Zespół Szkół Łączności im. Obrońców Poczty Polskiej w Gdańsku w Krakowie UPPER - SECONDARY SCHOOLS OF COMMUNICATIONS

Fundacja Edukacyjna „Perspektywy” potwierdza, że Technikum Łączności nr 14 w ZS Łączności w Krakowie jest wśród 100 najlepszych techników w Polsce sklasyfikowanych w Rankingu Szkół Ponadgimnazjalnych PERSPEKTYWY 2019 i przysługuje mu tytuł „Złotej Szkoły 2019”.


Aktualności

07-10-2019 Olimpiada języka angielskiego. p. Katarzyna Choroszy

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

Jeśli język angielski i kultura krajów anglojęzycznych są ci bliskie, MUSISZ wziąć udział w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Języka Angielskiego. Wszystkich chętnych zapraszamy do zgłaszania się poprzez formularz:  https://docs.google.com/forms/d/e/1FAIpQLSeusijhOQ-8W——Wi0QM2DCWKj6wvj6CLrMRVE6Se-wHBH-oWQ/viewform  do dnia 25 października 2019 roku

03-10-2019 HackYeah! - sukces naszego ucznia.

 

 

Miło nam poinformować, że uczeń klasy 1 Eb - Krzysztof Jędrzejek, wraz z przyjaciółmi, zdobył główną nagrodę w hackathonie  HackYeah. Zadaniem zespołu, wyznaczonym przez Ministerstwo Cyfryzacji, było stworzenie walidatora  WCAG 2.1.

Gratulujemy!

03-10-2019 Turnieje szachowe p. Paweł Najman

TURNIEJE SZACHOWE

im. dr. Romana Dębickiego,

ŚRODY

 09.10, 16.10, 23.10, 30.10, 4.11

godz. 15.45, jedna z sal: 110-112.

Zapraszam na dodatkowy turniej szachowy w poniedziałek 14.10, godz.9.00 w jednej z sal 110-112.

26-09-2019 Koło Olimpijskie p. Andrzej Łanuszka

Za trzy tygodnie, 18 października, zawodami szkolnymi 46. Olimpiady Wiedzy Technicznej, rozpoczniemy kolejny sezon olimpijski.
Serdecznie zapraszam uczniów starszych klas elektronicznych i teleinformatycznych, zainteresowanych udziałem w tej olimpiadzie, a także w innych olimpiadach: 22 Olimpiadzie Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej „EUROELEKTRA” oraz 43 Ogólnopolskiej Olimpiadzie Wiedzy Elektrycznej i Elektronicznej (AGH) na spotkanie organizacyjne koła. Spotkanie odbędzie się w czwartek, 26 września, o godz. 14:00 w Sali 209.

24-09-2019 Koło informatyczne z algorytmiki, programowania (C++) i robotyki p. Paweł Koszałka

W ramach projektu CENTRUM MISTRZOSTWA INFORMATYCZNEGO organizowanego przez Politechnikę Łódzką w partnerstwie z: Akademią Górniczo-Hutniczą Krakowie, Politechniką Warszawską, Politechniką Wrocławską i Politechniką Gdańską, pod patronatem: Ministerstwa Cyfryzacji, Ministerstwa Edukacji Narodowej oraz NASK zapraszamy na:
Koło informatyczne z algorytmiki, programowania (C++) i robotyki
Spotkanie organizacyjne:
26.09.2019 (czwartek), godz. 16:00, prac. 511i
Prowadzący: Paweł Koszałka

23-09-2019 Sprawozdanie z akcji SPRZĄTANIE ŚWIATA p. Danuta Gajek

Głównym celem akcji Sprzątanie Świata było rozbudzenie świadomości ekologicznej uczniów, odpowiedzialności za środowisko naturalne oraz wspomożenie selektywnej zbiórki odpadów. Jest to bardzo ważne ze względu na lepsze wykorzystywanie zasobów, które są „zamrażane” w odpadach, poszanowanie środowiska oraz konieczność oszczędzania energii i wody. Akcja miała również na celu pokazanie uczniom, że rozwiązaniem problemu zaśmieconego środowiska nie jest tylko coroczna zbiórka śmieci, lecz głównie zmiana nawyków w codziennym życiu, unikanie tworzenia odpadów oraz odpowiednie gospodarowanie nimi. W dniu akcji 20.09.2019 przedstawiciele uczniów od 7.30 do 13.00 odbierali od kolegów, nauczycieli i pracowników szkoły surowce wtórne: makulaturę, nakrętki oraz plastikowe butelki. Zebrano 1200 kg makulatury oraz 6 sześćdziesięciolitrowych worków nakrętek.
Dziękujemy wszystkim za wzięcie udziału w akcji.
Małgorzata Dziura, Danuta Gajek, Halina Flis-Paciorek, Barbara Wakszyńska. Więcej na: FB ZSŁ

