior (klasa 1) 22.05.2020, godz .16:30 29.05.2020 (piątek), godz.16:30

Ze względu na nietypowy charakter konkursu, czas na rozwiązanie zadań został wydłużony do 90 minut. Na platformie stworzone zostały konta wszystkich szkół biorących udział w konkursie, oraz konta dla wszystkich uczestników.

Każdy uczeń będzie mógł rozwiązać zadania dostępne na platformie używając swojego komputera domowego, ewentualnie tabletu czy telefonu, o ile będzie on połączony z Internetem. Nauczyciel prowadzący przekaże uczestnikom login i hasło, za pomocą których będzie można się zalogować na platformie. W tym celu uprzejmie proszę o zapoznanie się z INSTRUKCJĄ UCZESTNIKA, a następnie zalogowanie się na platformie, za pomocą loginu i hasła. Po zalogowaniu się na koncie, proszę uzupełnić swoje imię i nazwisko.

TERMIN REJESTRACJI: do 20 maja do godziny 24 (na platformie uczniowie są reprezentowani tylko przez loginy). Szkolny Opiekun konkursu ( 21 maja) przypisze każdego do odpowiedniej kategorii (student, junior). Następnie, zgodnie z terminami podanymi w tabeli, odbędzie się konkurs próbny.

Szkolny Opiekun Konkursu Bożena Marszał.

06-05-2020 Szkolenie

Narodowe Centrum Bezpieczeństwa Cyberprzestrzeni (NCBC) oferuje odbycie przeszkolenia w zakresie cyberbezpieczeństwa.
Oferta skierowana jest do absolwentów szkół średnich, którzy ukończyli naukę w klasach informatycznych lub elektronicznych, zainteresowanych pracą w Wojskach Obrony Cyberprzestrzeni, na stanowiskach wojskowych lub cywilnych.
Szkolenie prowadzone będzie w 100. batalionie łączności w Wałczu. Termin: wrzesień 2020.

Kontakt z WKU w Krakowie - tel. 261 134 803 lub poprzez stronę: https://www.facebook.com/WKUKrakow/

29-04-2020 Ogólnopolska Olimpiada Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej

Działając na podstawie rozporządzenia Ministra Edukacji Narodowej z dnia 25 marca 2020 r. oraz mając na uwadze bezpieczeństwo osób uczestniczących w tegorocznej edycji Ogólnopolskiej Olimpiady Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej Komitet Główny podjął decyzję o:
-  anulowaniu zawodów etapu B drugiego stopnia oraz zawodów stopnia trzeciego,
- otrzymaniu przez wszystkich uczestników zakwalifikowanych do zawodów etapu B drugiego stopnia tytułu Finalisty Olimpiady.
Wśród finalistów znalazła się liczna grupa uczniów naszej szkoły:

1.    W grupie elektrycznej Franciszek Krajewski 4Eb

2.    W grupie elektronicznej Grzegorz Kukiełka 4Eb, Paweł Zięba 3Eb, Aleksander Kopijka 4Ea, Marek Pawłowski 3Ed

3.    W grupie elektroniki medycznej Radosław Niżnik 3Ec

4.     W grupie informatycznej Jakub Węgrzyn 3Ia, Michał Kula 3Ia

5.    W grupie mechatronicznej Marek Michelis 2Ed

6.    W grupie teleinformatycznej Michał Maj 3Ta, Oskar Borkowski 4Ta, Tomasz Lisowicz 4Ta.

Wszyscy finaliści są zwolnieni z części pisemnej egzaminu zawodowego z wynikiem 100%.
Serdecznie gratulujemy!
Strony: 191
[1]
[2]
[3]
[4]
[5]
[dalej→]