23-09-2019 KOMUNIKAT DLA WĘDKARZY ! p. Przemysław Cienkosz, dyr. Tadeusz Piszkowski

Informujemy, że w sobotę 12 października 2019r. zorganizowane będą XXI SPINNINGOWE MISTRZOSTWA ZESPOŁU SZKÓŁ ŁĄCZNOŚCI W KRAKOWIE.
Osoby chętne, dysponujące wytrzymałym sprzętem proszone są o kontakt z Panem Przemysławem Cienkoszem (gabinet w – f) lub Tadeuszem Piszkowskim (pok. nr 122). Zgłoszenia przyjmowane będą w terminie do wtorku 8 października 2019r.
Zawody rozegrane zostaną na prywatnym zbiorniku w miejscowości Wola Batorska – Żwirownia.
Uczniom zapewniamy bezpłatny transport.
Zapraszamy:
                            
                                    Przemysław Cienkosz
                                    Tadeusz Piszkowski
                                                      Kraków, 23 września 2019 r.

23-09-2019 Wymiana polsko - niemiecka p. Joanna Jarochowicz

   W dniach 14-19 września 2019 uczniowie  Zespołu Szkół Łączności po raz kolejny odwiedzili Frankfurt nad Menem.
Grupą 14 uczniów opiekowali się w tym roku nauczyciele: Dorota Dusza oraz Zdzisław Krawiec.
   Na czas pobytu gości gospodarze zaplanowali atrakcyjny program, a w nim:  zajęcia szkolne na platformie Arduino, zwiedzanie miasta Frankfurt, spływ kajakowy rzeką Lahn, wyjazd na platformę widokową wieżowca MAINTOWER, warsztaty rzemieślnicze w Hessenpark (budowa tradycyjnej konstrukcji "Fachwerk") oraz wspólne grillowanie w ogrodzie
szkoły. Grupa mieszkała w malowniczym miasteczku Bad-Homburg u podnóża masywu Taunus w przytulnym schronisku młodzieżowym. Na szczególną uwagę zasługuje fakt, że nasza młodzież po raz pierwszy udała się do Frankfurtu samolotem linii Lufthansa dzięki wsparciu finansowemu ze strony organizacji o nazwie Polsko-Niemiecka Współpraca Młodzieży.

Zrealizowany program

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

 

.

 

.

20-09-2019 ENGLISH THEATRE WORKSHOP

Serdecznie zapraszamy uczniów na warsztaty teatralne w języku angielskim. Zajęcia pomogą Wam rozwinąć szeroką gamę umiejętności aktorskich, takich jak mimika, ruch sceniczny,  emisja głosu czy wyrażanie uczuć i emocji. Jest to świetna okazja do szlifowania umiejętności językowych w przyjaznej atmosferze oraz bliskiego spotkania z literaturą anglojęzyczną. Celem jest także przygotowanie Was do wystąpienia na deskach teatru podczas konkursów teatralnych.

Warsztaty ruszają od października. Zainteresowanych prosimy o zapisanie się na zajęcia drogą mailową do 27 września. 

Zapisy i szczegóły u opiekuna koła:

Monika Kubik (mkubik@tl.krakow.pl, gabinet 104A)

18-09-2019 Akcja SPRZĄTANIE ŚWIATA p. Danuta Gajek

SERDECZNIE ZAPRASZAMY DO UDZIAŁU W AKCJI SPRZĄTANIE ŚWIATA 2019.

W ramach akcji "Sprzątanie Świata 2019" na terenie Zespołu Szkół Łączności w dniu 20 września (piątek) odbędzie się zbiórka surowców wtórnych (makulatura, nakrętki, butelki plastikowe).
Przyniesione surowce będą odbierane na parterze w godzinach 7:30 - 13:00.

P.S.
Za udział w w/w akcji można uzyskać ocenę celującą wagi 1 z biologii, geografii, edukacji prozdrowotnej. Prosimy, aby przynosić zważoną makulaturę.
Prosimy także o sprzątanie wyznaczonych obszarów wokół szkoły ( mapka na tablicy w pokoju nauczycielskim).

Organizatorzy:  Małgorzata Dziura, Halina Flis-Paciorek, Danuta Gajek, Barbara Wakszyńska.

Strony: 183
[1]
[2]
[3]
[4]
[5]
[dalej→]